Unia Europejska

Kurs ten jest dla każdego, kto chce stworzyć swój własny kanał na platformie YouTube i stać się profesjonalnym YouTuberem! Na zajęciach pokażemy funkcjonalności programu OBS - od konfiguracji po nagrywanie i streaming. Uczestnicy poznają też programy pomocne w obróbce filmów, a także tworzeniu grafik. W trakcie kursu wspólnie odkryjemy tajniki platformy YouTube.

  • 20 lekcji - 10 spotkań po 2 lekcje trwające 45 minut (raz lub kilka razy w tyg.)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)


za kurs 890,00 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Kurs "Akademia Youtubera" to zajęcia dla tych wszystkich, którzy chcą poznać tajniki pracy YouTubera. Na zajęciach każdy nauczy się podstaw programu OBS, poznają interfejs programu, skonfigurują go pod nagrywanie i streamowanie, a także nauczą się ustawić cięcia komponować sceny oraz dodawać różne źródła obrazu i dźwięku. Ponadto w trakcie kursu uczestnicy zapoznają się z programem Audacity do nagrywania i obróbki dźwięku, a także tworzenia efektów specjalnych. Uczniowie zostaną wprowadzeni w narzędzia nowoczesnego YouTubera, by szybciej i łatwiej montować filmy, tworzyć przejścia i animacje.

Program kursu

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze sposobami zarabiania i tworzenia angażujących filmów na YouTubie. Poruszone zostaną kwestie sprzętu, darmowych i płatnych programów przydatnych YouTuberowi. Na zajęciach zostaną pokazane funkcjonalności programu OBS. Uczeń pozna interface programu, skonfiguruje go pod nagrywanie i streamowanie; będzie umiał ustawić cięcia i komponować sceny oraz dodawać różne źródła obrazu i dźwięku.
Na tej lekcji zostanie pokazane tworzenie ciekawych scen w praktyce — wstawienie ekranu odliczania, dodanie logo. Celem tej lekcji jest sprawne komponowanie własnych różnorodnych scen do nagrywania i streamowania (np. ekran z prezentacją lub grą + kamerka gracza) oraz płynna ich zmiana. Efektem zajęć będzie ustawienie serwera do streamowania i próbny stream skomponowanych scen.
Celem lekcji będzie stworzenie graficznej miniaturki filmu w Programie Canva lub Photopea. Uczeń pozna źródła darmowych zdjęć, ilustracji, dźwięków oraz muzyki do wykorzystania. Pozna licencje, które upoważniają go do używania obrazów i dźwięków.
Na tej lekcji zostanie pokazane, jak nagrać sceny i zmontować z nich gotowy film w darmowym programie HitFilm Express (lub InShot na telefonie). Zademonstrowane zostanie, jak dodać filmik na YouTuba wraz z wszelkimi ustawieniami. Uczeń zapozna się z panelem Twórcy na YouTubie — będzie umiał ustawić ekrany subskrypcji, dodać hasztagi, sprawdzić dane związane z wyświetleniami.
Na tej lekcji zademonstrowane zostanie, jak dodać filmik na YouTuba wraz z wszelkimi ustawieniami. Uczeń zapozna się z panelem Twórcy na YouTubie — będzie umiał ustawić ekrany subskrypcji, dodać hashtagi, sprawdzić dane związane z wyświetleniami.
W tej lekcji zapoznasz się z darmowym programem do obróbki dźwięku - Audacity. Nauczymy Cię nagrywać, przycinać, odszumiać. Dowiesz się, jak wgrać plug-iny, jak sprawić, by głos był zmieniony i nie brzmiał jak Twój! Po tej lekcji będziesz umiał pogłębić tembr głosu na nagraniu, dodać efekty specjalne.
Celem tej lekcji będzie pokazanie, jak dodać napisy do filmu na YouTubie. Pokażemy Ci narzędzia wyszukiwania słów kluczowych, dzięki którym stworzysz treści, które są na topie. Zobaczysz, jak korzystać z Discorda i Twitcha - narzędzi, które są coraz popularniejsze, umożliwiają kontakt ze społecznością i warto je znać.
Stworzysz własny projekt filmowy - od zera. Zaprezentowane będą różne tematy projektów do wyboru, który wybierzecie wspólnie z prowadzącym. Każdy z uczestników stworzy indywidualny film lub stream. Na lekcji pokazane będzie, jak stworzyć dobry scenariusz, jak zaplanować cały film i jak go dobrze nagrać. Stworzysz również strategię rozwoju kanału, która umożliwi Ci wdrożenie planu w życie.
Na tej lekcji zostanie zaprezentowana aplikacja VivaCut oraz InShot do montażu na telefonie. Uczniowie nauczą się błyskawicznie montować filmy. Pokażemy Ci, jak zrobić dodanie elektryczny efektów do postaci, jak dodać dynamiczne przejścia i animacje. Każdy z uczniów zmontuje przygotowany materiał filmowy.
Na zajęciach uczniowie zaprezentują swoje projekty. Kulminacją będzie dyskusja polegająca na feedbacku od grupy. Pod koniec lekcji zostanie pokazana StreamYard - uczestnicy stworzą prosty stream na YouTube lub Twitchu.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst