Unia Europejska

Matematyka Giganci Programowania
Blog

Dla kogo jest kurs z matematyki Gigantów Programowania?


6 minut czytania

Czy świat dzieli się na osoby rozumiejące matematykę i te, które nie są w stanie jej pojąć? Czy umiejętności związane z rozwiązywaniem zadań liczbowych to jakaś wrodzona umiejętność, której nie można nabyć? Nic bardziej mylnego! Każdy z nas może ćwiczyć logiczne myślenie i stosować je w praktyce. Matematyka z Gigantami Programowania to przyjemny i efektywny proces przygotowania do egzaminu ósmoklasisty.

Kursy z matematyki online 

Jedną z najważniejszych decyzji przy wyborze korepetycji z matematyki jest oczywiście znalezienie odpowiadającej uczniowi formy zajęć. Dla wielu młodych osób znaczną przewagę mają korepetycje online. Matematyka na poziomie podstawówki jest wówczas przyswajana w naturalnej dla młodych ludzi postaci - korzystanie z komputera w celach naukowych jest integralną częścią życia współczesnych uczniów.

Dla kogo są przeznaczone prowadzone przez nas korepetycje dla dzieci i młodzieży? Przede wszystkim zapraszamy osoby, którym przyszła edukacja nie jest obojętna. Kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z matematyki są prowadzone tak, by sprostać ambicjom uczniów pragnących osiągnąć jak najwyższe wyniki, a co za tym idzie - dostać się do wymarzonej szkoły średniej. Oferujemy również kursy z matematyki dla młodszych dzieci  w wieku od 7 do 9 roku życia i od 10 i do 12 roku życia. Mowa o Matematyce w Minecrafcie, czyli zajęciach podczas których łączymy zabawę z nauką matematyki. 

Sprawdź nasze kursy z matematyki!

Matematyka dla dzieci 

Jak wyglądają w praktyce kursy z matematyki? Matematyka nauczana na internetowym kursie Gigantów Programowania to przede wszystkim oszczędność czasu - uczeń, często mający napięty harmonogram, nie musi tracić go na dojazd. Ponadto na naszych zajęciach z matematyki można uczestniczyć z każdego miejsca na świecie.

Podczas korepetycji z matematyki online nauczyciel ma stały kontakt z każdym z uczestników zajęć. Uczeń potrzebuje tylko łącza internetowego oraz działającej kamery i mikrofonu. Po co? Nauczyciele są cały czas otwarci na wątpliwości podopiecznych, którzy mogą na bieżąco zadawać pytania. Korepetycje z matematyki nie są więc wykładem czy internetowym filmikiem, lecz przybierają formę współpracy między nauczycielem i uczniami, którzy mają własny wkład w lekcję. Każdy popełniony błąd może być więc skonsultowany i naprawiony na tych samych zajęciach.

Korepetytor matematyki służy także pomocą techniczną. Wszyscy uczestnicy otrzymują instrukcję dołączenia do lekcji, która nie wymaga jednak instalowania żadnego dodatkowego programu.

Matematyka dla dzieci przez Internet

Dla uczniów, którzy chcą skorzystać z korepetycji z matematyki przez internet przed egzaminem ósmoklasisty, przygotowaliśmy dwa rodzaje kursów - kurs semestralny intensywny i kurs półtoraroczny:

  1. Kurs semestralny (intensywny) to korepetycje z matematyki prowadzone dla uczniów ósmej klasy. Uczniowie spotykają się z korepetytorem na 28 spotkaniach (dwa razy w tygodniu). 
  2. Kurs półtoraroczny do egzaminu 8-klasisty z matematyki jest przeznaczony dla uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej i obejmuje 28 spotkań (raz w tygodniu). 
  3. Oferujemy również semestralne kursy, łączące świetną zabawę w Minecrafcie z nauką matematyki! Kursy dedykujemy uczniom w wieku od 7 do 9 roku życia oraz od 10 do 12 roku życia. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. 

Giganci Programowania - zajęcia, które eliminują stres

Korepetytor matematyki uczy kursantów praw rządzących królową nauk, pokazuje, jak korzystać z kart wzorów CKE dołączanych do testu i przerabia szczegółowo cały materiał obowiązujący na egzaminie ósmoklasisty. To jednak tylko czubek góry lodowej. Prawdziwie przygotowany uczeń nie tylko „umie matmę”, ale posiada też szereg kompetencji, które pozwolą mu poradzić sobie z tym stresującym wydarzeniem na medal.

Wspomniane wyżej oswojenie się z formą poszczególnych typów zadań egzaminacyjnych pozwala na szybkie uruchomienie znajomych schematów. Podczas korepetycji z matematyki uczestnicy kursu pracują z arkuszami egzaminacyjnymi, które zawierają zadania przygotowane przez CKE. Poznajemy więc wspólnie całą strukturę testu od podszewki. Uczniom nie tylko łatwiej przystąpić do odpowiednich obliczeń, ale także zarządzać czasem. Dzięki korepetycjom z matematyki każdy młody człowiek wie, ile czasu przeznaczyć na zadania zamknięte, a ile na otwarte oraz ile minut potrzebuje na konkretne zagadnienia.

Matematyka dla dzieci w szkole Gigantów Programowania to dwa kluczowe cele. Pierwszy to oczywiście jak najwyższa liczba punktów na egzaminie, która pozwoli uczniowi dostać się do wybranej przez niego szkoły. Drugi cel jest jednak często ważniejszy, a już na pewno dopełnia ten pierwszy. Chodzi o redukcję stresu wiążącego się z koniecznością szybkiego radzenia sobie z matematyką. Korepetycje owocują zdrowym, opanowanym i zadaniowym podejściem młodego człowieka do tego wyzwania.

FAQ:

Matematyka dla dzieci - czy warto?

Zawsze warto korzystać z korepetycji z matematyki. Nie tylko podczas roku szkolnego czy wakacji, ale również gdy chcesz nadrobić zaległości, przed Tobą trudny egzamin bądź test lub, gdy potrzebujesz przerobić materiał, który sprawia Ci najwięcej problemu.

Kto powinien skorzystać z korepetycji z matematyki?

Z korepetycji matematyki warto skorzystać zawsze, gdy masz z nią trudność, niezależnie od etapu edukacji, na którym aktualnie się znajdujesz. Zajęcia dodatkowe są także znakomitym rozwiązaniem, gdy mylisz matematyczne pojęcia lub masz problem ze zrozumieniem zagadnień czy rozwiązywaniem zadań według określonych wzorów. Korepetycje sprawdzą się także przed egzaminem, aby przećwiczyć i powtórzyć określony materiał.

Kiedy zapisać się na korepetycje z matematyki?

Tak naprawdę zawsze jest dobry czas na korepetycje z matematyki. Najlepiej jednak skorzystać z zajęć dodatkowych, gdy czeka Cię ważny egzamin, masz jakieś zaległości bądź problemy ze zrozumieniem konkretnych pojęć i tematów, a także gdy chcesz się stać jeszcze lepszy z matematyki, utrwalić swoją wiedzę i zdobyć nową.

Czy korepetycje z matematyki to dobry pomysł, gdy ją dobrze rozumiesz?

Ciekawostką jest fakt, że korepetycje z matematyki zawsze są prowadzone wedle indywidualnego planu dostosowanego do umiejętności i wiedzy ucznia. Dlatego jeśli nawet rozumiesz ten przedmiot i nie masz z nim problemów, to dzięki korepetycjom możesz stać się jeszcze lepszym, a nawet najlepszym w kręgu swoich znajomych mistrzem matematycznym!


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Kursy świąteczne z programowania
Blog

Kursy świąteczne dla dzieci i młodzieży w całej Polsce - zapraszamy!

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, spotkań z bliskimi i wyczekiwanych prezentów. Jednakże, przerwa świąteczna to również...

Czytaj więcej
Kursy semestralne z programowania
Blog

Nauka programowania od zera. Od czego zacząć?

Nauka programowania to połączenie trzech składników: szczypty matematyki, garści informatyki i mnóstwa dobrej zabawy! Prowadzimy kursy...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs