• 1x w tygodniu - 2 x 45 minut (przez cały semestr)

• Max. ilość osób (8)

płatność miesięczna od 248,00 zł

Kurs dostępny jest w następujących wariantach cenowych
(-100zł przy płatności jednorazowej):
14 spotkań - 1302zł
16 spotkań - 1488zł
18 spotkań - 1674zł

-100zł przy płatności jednorazowej 1 388,00 zł

Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Matematyka z Minecraftem dla klasy trzeciej to niezwykła możliwość poznania świata matematyki poprzez jedną z najpopularniejszych gier wśród dzieci. Podczas kursu podstawa programowa z matematyki dla klasy trzeciej jest realizowana przy wykorzystaniu wirtualnych klas w Minecrafcie. Stając przed różnymi wyzwaniami takimi jak Wielki Labirynt Matematyczny czy też mini-escape roomy i tory przeszkód uczestnicy zajęć poznają różne zagadnienia matematyczne takie jak m.in. parzystość liczb, porównywanie liczb oraz dokonują podstawowych i zaawansowanych obliczeń matematycznych. Ponadto pojawiają się tematy związane z uniwersalnymi elementami szkolnymi takimi jak praca z kalendarzem, zegarem, obliczenia pieniężne i wagowe. Każda lekcja składa się z teoretycznego wstępu oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w Minecrafcie. Po ukończeniu kursu uczniowie otrzymują certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę.

Dzięki fascynującemu światu Minecrafta, stworzyliśmy platformę do nauki dodawania. Wystarczy jedno, dwa, trzy kliknięcia, a w mgnieniu oka ekwipunek jest wypełniony surowcami. Na lekcji poznamy metody przyspieszające proces obliczeń oraz przekonamy się, czy uczestnicy poradzą sobie z dodawaniem liczb w zakresie 1000.
W poprzednich lekcjach zgłębialiśmy tajniki dodawania, a teraz nadszedł czas na działanie odwrotne - odejmowanie. Jest to idealny moment, aby wykorzystać zebrane materiały i stworzyć z nich coś wyjątkowego.
Zadania tekstowe to podróż przez krainę liczb. Każde zadanie to zagadka, która skrywa niesamowitą historię do odkrycia. Rozwiązanie ukrytych zagadek prowadzi do odkrywania sekretów matematycznych wszechświata.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile kubełków wody jest potrzebnych do zbudowania ogromnego basenu lub fosy w świecie Minecrafta? Na zajęciach dowiemy się, jak precyzyjnie mierzyć ilość, jakie te zbiorniki mogą pomieścić.
Miecz, kilof, łopata co te narzędzia mają ze sobą wspólnego? Budowanie to podstawowa mechanika minecrafta. Na zajęciach odkryjemy, dlaczego pewne struktury wzbudzają w nas większe zainteresowanie oraz jaką rolę w tym procesie odgrywa symetria.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.