Unia Europejska

Blog

Wakacyjne kursy z programowania dla dzieci i młodzieży 2023


6 minut czytania

Nauka programowania to połączenie trzech składników: szczypta matematyki, kawałek informatyki i cała micha dobrej zabawy! Wakacje to doskonały czas, aby rozpocząć naukę programowania lub uzupełnić programistyczną wiedzę o nowe umiejętności!  Prowadzimy kursy programowania w całej Polsce w formie stacjonarnej oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży online. Szkoła podstawowa, ale także liceum czy technikum, to najlepszy moment, żeby zacząć przygodę z kodowaniem - dowiedz się, czego uczymy na naszych kursach! To umiejętności, które przydadzą się na każdym etapie życia.

Nauka programowania - jak wyglądają nasze kursy wakacyjne?

Kursy programowania dla dzieci i młodzieży to lekcje organizowane przez szkołę Giganci Programowania. Założyła ją czwórka przyjaciół  - absolwentów Politechniki Warszawskiej, którzy chcieli dzielić się swoją pasją z najmłodszymi adeptami sztuki kodowania oraz z młodzieżą. Nasi kursanci zgłębiają programistyczną wiedzę począwszy od najbardziej podstawowych pojęć, a kończąc na znacznie bardziej zaawansowanych projektach.

Na kursy wakacyjne może zapisać się każdy - niezależnie od poziomu wiedzy. Każdy wakacyjny kurs Gigantów Programowania to pięć spotkań (po dwie godziny lekcyjne). Wszystkie kursy „zaprogramowaliśmy” zgodnie z naturalnym trybem edukacji i rozwoju dziecka. Mają więc charakter „poziomowy” – od adepta przez specjalistę do eksperta i składają się z dwóch lub trzech etapów. Ukończenie pierwszego kursu z danego modułu jest przepustką do rozpoczęcia nauki na wyższym poziomie.

Co wyróżnia nasz model nauki programowania dla dzieci?

 • Przydzielamy słuchaczy do rówieśniczych grup wiekowych. Rozwój wśród osób na podobnym etapie rozwoju jest bardziej stymulujący, a wspólne spędzanie czasu dobrą zabawą! Zapisy trwają, a kolejne etapy edukacji nadchodzą wielkimi krokami - sprawdź, jakie kursy wakacyjne przygotowaliśmy  dla poszczególnych grup wiekowych.
 • Kadra mentorów, dla których programowanie jest nie tylko pracą lub pasją, ale też sposobem na rozwijanie logicznego myślenia u najmłodszych. Pedagogiczne podejście do uczestników sprawia, że wychodzą z zajęć zmotywowani do przyjścia na kolejne, a nawet trenowania we własnym zakresie.
 • Każdy kurs jest podstawą do rozpoczęcia kolejnego. Wszystkie kursy wakacyjne i kursy semestralne są tak skonstruowane, żeby zainteresowani uczniowie mogli kontynuować naukę na wyższym poziomie i poznawać kolejne języki programowania, platformy do kodowania itd. Przy układaniu programów kursów dbamy o to, aby wiedza była usystematyzowana i powtarzana, ale jednocześnie nie pozostawiamy miejsca na nudę!
 • Kładziemy nacisk na praktyczne wykorzystanie umiejętności. Na każdym kursie dla dzieci i młodzieży realizujemy różne projekty - budujemy strony internetowe, tworzymy i modyfikujemy gry oraz aplikacje, projektujemy grafiki, uczymy zarządzania bazami danych, programowania sztucznej inteligencji i pokazujemy jak stać się arcymistrzem YouTube’a. 

Dzięki temu dajemy najmłodszym dowód na to, że poświęcenie ich czasu i wysiłek umysłowy mogą przynieść naprawdę imponujące efekty! Ćwiczenia praktyczne pozwalają zasmakować życia prawdziwego dewelopera, dla którego programowanie jest chlebem powszednim. Po takim doświadczeniu młody człowiek będzie mógł samodzielnie zdecydować, czy to jest coś, co chce rozwijać w kolejnych latach swojej edukacji.

Zapisz swoje dziecko!

Giganci Programowania - jak zacząć przygodę w branży IT?

Tak jak wspomnieliśmy - organizujemy kursy programowania dla dzieci na różnych poziomach, dlatego nie ma problemu, jeśli Twoje dziecko jeszcze nic nie wie. Z Gigantami Programowania poczuje się „zaopiekowane” i poprowadzone od najprostszych, lecz angażujących ćwiczeń. W przypadku Scratcha, na początku wystarczy, że uczestnik potrafi pisać, czytać i liczyć do 20 - no i używać myszki!

Nawet już tak podstawowa platforma jak Scratch pozwala na opanowanie podstaw programowania, które później płynnie przechodzi w tworzenie pierwszej aplikacji na Androida! Potem nadchodzi czas na kolejne języki programowania. Starsi kursanci, którzy pierwsze kroki mają za sobą, poznają struktury C#. Zarówno Scratch, jak i C#  są też narzędziami do… modyfikowania gier. Uczestnicy będą tworzyć własne wersje rzeczywistości Minecrafta,  Fortnite’a i nie tylko! 

Oczywiście kursy programowania dla dzieci w Gigantach Programowania to także nauka tworzenia stron internetowych! Znaczniki HTML, style CSS i język JavaScript - to wszystko posłuży uczestnikom do zaprojektowania własnej strony i umieszczenia jej w sieci.

W skrócie - nauka programowania stacjonarnie lub online to kursy, które obejmują:

 • tworzenie stron internetowych,
 • projektowanie gier,
 • programowanie aplikacji,
 • zarządzanie bazami danych,
 • obsługę YouTube’a,
 • programowanie sztucznej inteligencji,
 • projektowanie grafik 2D i 3D. 

Kursy wakacyjne Giganci Programowania

Kurs programowania dla dzieci  - rozwijamy młode umysły

Nasi nauczyciele mogą godzinami mówić o tym, jakie korzyści dla szeroko pojętego rozwoju dziecka i nastolatka przynosi nauka programowania. My wymienimy tylko kilka:

 • ćwiczenie logicznego myślenia,
 • stymulowanie kreatywności,
 • uodpornienie się na niepowodzenia,
 • wytrwałość w dążeniu do celu,
 • motywacja do próbowania różnych rozwiązań problemu,
 • nauka komunikacji z rówieśnikami i pracy jako członek grupy.

Zapisy trwają - kurs programowania u Gigantów Programowania to pomysł na ciekawe zajęcia pozaszkolne. 

Znajdziesz u nas kursy dla różnych grup wiekowych: 7 - 9, 10 - 12, 13 - 15, 16 - 18. Zapraszamy więc wszystkich uczniów, którzy nie boją się nowych wyzwań, a także tych, którzy się ich obawiają - przekonamy Was, że nauka programowania od podstaw jest tak samo wciągająca jak najlepsza gra albo serial!

Zapisz się!

 


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Koduj z Gigantami | Giganci Programowania
Blog

Sztuczna inteligencja w życiu codziennym. Nawet nie wiesz, że z niej korzystasz!

Kilkanaście lat temu temat sztucznej inteligencji traktowany był raczej w kategoriach science-fiction aniżeli nadchodzącej...

Czytaj więcej
pomysły na prezent święta
Blog

Najlepsze prezenty na święta dla przyszłego programisty i nie tylko

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę mało czasu, więc to ostatni dzwonek na kupowanie świątecznych prezentów. Wybór nie jest...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs