Matematyka z Minecraftem dla klasy trzeciej to niezwykła możliwość poznania świata matematyki poprzez jedną z najpopularniejszych gier wśród dzieci. Podczas kursu podstawa programowa z matematyki dla klasy trzeciej jest realizowana przy wykorzystaniu wirtualnych klas w Minecrafcie. Stając przed różnymi wyzwaniami takimi jak Wielki Labirynt Matematyczny czy też mini-escape roomy i tory przeszkód uczestnicy zajęć poznają różne zagadnienia matematyczne takie jak m.in. parzystość liczb, porównywanie liczb oraz dokonują podstawowych i zaawansowanych obliczeń matematycznych. Ponadto pojawiają się tematy związane z uniwersalnymi elementami szkolnymi takimi jak praca z kalendarzem, zegarem, obliczenia pieniężne i wagowe. Każda lekcja składa się z teoretycznego wstępu oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w Minecrafcie. Po ukończeniu kursu uczniowie otrzymują certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę.

Dzięki fascynującemu światu Minecrafta, stworzyliśmy platformę do nauki dodawania. Wystarczy jedno, dwa, trzy kliknięcia, a w mgnieniu oka ekwipunek jest wypełniony surowcami. Na lekcji poznamy metody przyspieszające proces obliczeń oraz przekonamy się, czy uczestnicy poradzą sobie z dodawaniem liczb w zakresie 1000.
W poprzednich lekcjach zgłębialiśmy tajniki dodawania, a teraz nadszedł czas na działanie odwrotne - odejmowanie. Jest to idealny moment, aby wykorzystać zebrane materiały i stworzyć z nich coś wyjątkowego.
Zadania tekstowe to podróż przez krainę liczb. Każde zadanie to zagadka, która skrywa niesamowitą historię do odkrycia. Rozwiązanie ukrytych zagadek prowadzi do odkrywania sekretów matematycznych wszechświata.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile kubełków wody jest potrzebnych do zbudowania ogromnego basenu lub fosy w świecie Minecrafta? Na zajęciach dowiemy się, jak precyzyjnie mierzyć ilość, jakie te zbiorniki mogą pomieścić.
Miecz, kilof, łopata co te narzędzia mają ze sobą wspólnego? Budowanie to podstawowa mechanika minecrafta. Na zajęciach odkryjemy, dlaczego pewne struktury wzbudzają w nas większe zainteresowanie oraz jaką rolę w tym procesie odgrywa symetria.
Cały świat minecrafta składa się z wielu kwadratów. Ale czy wiesz czym jest kwadrat magiczny? Na zajęciach wcielimy się w czarodzieja i wspólnie stworzymy ten matematyczny artefakt.
Na lekcji wkroczymy w niezwykły świat równań i niewiadomych. Każdy z nas wie, że “2+2=4”. Z pomocą Minecraft Education poznamy historię legendarnego pirata blokobrodego i odszukamy cenny skarb oznaczony literą "X".
Nasze budowle wymagają ogromnych ilości bloków. W świecie Minecrafta przechowujemy nasze bloki starannie poukładane w skrzyniach. Na zajęciach skupimy się na analizie i budowie diagramów, które pełnią funkcję skrzyń w matematyce.
Zostaliśmy przeniesieni do niesamowitego Minecraftowego świata fantazji i wyobraźni, gdzie nasze marzenia stają się rzeczywistością. Może to jednak nie jest sen! Na zajęciach każdy stworzy swoją własną historię do zadania matematycznego.
Piramida Cheopsa w Gizie to jeden z siedmiu starożytnych cudów świata. Na zajęciach przeniesiemy się do wirtualnego Egiptu, aby podziwiać tę niesamowitą konstrukcję oraz ujawnimy jakie sekrety skrywa piramida liczbowa.
Nasze wysiłki przyniosły oczekiwane efekty! Zostaliśmy wybrani do programu kosmicznego - zapiszemy się w historii jako pierwsi minecraftowi astronauci! Naszym zadaniem jest zebrać dane, ale jak najlepiej je przedstawić? Mam pomysł! Wykorzystamy tabelę.
Połączenie minecrafta oraz matematyki to świetny pomysł. Jednak istnieją również inne matematyczne gry. Na zajęciach przetestujemy najlepsze z nich w minecraftowym świecie przygotowanym do ekscytującej rywalizacji.
Nasz semestr powoli zbliża się do końca. Na zajęciach zostaniemy poddani wielkiej próbie. Przed nami ekscytujący świat minecrafta przepełniony wyzwaniami matematycznymi sprawdzającymi nasze umiejętności.
Na zajęciach odkryjemy, jak istotną rolę odgrywa nasz umysł w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Specjalnie przygotowany minecraftowy świat umożliwi nam spotkanie wirtualnej wersji samego Kartezjusza. Będziemy mieli okazję przekonać się osobiście, jak kluczową rolę pełni myślenie w procesie rozwiązywania zadania. Nasz umysł to potężne narzędzie, dzięki któremu problemy rozwiązują się same.