Unia Europejska

Kurs jest przeznaczony dla dzieci, które są zainteresowane technologią i chcą eksplorować możliwości sztucznej inteligencji. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania ani technologii AI.

  • 20 lekcji - 10 spotkań po 2 lekcje trwające 45 minut (raz lub kilka razy w tygodniu)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)

  • Max. ilość osób (10)


za kurs 890,00 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Kurs “Narzędzia AI w praktyce” to emocjonująca przygoda dla dzieci, w której będą miały okazję poznać fascynujący świat narzędzi opartych na sztucznej inteligencji (AI). Podczas kursu dzieci będą eksperymentować, tworzyć i odkrywać różne narzędzia AI, rozwijając swoją kreatywność i umiejętności w interakcji z technologią. Każde spotkanie będzie skupione na innym narzędziu AI, zapewniając wszechstronne doświadczenie.

Program kursu

Na pierwszych zajęciach dowiemy się czym jest sztuczna inteligencja, do czego jest używana oraz na czym polega jej tak zwana "inteligencja". Poprzez serię ćwiczeń uczniowie poznają bliżej proces uczenia maszynowego. Ponadto obalimy niektóre mity związane z AI i przybliżymy kilka z nich, które poprzez zabawę mogą nas wiele nauczyć w tym znanego dobrze Akinatora.
Celem zajęć będzie zrozumienie czym właściwie jest znany z mediów ChatGPT, jak działa i do czego można go używać. Nauczymy się na jakiej zasadzie operuje on tekstem oraz tego jak nie popełniać błędów podczas posługiwania się nim. Dodatkowo nauczymy go kilku nowych rzeczy i sprawdzimy jak radzi sobie w porównaniu z Akinatorem.
Na zajęciach omówimy koncept działania sieci neuronowych, które zrozumiemy dzięki eksperymentowi myślowemu. Następnie użyjemy portalu thispersondoesnotexist by zrozumieć jak powstają obrazy dzięki sztucznej inteligencji oraz przetestujemy uwagę uczestników ucząc ich jak je rozpoznać spośród zwykłych zdjęć. Następnie powtórzymy ten sam proces dla grafik tworzonych przez playgroundai i wzbogacimy go o interakcję z ChatemGPT.
Celem lekcji jest poznanie procesu tworzenia muzyki i dźwięku dzięki AI. Użyjemy w tym celu Boomy i ElevenLabs. Nauczymy się jak bronić się przed niebezpieczeństwem związanym z podrabianiem głosu i w jaki sposób można stworzyć własną treść i użyć jej w projekcie.
W ramach tej lekcji będziemy eksperymentować z ruchomymi formami twórczości AI. Dowiemy się też czemu niechętnie nazywamy część z niej video. Użyjemy też wszystkich dotychczasowych umiejętności by stworzyć własny filmik w Canvie.
Na zajęciach pokażemy że narzędzia AI służą nie tylko do pracy, przy odrobinie wyobraźni możemy przeżyć własną przygodę w ulubionym uniwersum. Jako że AI Dungeon jest dostępne na komputery stacjonarne w wersji angielskiej wprowadzimy sobie dodatkowe Deepl – inteligentny tłumacz.
Na zajęciach poznamy tajemniczo brzmiące narzędzie BlackBox.AI – najlepszego przyjaciela każdego programisty, który ułatwia i przyśpiesza wiele zadań. Przy jego pomocy stworzymy własną stronę internetową.
Na zajęciach spojrzymy na sztuczną inteligencję od trochę bardziej codziennej strony, przekonamy się że istnieją narzędzia, które mogą nam ułatwić zrozumienie nowych informacji poznanych w szkole.
Celem lekcji jest przedstawienie uczniom platformy Pixton - generatora komiksów oraz stworzenie własnego projektu.
Celem lekcji jest przypomnienie poznanych w ramach kursu narzędzi oraz utrwalenie nabytych umiejętności, poprzez stworzenie własnej interaktywnej prezentacji z wykorzystaniem jak największej liczby poznanych wcześniej narzędzi.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst