Unia Europejska

Minecraft zadziała tylko na systemie operacyjnym Windows 10/11

Kurs poświęcony edycji i modyfikacji gry Minecraft przy pomocy innowacyjnego środowiska MakeCode. Platforma ta pozwala na edytowanie gry Minecraft przy pomocy różnych języków programowania.


Jeżeli wydaje Ci się, że nie możesz zapanować nad światem Minecrafta to musisz wpaść na nasze zajęcia. W tym kursie pokaże Ci jak modyfikować Minecrafta jak tylko chcesz dzięki platformie MakeCode.

  • 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)

  • Max. ilość osób (8)


za kurs 425,00 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Kurs online „Kreator Minecrafta” to niepowtarzalna możliwość poznania różnych aspektów Minecrafta z perspektywy programowania. Wszelkie skrypty i programy stworzone na zajęciach zostaną przeniesione do prawdziwego świata Minecrafta. Dołącz do programistów Minecrafta i spójrz na niego od innej, programistycznej strony. Granie w Minecrafta to jedno, a zapanowanie nad światem i samą grą to już coś kompletnie innego.

Program kursu

Pierwszy dzień w Minecrafcie jest zawsze wymagający. Dużo łatwiej jest, gdy sami decydujemy o terenie wokoło. Podczas zajęć pokażemy podstawy programowania z Minecraftem i zapoznamy z podstawowymi blokami i funkcjami.
Czy skała macierzysta jest niezniszczalna? Czy istnieje siła, która ją zniszczy? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas wybuchowych zmagań z TNT i Creeperowym Sztormem. Unikając wybuchów przedstawimy podstawy związane z komendami wypełniania bloków i dodawania postaci.
Przygotuj się na przedziwne zjawiska atmosferyczne. Nie tylko deszcz czy śnieg potrafią spadać z nieba. Poznamy zasadę działania pętli ograniczonej oraz będziemy utrwalać wiedzę zdobytą na poprzednich etapach kursu.
Najwyższa pora na pojedynki gladiatorów. Z każdej walki można wyciągnąć lekcje – podczas zmagań poznamy zasady losowania i pojęcie list w programowaniu. Niech rozpoczną się igrzyska.
Celem lekcji jest podsumowanie wiedzy zdobytej podczas kursu i przedstawienie uczestnikom bardziej zaawansowanych elementów MakeCode w formie krótkiego pokazu. Ponadto uczniowie będą mieli okazję wypróbować swoje siły w programowaniu kreatywnym.

Zalety naszego kursu

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst