Unia Europejska
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę mało czasu, więc to ostatni dzwonek na kupowanie świątecznych prezentów. Wybór nie jest jednak wcale aż tak łatwy, bo na rynku znajdziemy całe mnóstwo propozycji, z których trudno jest wybrać coś sensownego. Tym bardziej, jeśli obdarowywana osoba uczy się programowania lub po prostu spędza sporo czasu przy komputerze. Na jakie prezenty warto zatem zwrócić uwagę?
Słuchawki — uniwersalny prezent dla każdego
Nie da się ukryć, że w dobie wszechobecnej cyfryzacji słuchawki są inwestycją niemal konieczną. Pozwalają się one wyciszyć i skupić na jednej rzeczy. Umilają też czas ulubioną muzyką czy słuchowiskami, a ponadto — bardzo przydają się w nauce. Większość modeli słuchawek posiada wbudowany mikrofon, dzięki któremu możemy w pełni komfortowo komunikować się zarówno z bliskimi osobami, jak i nauczycielami. Słuchawki to świetny prezent zarówno dla przyszłego programisty, jak i gamera!
Akcesoria komputerowe — sprawdzony prezent
Programista, gamer czy po prostu osoba, która spędza dużo czasu przed komputerem, będzie potrzebować myszki, klawiatury i podkładki. To obowiązkowy zestaw, który wbrew pozorom wcale nie jest aż tak oczywisty. Wynika to z faktu, że wiele modeli myszek czy klawiatur różni się parametrami, które diametralnie zmieniają komfort użytkowania. W przypadku myszek możemy rozważyć zakup wysokobudżetowej myszki laserowej, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego gamera.
Świetną opcją będą też konstrukcje bezprzewodowe — to prawdziwa przepaść pod względem wygody. To samo dotyczy klawiatur — możemy zainwestować w klawiaturę mechaniczną, która cechuje się większą wytrzymałością lub klawiaturę membranową (jest lżejsza i tańsza od mechanicznej). Warto wówczas zwrócić uwagę czy dany model posiada podświetlenie LED — wiele osób to wprost uwielbia!
Kurs z programowania — nauka inwestycją w przyszłość
Kluczem do przyswojenia programistycznej wiedzy, jest nauka. Samodzielnie szlifowanie swoich umiejętności wymaga jednak cierpliwości, systematyczności i stosowania odpowiednich technik. Dlatego też znacznie lepiej i łatwiej jest zainwestować w specjalistyczne kursy programowania, na których to nauczyciel wyjaśnia wszelkie pojęcia i pomaga w razie napotkanych problemów.
W szkole Giganci Programowania uczymy programowania od ponad 7 lat, dzięki czemu wyszkoliliśmy już ponad 100 000 przyszłych programistów. W naszej ofercie znajdziecie zarówno kursy semestralne, jak i krótkie (w formie 5 spotkań), na których uczymy m.in. tworzenia gier i aplikacji oraz projektowania stron internetowych, a nawet grafiki 2D i 3D oraz obsługiwania YouTube’a i zarządzania bazami danych.
Mowa tutaj o takich środowiskach i językach programowania, jak Unity, C#, Python, Minecraft, Scratch, App Inventor i wiele, wiele więcej. Pod naszym okiem każdy może nauczyć się programowania, a nawet spełnić marzenia o byciu profesjonalnym grafikiem czy influencerem.
Prezent w formie kursu programistycznego to świetna inwestycja w przyszłość. Obdarowana w ten sposób osoba z pewnością wykorzysta swoją szansę, w czym bardzo chętnie jej pomożemy!
Prenumerata czasopisma programistycznego
Ciekawą formą prezentu dla przyszłego programisty może być też prenumerata jednego z czasopism, w których szczegółowo opisane zostały poszczególne zagadnienia programistyczne czy nawet całe lekcje. W szczególności polecamy tutaj Programistę Juniora dla najmłodszych adeptów sztuki kodowania, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem gier i aplikacji.
Naukę programowania trzeba też odpowiednio zaplanować i podzielić na etapy. Pomóc może w tym specjalistyczny planer, który można wykorzystać również jako swoisty kalendarz i przypominajkę o najważniejszych programistycznych planach.
Gadżety, książki i małe upominki na każdą okazję
Na świąteczny upominek dla przyszłego programisty lub gamera możemy także wybrać coś bardziej klasycznego. Mowa tutaj przede wszystkim o licznych gadżetach oraz książkach (niekoniecznie związanych z programowaniem). Najmłodszym programistom polecamy w szczególności Młodzi giganci programowania. Scratch. Wydanie II i Młodzi giganci programowania. Roblox z Lua — książki naszego autorstwa, które zostały opracowane przez najlepszych nauczycieli i pedagogów. Świetną alternatywą mogą być też edukacyjne gry wideo, kubek z ulubioną postacią z filmów lub gier czy planszówka.