Unia Europejska

Województwo Dolnośląskie

Województwo Lubuskie

Województwo Podlaskie

Województwo Świętokrzyskie

Województwo Warmińsko-Mazurskie

Województwo Zachodniopomorskie

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Kurs programowania – Warszawa!

Wszystkich młodych ludzi zainteresowanych programowaniem zapraszamy do naszej szkoły programowania w Warszawie! W samej stolicy zorganizowaliśmy kilka oddziałów Gigantów Programowania, a kilkanaście kolejnych zlokalizowanych jest w okolicach Warszawy – m.in. w Żyrardowie, Mińsku Mazowieckim i Otwocku. Zajęcia stacjonarne odbywają się w szkołach i w różnych innych placówkach, z którymi mamy przyjemność współpracować.

Dzieci i młodzież pracują w komfortowych i przyjaznych warunkach, mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne, oraz oczywiście – doświadczonego nauczyciela!

Jak wygląda kurs programowania w Warszawie? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Dla kogo jest kurs programowania Gigantów Programowania?

Na kursy programowania w Warszawie zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat.

Ofertę kursów programowania przygotowaliśmy na podstawie wieku i zainteresowań młodych ludzi. W każdej grupie zajęciowej dzieci uczą się wyłącznie w towarzystwie rówieśników – różnica wieku między uczestnikami nie przekracza dwóch lat.

W naszej szkole programowania w Warszawie uczą się zarówno najmłodsze i zupełnie początkujące dzieci, jak i młodzież, która ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy programistyczne i chce intensywnie doskonalić swoje umiejętności.

Jaki jest poziom kursów programowania w Warszawie?

W szkole Gigantów Programowania wszystkie stacjonarne kursy programowania w Warszawie mają formę semestralną. Składają się z dwóch lub trzech semestrów – od etapu podstawowego do zaawansowanego. Oczywiście jeśli młody człowiek nie będzie chciał kontynuować nauki, może zrezygnować po pierwszym semestrze lub spróbować innej tematyki.

W jednym semestrze zwykle odbywa się 14 spotkań po 90 minut (z przerwą).

Warunkiem zapisu na kolejny semestr kursu jest natomiast ukończenie pierwszego. Dlaczego? Dążymy do tego, aby usystematyzować i ugruntować wiedzę, zanim młody człowiek zacznie uczyć się bardziej skomplikowanych zagadnień. Dzięki temu, mając solidne podstawy, uczestnik może bez najmniejszego problemu opanować bardziej złożony materiał. W ten sposób także wyrównuje się poziom wiedzy i umiejętności uczestników, dzięki czemu żaden z nich nie odczuwa presji czy stresu.

Jakie umiejętności są wymagane na kursie programowania?

Zapraszając dzieci i młodzież na kursy programowania w Warszawie, nie stawiamy w zasadzie żadnych wymagań co do wiedzy i umiejętności uczestników. Dzieci powinny jedynie umieć czytać, pisać i liczyć do 20. oraz posługiwać się myszką.

Uważamy, że najważniejszymi czynnikami w nauce programowania (i to niezależnie od wieku!) są dobre nastawienie i silna motywacja. Jeśli tylko młody człowiek jest zainteresowany programowaniem, chce się uczyć i rozwijać, na pewno osiągnie w tej dziedzinie duży sukces!

Jakie są dostępne kursy programowania w Warszawie?

Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik naszych kursów programowania rozwijał się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, oczekiwaniami i planami na przyszłość. Nasze kursy na poziomie zaawansowanym doskonale przygotowują młodzież do podjęcia w przyszłości zawodu programisty (gier komputerowych, serwisów internetowych, programów i aplikacji). Natomiast duża część zdobywanych na kursach umiejętności jest przydatna niezależnie od obranej ścieżki kariery zawodowej!

Mając na uwadze zainteresowania i plany dzieci na przyszłość, opracowaliśmy szereg tematycznych kursów, które skupiają się na konkretnych zagadnieniach.

Kurs programowania w Warszawie: tworzenie gier z Gigantami Programowania

Nie tylko dzieci kochają gry komputerowe, ale dla większości z nich to ogromna pasja i codzienna rozrywka. Prawdopodobnie żaden młody człowiek nie oprze się pokusie stworzenia własnej gry! A tak się składa, że gry to najlepsze przykłady do nauki podstaw programowania – zrozumienia schematów i zasad działania programów. Co proponujemy?

  • Podstawy tworzenia gier dla najmłodszych – w formie świetnej zabawy, z pomocą pierwszego, prostego, obrazkowego języka programowania Scratch i środowiska MakeCode. Dzieci tworzą swoją pierwszą grę tak, jak gdyby układy obrazek z puzzli!
  • Programowanie z Minecraftem – inspirujący świat znanej gry oddany w ręce młodych programistów! Wspólnie z nauczycielem dzieci przebudowują świat Minecrafta według własnego życzenia, ucząc się języka Python.
  • Programowanie w Roblox lub Unity – w zależności od wieku dziecka. Na platformie Roblox (stworzonej dla dzieci) młodzi programiści m.in. uczą się pisać własne skrypty w Lua. Natomiast korzystając z profesjonalnego silnika do gier Unity, młodzież ćwiczy programowanie w języku C#!

Kurs programowania w Warszawie: tworzenie stron internetowych z Gigantami Programowania

Tworzenie serwisów internetowych to zawód przyszłości i umiejętność przydatna w naprawdę wielu dziedzinach, ale to także możliwość rozwoju własnej działalności, promocji swojej twórczości i dzielenia się z innymi swoją pasją. Na naszych kursach programowania w Warszawie młodzież uczy się projektować, tworzyć, publikować i przebudowywać strony internetowe podczas pracy nad autorskimi projektami.

Z pojęciem stron internetowych w parze idzie też hacking. Dlatego nasi podopieczni na zajęciach programistycznych uczą się także odpierać ataki hakerów i zabezpieczać przed nimi swoje strony. Poznają hakerskie metody i schematy działania, rodzaje wirusów i programy szpiegowskie, aby móc się przed nimi bronić.

Kurs programowania w Warszawie: programowanie w C# z Gigantami Programowania

Chcemy „wyposażyć” naszych uczniów w umiejętności, które pozwolą im się rozwijać i ułatwią start w dorosłe życie, czyli m.in. w kompetencje, które są poszukiwane na rynku pracy. Jedną z nich jest umiejętność programowania w języku C#.

To dość uniwersalny, a przy tym rozbudowany i profesjonalny język programowania, z którego pomocą można tworzyć różnego rodzaju programy i aplikacje. Nasze warsztaty dla młodzieży w Warszawie mają charakter projektowy – uczestnicy tworzą autorskie projekty, które następnie mogą rozbudowywać i udostępniać innym.

Jakie umiejętności zdobywają dzieci i młodzież na kursach programowania?

  • Umiejętność programowania w zależności od tematyki kursu – w danym języku (np. C#, Python, HTML, CSS, JavaScript), na konkretnym poziomie (np. podstawowym lub zaawansowanym) i z konkretnym przeznaczeniem (np. strony internetowe, gry komputerowe, aplikacje).
  • Kompetencje cyfrowe – na zajęciach młodzi ludzie doskonalą umiejętność obsługi komputera, uczą się mądrze i bezpiecznie korzystać z internetu, unikać zagrożeń cyfrowych i poznają możliwości nowych technologii.
  • Kompetencje tzw. miękkie – kładziemy nacisk na to, aby młodzi ludzie pielęgnowali w sobie umiejętności potrzebne niezależnie od obranego zawodu. To m.in. umiejętność myślenia logicznego i analitycznego, kreatywność, sztuka rozwiązywania problemów, uczenie się na błędach, koncentracja uwagi, dobra organizacja pracy, podejście projektowe i odporność na porażki.

Jak wyglądają programistyczne zajęcia pozaszkolne w Warszawie?

Każdy kurs programowania ma własny program. Każde zajęcia mają wyznaczony cel, którym jest np. opanowanie konkretnego zagadnienia lub doskonalenie nowych umiejętności. Dbamy o to, aby młodzi ludzie uczyli się w przyjaznej atmosferze i nie mogli narzekać na brak atrakcji. Zwłaszcza tym najmłodszym proponujemy zajęcia w atrakcyjnej konwencji – z ulubionymi bohaterami i ciekawymi wyzwaniami.

Kursy programowania w Warszawie prowadzą nauczyciele programiści, którzy mają wykształcenie pedagogiczne i duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Starają się być dla swoich podopiecznych mentorami – pomagają, wspierają, motywują i robią wszystko, aby rozbudzić w młodych ludziach pasję do programowania!

Jakie jeszcze są dostępne warsztaty dla młodzieży w Warszawie?

Poza semestralnymi kursami programowania w Warszawie organizujemy także różne warsztaty i wydarzenia. Na feriach i wakacjach są to np. dodatkowe krótkie kursy. Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami”, które odbywają się cyklicznie w kilkudziesięciu polskich miastach.

Nasze kursy semestralne organizujemy także w formie online. Mają dokładnie taki sam przebieg, a różnią się jedynie formułą spotkań. Nauczyciel i uczniowie „spotykają się w Internecie”. Widzą się i słyszą, rozmawiają ze sobą i mają wgląd do ekranów swoich komputerów.

Do wzięcia udziału w zajęciach online zachęcamy każdego, kto z jakichś powodów nie może wziąć udziału w spotkaniach stacjonarnych w żadnej z naszych placówek.

Ile kosztują kursy programowania w Warszawie?

Cena kursów programowania Gigantów Programowania jest uzależniona od tematyki zajęć oraz poziomu nauki. Jeden semestr kursu może kosztować od 950 do 1200 zł. Umożliwiamy rozłożenie tej sumy na raty.

A co jeśli już na pierwszych zajęciach okaże się, że młody człowiek jednak nie jest do końca zainteresowany programowaniem, nie podobają mu się zajęcia, nie chce więcej na nie uczęszczać? Po pierwszej lekcji może zrezygnować z kursu – bez żadnych zobowiązań finansowych. Zapraszamy!