Unia Europejska

Poszukiwania wkraczają w jeszcze większy wymiar - międzygalaktyczny. Plotki donoszą, że gdzieś w galaktyce znajduje się planeta, która może zostać zamieszkana przez człowieka. Dołącz do drużyny poszukiwaczy i odnajdź ją jak najszybciej. Unikaj asteroid, zbieraj punkty, które pomogą Ci przetrwać ale przede wszystkich odnajdź planetę. Los całej ludzkości zależy tylko od Ciebie. Czy podołasz wyzwaniu?

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)


bezpłatne 0,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Warsztaty dla programistów pozwalające na poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. Jest to intuicyjna platforma do stawiania pierwszych korków w świecie programowania. Tworzenie skryptów ma charakter wizualny – bloki w różnych kolorach, reprezentujących różne funkcje, układamy w konkretne konfiguracje tworząc program. Podczas zajęć, krok po kroku, wykonany zostanie program, którego efekty w każdej chwili będzie można przetestować. Efekty swoich prac uczestnicy mogą zabrać do domu oraz udostępniać swoim koleżankom i kolegom.

Program kursu

Zajęcia przygotowane zarówno dla początkujących programistów jak i tych, którzy pierwsze kroki w programowaniu mają za sobą. Poznamy podstawy programowania w środowisku programowania Scratch i dowiemy się czym są pętle, instrukcje warunkowe i inne programistyczne definicje.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst