Unia Europejska

Rekomendowany dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z pisaniem, czytaniem oraz obsługą komputera.

Pierwsze kroki w programowaniu mogą być fascynujące i zabawne, zwłaszcza dla młodych umysłów pełnych kreatywności! Nasz kurs został stworzony specjalnie dla najmłodszych dzieci, aby wprowadzić je w świat kodowania w sposób przystępny, angażujący i rozwijający.

• 1x w tygodniu - 2 x 45 minut (przez cały semestr)

• Max. ilość osób (6)

płatność miesięczna od 248,00 zł

Kurs dostępny jest w następujących wariantach cenowych
(-100zł przy płatności jednorazowej):
14 spotkań - 1302zł

-100zł przy płatności jednorazowej 1 388,00 zł

Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

W trakcie tego kursu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawami programowania poprzez interaktywne środowiska dostosowane do ich wieku i umiejętności. Wykorzystamy platformy takie jak code.org, ScratchJr oraz Scratch, które oferują prosty interfejs graficzny, umożliwiający dziecku eksperymentowanie z programowaniem w intuicyjny sposób.

Biedna Sofia zgubiła się i musi dotrzeć do przyjaciół, jednak to nie takie łatwe gdyż na jej drodze pojawią się pewne przeszkody! Na zajęciach poznamy pętle, oraz stworzymy pierwszy system poruszania postacią.
Lubisz rysować, albo bawić się w paintcie? Jeżeli tak to pędzle w dłoń, na dzisiejszych zajęciach każdy z Was poczuje się jak prawdziwy artysta. Na zajęciach nauczymy się rysować obrazy korzystając z podstawowych komend takich jak pętle i przesuwanie postaci.
Na zajęciach stworzymy prostą grę zręcznościową polegającą na trafieniu piłką do bramki.
Na zajęciach poznamy sposoby tworzenia sterowania postacią, oraz dowiemy się czym są komunikaty.
Na zajęciach przygotujemy krótką animację dotyczącą zwierzęcej olimpiady. W trakcie zajęć zapoznamy się dokładniej z sterowaniem, oraz dodawaniem efektów wizualnych do naszych postaci.
Na zajęciach zaczniemy pracę nad grą flappy bird. Lekcję poświęcimy na zaplanowanie pracy, przygotowanie grafik oraz podstaw sterowania.
Na zajęciach dokończymy tworzenie gry flappy bird, opracujemy system tworzenia rur, oraz kolizji
Na zajęciach rozpoczniemy pracę z blokami tekstowymi. Naszym zadaniem będzie pomoc Stevowi w kilku niezwykle skomplikowanych łamigłówkach.
Dalsza część przygód Steve, zagadki są coraz trudniejsze i niebezpieczne. Wykorzystaj swoje programistyczne umiejętności aby ochronić Steve przed czyhającym zagrożeniem.
Na zajęciach utrwalimy zdobytą wiedzę, oraz dzieci samodzielnie wykonają proste zadania pod okiem trenera.
Tym razem spróbujemy stworzyć grę w koszykówkę. Poznamy różnice i podobieństwa między scratchemJR a zwykłym scratchem tworząc grę, której podstawowe mechaniki już poznaliśmy, ale w nieco innym środowisku
Praca samodzielna utrwalająca podstawy Scratcha.
Najwyższa pora sprawdzić jak dużo zapamiętaliśmy z całej naszej przygody. Myszka i klawiatura w dłoń - pokażmy czego się nauczyliśmy. Powtórzenie wiadomości opierać się będzie na quizie podsumowującym wiedzę uczniów. Ponadto uczniowie będą samodzielnie realizować zlecone przez nauczyciela zadania podsumowujące.
Na zajęciach poznamy możliwości platformy Makecode w świecie Minecrafta.
Dzieci projektują prostą grę, w której jedna postać goni drugą, unikając przeszkód.
Uczniowie przeniosą się do pełnego magi Hogwartu gdzie będą doskonalić swoje umiejętności magiczne i programistyczne.
Dzieci mają możliwość stworzenia własnego projektu, który może być grą, animacją, prezentacją lub innym kreatywnym dziełem, wykorzystującym zdobytą wiedzę i umiejętności.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.