Unia Europejska

Hakerzy próbują zaatakować Twoje ulubione gry. Nie pozwól na to, żeby Minecraft, Fortnite, Roblox i inne gry padły ofiarą ataku z cyberprzestrzeni. Wsiądź za stery cyfrowego działa i eliminuj przeciwników. Staniesz na wysokości zadania i obronisz gry komputerowe?

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)


bezpłatne 0,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Warsztaty dla programistów pozwalające na poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. Jest to intuicyjna platforma do stawiania pierwszych korków w świecie programowania. Tworzenie skryptów ma charakter wizualny – bloki w różnych kolorach, reprezentujących różne funkcje, układamy w konkretne konfiguracje tworząc program. Podczas zajęć, krok po kroku, wykonany zostanie program, którego efekty w każdej chwili będzie można przetestować. Efekty swoich prac uczestnicy mogą zabrać do domu oraz udostępniać swoim koleżankom i kolegom.

Program kursu

Celem lekcji będzie poznanie podstawowych pojęć programistycznych, takich jak: pętla i instrukcja warunkowa oraz zapoznanie się ze środowiskiem programowania Scratch.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst