Unia Europejska

kursy programowania dla dzieci i młodzieży
Blog

Ile trzeba się uczyć, aby zostać programistą?


5 minut czytania

Coraz więcej młodych osób decyduje się na rozpoczęcie nauki programowania. To obecnie jeden z najważniejszych i najlepiej opłacanych zawodów przyszłości, który znajduje zastosowanie w niezliczonych branżach i projektach. Opanowanie wybranego języka programowania wbrew pozorom wcale nie jest aż tak czasochłonne, choć wymaga cierpliwości i systematyczności. Sporo zależy też od tego, czy postawimy na samodzielną naukę czy jednak postanowimy skorzystać ze specjalnych kursów. Ile zatem trzeba się uczyć, żeby zostać pełnoprawnym programistą? 

Tydzień? Miesiąc? Rok? 

Branża IT to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Fakt ten sprawia, że każdego roku poszukiwanych są dziesiątki tysięcy programistów. Szacuje się, że tylko w Polsce brakuje do 50 tysięcy specjalistów IT, a liczba ta z roku na rok rośnie. Programistyczna ścieżka zawodowa to ponadto wysokie zarobki i szybka możliwość awansu. Średnia pensja na takim stanowisku oscyluje w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Warto jednak wiedzieć, że osiągnięcie odpowiedniego poziomu w nauce programowania zajmuje sporo czasu. Tym bardziej, jeśli zdecydujemy się uczyć na własną rękę. W takim przypadku przyswojenie tylko podstawowej wiedzy zajmie do nawet 400 godzin. Dlatego też zaleca się skorzystanie z renomowanych kursów, które przygotowują do pracy na stanowisku programisty już od najmłodszych lat, robiąc to znacznie szybciej i skuteczniej.  

Nasze kursy programowania to nie tylko możliwość zdobycia cennej wiedzy, ale również świetna zabawa. Stawiamy przede wszystkim na dobrą atmosferę i brak nudy! Nasi trenerzy programowania to prawdziwi pasjonaci, którzy cierpliwie tłumaczą krok po kroku wszelkie zagadnienia i uczą, jak wykorzystać programistyczną wiedzę w praktyce! Nasze zajęcia dedykujemy dzieciom i młodzieży od 7 do 19 roku życia! 

Nauka programowania od podstaw 

Nauka programowania od podstaw zajmuje w zależności od zainwestowanego czasu od dwóch miesięcy do około roku. Zdobywana na tym etapie wiedza pozwala już programować pierwsze gry i aplikacje. Satysfakcja z nauki jest więc gwarantowana, a rezultaty ciężkiej pracy widoczne gołym okiem. Warto jednak pamiętać, że nauka programowania tak naprawdę nigdy się nie kończy — aby zostać specjalistą, trzeba nieustannie udoskonalać swoje umiejętności i uczyć się nowych środowisk. 

Wybór pierwszego kursu programowania również odgrywa dość zasadniczą rolę. Najlepiej jest zacząć od najprostszych języków (Scratch, Python, C#, App Inventor), które łatwo wykorzystać później w praktyce. Znajomość podstaw danego środowiska programistycznego daje już szansę na znalezienie zatrudnienia na stanowisku junior developera. Z czasem będziesz dostawać coraz bardziej zaawansowane i trudniejsze zadania, by po ok. dwóch latach stać się pełnoprawnym programistą! 

Nauka programowania trwa całe życie. Nie oznacza to jednak, że programistami zostają wyłącznie osoby z gigantycznym doświadczeniem zawodowym. Praca w IT jest dedykowana osobom, które lubią poszerzać swoją wiedzę i chcą uczyć się nowych rzeczy. Wystarczy kilka lat systematycznej nauki, by osiągnąć zamierzone cele. Dlatego  też warto zacząć już dziś! 

kursyprogramowania2

Nauka programowania z Gigantami. Jak przebiegają warsztaty?

Uczymy w całej Polsce stacjonarnie oraz online! Organizujemy kursy semestralne i krótkie (kilka godzin zajęć), tematyczne i specjalizacyjne – dla młodych ludzi w każdym wieku. Poziom i formę dopasowujemy do potrzeb poszczególnych grup wiekowych.

  • Semestry a poziomy umiejętności. Od podstawowych zagadnień, powoli i w naturalnym tempie, przechodzimy do poziomu zaawansowanego. Dwa, trzy semestry kursu to kilkadziesiąt godzin zajęć – uczymy się bez stresu i presji.
  • Tematyczne kursy programowania. Gry komputerowe, aplikacje i strony internetowe, a także konkretne języki: C# i Python oraz narzędzia (np. Unity, Visual Studio) – zawężamy tematykę kursów, lecz zgłębiamy ją od podszewki! Uczeń ma szansę rozwijać się w tej konkretnej dziedzinie, która go pasjonuje.
  • Nie tylko programowanie! Na naszych kursach uczymy także matematyki. Mowa tutaj o wyjątkowo lubianych przez naszych uczniów zajęciach pt. Matematyka w Minecrafcie oraz o lekcjach przygotowujących do testu 8-klasisty z matematyki. W ofercie naszych kursów znajdziecie też kursy dla grafików, miłośników YouTube’a i nie tylko! 
  • Małe rówieśnicze grupy. Maksymalnie dwa lata różnicy między uczniami i małe grupy stwarzają kameralny, przyjacielski klimat, w którym każdy dobrze się czuje. Pozbawiają też presji: poziom wiedzy i umiejętności jest wyrównany.
  • Dużo zabawy dla najmłodszych. Maluchy uczą się z nami wyłącznie przez zabawę, a młodzieży proponujemy sporo rozrywki. Nie kujemy, nie uczymy się na pamięć, nie pracujemy na wyścigi – nasze szkolenia mają być przyjemne!
  • Doświadczony nauczyciel programista. Prowadzący zajęcia to pedagog i aktywny zawodowo programista, który potrafi (i lubi) pracować z dziećmi. Nie tylko uczy i dzieli się tajnikami zawodu, ale także wspiera, motywuje i docenia.

Sprawdź nasze kursy!


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Dołącz do uczestników Gigathonu - największego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży! 
Blog

Dołącz do uczestników Gigathonu - największego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży! 

Zapisy do II edycji Gigathonu wystartowały! Pierwszy etap największego hackathonu dla dzieci i młodzieży w Polsce rozpocznie się 6 maja,...

Czytaj więcej
Czy 6-latek też może uczyć się programowania?
Blog

Czy 6-latek też może uczyć się programowania?

Technologia na każdym kroku - jak sobie z tym radzą przedszkolaki? W dzisiejszym świecie pełnym technologii i rozwiązań cyfrowych,...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs