Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli drugi semestr kursu Tworzenie gier komputerowych w Unity

Metodologia tworzenia gier w oparciu o język programowania C# i silnik Unity. W trakcie zajęć wykorzystane będzie m.in. narzędzie Game design Doc, Mirror, HLAPI czy Photon. Trzeci semestr kursu wprowadzi Cię w m.in. w tematy zaawansowanych mechanik, technologii webowych, serwerów gry i wielu innych. Dowiedz się jak powstały najpopularniejsze gry i twórz własne.

  • 1x w tygodniu - 2 x 45 minut (przez cały semestr)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)

  • Max. ilość osób (12)


płatność miesięczna od 279,00 zł

Kurs dostępny jest w następujących wariantach cenowych
(-100zł przy płatności jednorazowej):
14 spotkań - 1395zł
16 spotkań - 1594zł

lub

-100zł przy płatności jednorazowej 1 295,00 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Zajęcia z gier komputerowych prowadzone są w języku C#. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą projekt - wyścigową grę sieciową, w której będzie mogło konkurować kilku graczy. Uczniowie dowiedzą się m.in. jak tworzyć postaci czy tablicę wyników.

Program kursu

Na pierwszych zajęciach przypomnimy sobie podstawy C# i Unity. Przypomnimy też sobie Game Design Doc przy omawianiu projektu semestralnego.
Na drugich zajęciach poznamy podstawy poruszania pojazdów w Unity. Zapoznamy się z komponentem Wheel Collider.
Po zapoznaniu się z tworzeniem kół, dodamy nasz pojazd i zabezpieczymy go, by jeździł poprawnie. Dodamy także śledzenie pojazdu.
Lekcja teoretyczna o tworzeniu gier multiplayer a także przygotowanie środowiska Photon.
Zajęcia poświęcone zostaną punktom kontrolnym usytuowanym na terenie. Dzięki nim, program będzie w stanie określić, ile okrążeń wykonał gracz.
Na tych zajęciach utworzymy przygotujemy podstawy interfejsu użytkownika. Dodamy nazwę i kolor gracza, odliczanie i reset gry.
Zajęcia poświęcone będą poprawką a także dodaniem lusterka do gry oraz zmianie widoku.
Podczas zajęć przygotowane zostanie menu gry, w którym będzie można wybrać kolor i nazwę naszego samochodu.
Na tych zajęciach w końcu zaczniemy tworzyć elementy związane z połączeniem z serwerem i z innymi graczami. Z względu na wymagające testowanie, lekcja rozbita jest na dwa spotkania.
Na tych zajęciach w końcu zaczniemy tworzyć elementy związane z połączeniem z serwerem i z innymi graczami. Z względu na wymagające testowanie, lekcja rozbita jest na dwa spotkania.
Na tych zajęciach zajmiemy się przygotowaniem tablicy wyników oraz wyświetleniem jej.
Na tej lekcji dodamy Nitro do naszych samochodów.
Dwie ostatnie lekcje poświęcone zostaną tworzeniu toru do jazdy oraz przygotowaniem własnych wyścigów. Po stworzeniu terenu uczniowie będą sami uzupełniać elementy toru i przekładać gotowe elementy na nową mapę.
Dwie ostatnie lekcje poświęcone zostaną tworzeniu toru do jazdy oraz przygotowaniem własnych wyścigów. Po stworzeniu terenu uczniowie będą sami uzupełniać elementy toru i przekładać gotowe elementy na nową mapę.
Przygotujemy grę Pong z możliwością rozegrania jej w dwie osoby. Napiszemy sterowanie, licznik punktów oraz poruszanie się kulki.
Na zajęciach zmodyfikujemy nasz poprzedni projekt by stworzyć jego wersję online.
Na lekcji wykonany projekt gry Snake w wersji lokalnego multiplayer (na jednym komputerze), w której będziemy rywalizować z innym graczem o to kto dłużej przetrwa.
Na lekcji dodamy do poprzedniego projektu opcję łączenia się graczy przez sieć, abyśmy mogli grać ze znajomymi zdalnie. Dostosujemy też synchronizację danych przesyłanych między graczami do gry sieciowej i dodamy leaderboard.

W ramach zajęć otrzymujesz:

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst