Unia Europejska

  • 48 spotkań raz w tygodniu po 2 lekcje trwające 45 min (przez cały rok)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)

  • Max. ilość osób (9)


cena za lekcję od: 39,50 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Matematyka z Minecraftem dla klasy trzeciej to niezwykła możliwość poznania świata matematyki poprzez jedną z najpopularniejszych gier wśród dzieci. Podczas kursu podstawa programowa z matematyki dla klasy trzeciej jest realizowana przy wykorzystaniu wirtualnych klas w Minecrafcie. Stając przed różnymi wyzwaniami takimi jak Wielki Labirynt Matematyczny czy też mini-escape roomy i tory przeszkód uczestnicy zajęć poznają różne zagadnienia matematyczne takie jak m.in. parzystość liczb, porównywanie liczb oraz dokonują podstawowych i zaawansowanych obliczeń matematycznych. Ponadto pojawiają się tematy związane z uniwersalnymi elementami szkolnymi takimi jak praca z kalendarzem, zegarem, obliczenia pieniężne i wagowe. Każda lekcja składa się z teoretycznego wstępu oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w Minecrafcie. Po ukończeniu kursu uczniowie otrzymują certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę.

Program kursu

Dzięki niesamowitemu światu Minecrafta stworzyliśmy platformę do nauki liczenia i nazywania liczb. Sprawdźmy czy uczestnicy poradzą sobie z podstawowymi obliczeniami. Na szczęście Minecraft przychodzi z pomocą i dzięki niecodziennej tabliczce mnożenia będziemy w stanie rozwiązać wszystkie zadania.
Znajomość kalendarza, zegara czy też wagi i miar to podstawa nie tylko w świecie rzeczywistym ale również w Minecrafcie. Dziś skupimy się na wielkim kalendarzu stworzonym przez starożytną rasę Minecrafteków.
Trzecie zajęcia to kontynuacja obliczeń pieniężnych. Musimy dostać się do skarbca jednak drogi do niego pilnują strażnicy, którzy przepuszczają tylko najlepszych matematyków. Sprawdźmy czy poznając podstawy obliczeń z wykorzystaniem pieniędzy jesteśmy w stanie przedostać się przez wszystkich strażników i zdobyć starożytny skarb.
Robi się ciemno, a przecież na zegarze jeszcze nie ma 17:30. Niestety o 18:47 mają pojawić się Creepery i Endermany. Ile czasu więc mamy na zbudowanie schronienia? Dzięki profesjonalnemu nauczycielowi uczestnicy poznają metody obliczeń zegarowych i będą w stanie zbudować schronienie na czas.
Co jest cięższe? Blok diamentu czy blok złota? Jak zamieniać jednostki wagi z kilogramów na dekagramy i odwrotnie? Po poznaniu podstawowych zasad przeliczania jednostek wagi uczestnicy w każdej sytuacji będą mogli sobie z tym poradzić.
Zamieszkaliśmy w biomie pustynnym, gdzie temperatury są bardzo wysokie. Niestety musimy odwiedzić przyjaciela w biomie zimowym. Jak zimno tam będzie? Koniecznie zabierzmy ze sobą termometr tylko najpierw nauczmy się go obsługiwać. W przeciwnym razie możemy ubrać się nieodpowiednio do pogody a wtedy przeziębienie gwarantowane. Przygotuj Steve’a do wędrówki i poznaj zasady przeliczania temperatur i odczytywanie pomiarów z termometru.
Wielki Labirynt Matematyczny powoli zaczyna się otwierać. W pierwszych jego komnatach będziemy musieli wykonać proste zadania matematyczne w oparciu o wiedzę na temat układów pozycyjnych liczb dwucyfrowych. Tylko prawidłowe rozwiązywanie zadań pomoże nam przejść dalej.
Udało nam się przejść do kolejnych komnat Wielkiego Labiryntu Matematycznego. Niestety pojawiły się kolejne problemy na naszej trasie. Strażnik Kluczy prosi nas o dodawanie większych liczb do siebie sposobem pisemnym. Czy podołamy temu zadaniu? Wasz nauczyciel z pewnością przygotuje Was do tego zadania.
Uffff. To zadanie było trudne. Jednak okazuje się, że to nie koniec. Po drugiej stronie komnaty znajduje się następna, która odwraca wymiary. W tym momencie Strażnik Kluczy stawia przed nami inne wyzwanie - odejmowanie sposobem pisemnym. Czy jesteśmy gotowi by stawić temu czoła?
Chwilowa przerwa od labiryntu pozwoli nam zebrać siły na kolejne jego wyzwania. W tym momencie musimy nauczyć się porównywać liczby stosując dziwne znaki. Czy to są runy? Czy to są jakieś tajemnicze symbole z zaginionego wymiaru? Mogą to być też znaki matematyczne - spróbujmy z nauczycielem rozwiązać tę tajemnicę.
Ostatni raz wracamy do Wielkiego Labiryntu Matematycznego. Tym razem musimy stawić czoła parzystości liczb. Poznajmy zasady tego pojęcia w finałowej komnacie naszego labiryntu.
Lekcja dwunasta to przejście do świata figur geometrycznych. Mimo, że Minecraft kojarzy nam się tylko z bloczkami to można z nich zbudować naprawdę wielkie konstrukcje i kształty. Nauczymy się je rozpoznawać i dowiemy się jak tworzyć je biorąc pod uwagę odpowiednie warunki.
Kolejna lekcja związana ze światem figur geometrycznych. Czym jest obwód figury? Jak go obliczyć? Ćwiczenia z szablonami światów Minecraft Education pozwolą nam wykształcić wszystkie potrzebne umiejętności.
Ostatnia lekcja to wstęp do świata liczb trzycyfrowych. Sprawdźmy czy poradzimy sobie z budową takich potężnych liczb, a także ich nazywaniem. Dzięki temu będziemy mogli wskoczyć w następny semestr niczym Enderman. Powodzenia!
Dzięki fascynującemu światu Minecrafta, stworzyliśmy platformę do nauki dodawania. Wystarczy jedno, dwa, trzy kliknięcia, a w mgnieniu oka ekwipunek jest wypełniony surowcami. Na lekcji poznamy metody przyspieszające proces obliczeń oraz przekonamy się, czy uczestnicy poradzą sobie z dodawaniem liczb w zakresie 1000.
W poprzednich lekcjach zgłębialiśmy tajniki dodawania, a teraz nadszedł czas na działanie odwrotne - odejmowanie. Jest to idealny moment, aby wykorzystać zebrane materiały i stworzyć z nich coś wyjątkowego.
Zadania tekstowe to podróż przez krainę liczb. Każde zadanie to zagadka, która skrywa niesamowitą historię do odkrycia. Rozwiązanie ukrytych zagadek prowadzi do odkrywania sekretów matematycznych wszechświata.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile kubełków wody jest potrzebnych do zbudowania ogromnego basenu lub fosy w świecie Minecrafta? Na zajęciach dowiemy się, jak precyzyjnie mierzyć ilość, jakie te zbiorniki mogą pomieścić.
Miecz, kilof, łopata co te narzędzia mają ze sobą wspólnego? Budowanie to podstawowa mechanika minecrafta. Na zajęciach odkryjemy, dlaczego pewne struktury wzbudzają w nas większe zainteresowanie oraz jaką rolę w tym procesie odgrywa symetria.
Cały świat minecrafta składa się z wielu kwadratów. Ale czy wiesz czym jest kwadrat magiczny? Na zajęciach wcielimy się w czarodzieja i wspólnie stworzymy ten matematyczny artefakt.
Na lekcji wkroczymy w niezwykły świat równań i niewiadomych. Każdy z nas wie, że “2+2=4”. Z pomocą Minecraft Education poznamy historię legendarnego pirata blokobrodego i odszukamy cenny skarb oznaczony literą "X".
Nasze budowle wymagają ogromnych ilości bloków. W świecie Minecrafta przechowujemy nasze bloki starannie poukładane w skrzyniach. Na zajęciach skupimy się na analizie i budowie diagramów, które pełnią funkcję skrzyń w matematyce.
Zostaliśmy przeniesieni do niesamowitego Minecraftowego świata fantazji i wyobraźni, gdzie nasze marzenia stają się rzeczywistością. Może to jednak nie jest sen! Na zajęciach każdy stworzy swoją własną historię do zadania matematycznego.
Piramida Cheopsa w Gizie to jeden z siedmiu starożytnych cudów świata. Na zajęciach przeniesiemy się do wirtualnego Egiptu, aby podziwiać tę niesamowitą konstrukcję oraz ujawnimy jakie sekrety skrywa piramida liczbowa.
Nasze wysiłki przyniosły oczekiwane efekty! Zostaliśmy wybrani do programu kosmicznego - zapiszemy się w historii jako pierwsi minecraftowi astronauci! Naszym zadaniem jest zebrać dane, ale jak najlepiej je przedstawić? Mam pomysł! Wykorzystamy tabelę.
Połączenie minecrafta oraz matematyki to świetny pomysł. Jednak istnieją również inne matematyczne gry. Na zajęciach przetestujemy najlepsze z nich w minecraftowym świecie przygotowanym do ekscytującej rywalizacji.
Nasz semestr powoli zbliża się do końca. Na zajęciach zostaniemy poddani wielkiej próbie. Przed nami ekscytujący świat minecrafta przepełniony wyzwaniami matematycznymi sprawdzającymi nasze umiejętności.
Na zajęciach odkryjemy, jak istotną rolę odgrywa nasz umysł w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Specjalnie przygotowany minecraftowy świat umożliwi nam spotkanie wirtualnej wersji samego Kartezjusza. Będziemy mieli okazję przekonać się osobiście, jak kluczową rolę pełni myślenie w procesie rozwiązywania zadania. Nasz umysł to potężne narzędzie, dzięki któremu problemy rozwiązują się same.
Lubisz superbohaterów? Jaką supermoc chcielibyście posiadać? Znacie takiego bohatera jak Ant-man? Ant-man posiada umiejętność zmiany swojego rozmiaru. W jednej chwili może być tak mały jak mrówka, a w następnej tak ogromny jak wieżowiec. Na zajęciach poznamy skalę, która wskazuje ile razy przedmiot, figura naturalnych rozmiarów została powiększona lub pomniejszona.
Dodawanie i odejmowanie już od dawna nie sprawia nam problemów. Na zajęciach skupimy się na trzeciej, niezwykle ważnej, operacji arytmetycznej - mnożeniu. Odgrywa ono kluczową rolę w wielu dziedzinach życia. Na lekcji poznamy techniki, które pomogą nam obliczyć trudniejsze przykłady w pamięci - kalkulator nie będzie potrzebny :)
Na zajęciach wkroczymy do tajemniczego świata liczb ujemnych i poznamy definicję liczb przeciwnych. Do tej pory często nie zdawaliśmy sobie sprawy, że spotykamy się z liczbami ujemnymi każdego dnia. Lubicie grać w gry? Tam przecież często zdobywamy punkty ujemne jeżeli nie wykonamy jakiegoś zadania. Kolejnym przykładem może być temperatura zimą, sytuacja w której pożyczamy od kogoś pieniądze.
Pamięć to jedna z najbardziej istotnych funkcji ludzkiego umysłu. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie przechowywać i odtwarzać informacje. Na zajęciach skupimy się na najpopularniejszych technikach zapamiętywania, które znacząco przyspieszą proces nauki i przyswajania nowych informacji. W tym celu stworzymy pałac pamięci, który pozwoli nam na przechowywanie niezliczone ilości danych.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst