Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli pierwszą część kursu Strony internetowe.

Podstawy już za nami. W drugiej części kursu skupimy się na mechanice działania stron internetowych tworząc projekty internetowych gier i wprowadzimy uczniów w interakcje użytkownika ze stroną internetową.

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs „Strony internetowe część 1”. Kurs ten obejmuje podstawy tworzenia stron internetowych. Zajęcia zawierają przyjazne wprowadzenie w świat języka znaczników HTML oraz sposobu stylizowania wyglądu stron przy pomocy stylów CSS. Wprowadzane są również podstawy języka JavaScript. Efektem końcowym jest stworzenie własnych stron oraz opublikowanie ich w sieci. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Celem lekcji jest przypomnienie dzieciom, czym są zmienne. Nauczą się je tworzyć oraz wykorzystywać w języku JavaScript. Dodatkowe uczestnicy poznają różne rodzaje operatorów arytmetycznych oraz przypisania.
Celem lekcji jest przypomnienie dzieciom, czym jest instrukcja warunkowa. Uczniowie poznają sposób tworzenia instrukcji warunkowych w języku JavaScript. Uczestnicy poznają operatory logiczne służące to tworzenia rozbudowanych warunków, a także instrukcje switch.
Celem lekcji jest poznanie przez uczestników funkcji. Dodatkowo, uczestnicy poznają popularne metody operacji na typach tekstowych.
Celem lekcji jest poznanie przez uczestników Tablic. Uczestnicy poznają popularne operacje na tablicach.
Celem lekcji jest poznanie przez uczestników pętli. Uczestnicy poznają pętle for oraz while i wykorzystają je w zadaniach.
Powtórzenie wiadomości - quiz.
Celem lekcji jest poznanie przez uczestników idei DOM. Uczestnicy stworzą proste interakcje na stronie internetowej.
Celem lekcji będzie przygotowanie listy do której będziemy mogli dodawać nowe zadania oraz usuwać już te wykonane. Całość będzie można wydrukować.
Celem zajęć będzie stworzenie gry „Wisielec” (szubienica) która, polega na odgadywaniu słów.
Celem zajęć będzie kontynuacja i rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.
Celem zajęć będzie stworzenie rozbudowanej gry dla dwóch graczy polegającej na rzucaniu kością i zdobywaniu punktów. Dodatkowo, w grze określimy warunki zwycięstwa i przegranej, utraty punktów.
Celem zajęć będzie kontynuacja i rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.
Lekcja pokazowa C#.
Celem zajęć będzie stworzenie aplikacji do tworzenia memów z możliwością ich zapisywania.
Celem zajęć będzie rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.
Na lekcji przygotujemy własną wersję Twittera. Skupimy się na dodaniu odpowiednich elementów naszego forum, ostylowaniu ich jak w klasycznej wersji Twittera oraz przejdziemy do pracę nad funkcjonalnością naszego forum.
Celem zajęć będzie rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.