Unia Europejska

Kursy świąteczne
Blog

Zimowe atrakcje dla dzieci - nie tylko w domu. Oto 10 propozycji


6 minut czytania

Zima to czas kojarzący się nie tylko ze świętami, ale także z licznymi atrakcjami, które szkoda pominąć. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 20 fantastycznych pomysłów na zimowe atrakcje, które umilą czas Tobie i Twojemu dziecku.

Stwórz własną strefę zabaw lub trasę przeszkód

Jeśli nie możesz odwiedzić popularnej sali zabaw, zrób ją w domu! Wykorzystaj koce, krzesła i różne przedmioty, by zbudować tor przeszkód. Postaw huśtawkę, zbuduj wigwam lub tipi, a nawet stwórz basen z piłeczkami, używając dmuchanego basenu i kolorowych kulek. Zamiast zwykłego piasku, skorzystaj z piasku kinetycznego do domowej piaskownicy — to zabawa bez brudu! Ogranicza Cię tutaj tylko własna kreatywność. 

Odkryj nowe zajęcia

Podczas zimy warto zainwestować czas w kreatywne zajęcia, podczas których można nie tylko wiele się nauczyć, ale także świetnie bawić. Jedną z takich opcji dają bezpłatne warsztaty z programowania pt. Koduj z Gigantami. Można w nich wziąć udział zarówno stacjonarnie, jak i online. fa

Start kolejnej edycji planowany jest już na styczeń 2024 roku, więc jeśli jesteś zainteresowany/a, to koniecznie śledź oficjalny profil @GiganciProgramowania

Warsztaty Koduj z Gigantami oferują możliwość nauki podstaw programowania w ciekawy i przyjazny sposób, rozwijając umiejętności cyfrowe i kreatywność. Alternatywą mogą być również świetne kursy świąteczne z programowania (trwające od 27 do 31 grudnia), które stanowią doskonałą okazję do nauki podczas wolnego czasu w przerwie świątecznej. Kursy te skupiają się m.in. na tworzeniu gier, aplikacji lub animacji związanych ze świętami.

Dodatkowo, warto rozważyć udział w kursach feryjnych z programowania, które mogą być zaplanowane specjalnie na okres ferii zimowych. Te kursy oferują intensywny program nauki programowania, a także zapewniają ciekawe i angażujące zajęcia, które mogą zainteresować dzieci i młodzież.

Sprawdź naszą ofertę! 

Hoduj rośliny lub zbuduj karmnik dla ptaków

Możesz wyhodować własne rośliny lub zbudować karmnik dla ptaków. To ciekawe jako zajęcie dla dzieci, uczące odpowiedzialności i cierpliwości.

Wykorzystaj śnieg — sanki i kulig

Jeśli jest śnieg, nie wahaj się! Sanki i kulig to świetne sposoby na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Rozwijaj umiejętności przy planszówkach

Gry planszowe to świetna rozrywka, rozwijająca wiele umiejętności. Wybierz coś dla każdego, niezależnie od wieku czy liczby graczy. Najlepsze gry planszowe i karciane dla całej rodziny, znajdziesz u nas na blogu.

gryplanszowe1

Podróże przez historię rodziną

Przy każdym zdjęciu opowiadajcie historię związaną z tym momentem. Dzieci mogą wówczas wybrać swoje ulubione i stworzyć z nich własny album z rodzinnych wspomnień. 

Wspólne gotowanie 

Zaproszenie dzieci do pomocy w kuchni nie tylko uczy ich nowych umiejętności, ale także rozwija ich zainteresowanie różnorodnością smaków i kreatywnością w przygotowywaniu potraw. Wspólne gotowanie może stać się tradycją rodzinna, a ulubione dania będą kojarzyć się z miłymi chwilami spędzonymi razem.

Rozwijanie kreatywności

Poza rysowaniem czy malowaniem można też wypróbować inne formy sztuki, takie jak praca z gliną, tworzenie rzeźb lub wyplatanie. Zachęcaj dzieci do eksperymentowania z różnymi stylami i technikami, aby rozwijały swoją wyobraźnię.

Seans filmowy i domowe kino

Zorganizuj przestrzeń w salonie jak kino domowe, przygotujcie przekąski i napoje, stwórzcie wygodne miejsca do siedzenia, aby cała rodzina mogła cieszyć się filmowym doświadczeniem.: Po obejrzeniu filmu porozmawiajcie o historii, postaciach, czy przekazie filmu. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia.

Dodatkowo, pamiętaj, że warto angażować się w różnorodne aktywności w zależności od zainteresowań dzieci. To nie tylko wspaniała okazja do spędzenia czasu razem, ale także do budowania więzi rodzinnych i wspólnego tworzenia pięknych wspomnień.

To jeszcze nie wszystko! 

Pamiętaj, że nie trzeba wyjeżdżać, aby cieszyć się zimowymi atrakcjami. Warto skorzystać z zimowej aury i zorganizować na osiedlu lub w gronie rodziny mini-olimpiadę sportów zimowych. Sanki, bitwa na śnieżki czy konkurs na rzeźbę ze śniegu to tylko kilka pomysłów na aktywności. Często w miastach organizowane są dodatkowe atrakcje zimowe, takie jak lodowiska czy Festiwale Rzeźb Lodowych, co daje możliwość podziwiania pracy artystów i poznania procesu tworzenia rzeźb.

Odkrywanie historii i ciekawych miejsc w swoim mieście to intrygujący sposób na spędzenie czasu podczas ferii. Warto skorzystać z oferty lokalnych ośrodków kultury, możliwe, że w tym okresie organizują interesujące wystawy czy wydarzenia. 

W wielu miastach organizowane są półkolonie dla dzieci, stanowiące doskonałą alternatywę dla rodziców pracujących w czasie ferii. Zajęcia te dostosowane są do zainteresowań dzieci i odbywają się najczęściej w godzinach pracy rodziców. To świetna okazja dla dzieci do udziału w różnorodnych aktywnościach tematycznych, takich jak zajęcia sportowe, czy wspomniane już bezpłatne warsztaty z programowania.


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Granie i programowanie przez dzieci
Blog

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci

Gry komputerowe to jedna z ulubionych rozrywek dzieci (i dorosłych!), a często wręcz ogromna pasja. I choć granie samo w sobie jest...

Czytaj więcej
Kursy semestralne z programowania
Blog

Nauka programowania od zera. Od czego zacząć?

Nauka programowania to połączenie trzech składników: szczypty matematyki, garści informatyki i mnóstwa dobrej zabawy! Prowadzimy kursy...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs