Unia Europejska

Dołącz na ekscytującą przygodę programistyczną w ScratchJr! W trakcie tej lekcji pomożemy naszemu zagubionemu królikowi znaleźć drogę do domu. Poprzez zabawne i interaktywne zadania, dzieci nauczą się podstaw programowania, tworząc własne animacje i rozwiązując łamigłówki.

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 60 min (czas trwania)


bezpłatne 0,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Zajęcia wprowadzają uczestnika w podstawy programowania. Warsztaty wykorzystują środowisko programowania ScratchJR ze względu na mocno zarysowaną intuicyjność działania i prostotę. Jest to internetowe środowisko pozwalające na tworzeni skryptów przy pomocy różnokolorowych bloków. Każdy blok reprezentuje inną funkcję w programowaniu. Każdy projekt może być na bieżąco testowany.

Program kursu

Celem lekcji jest wprowadzenie uczestników w podstawy programowania w językach blokowych przy pomocy środowiska ScratchJr. Uczniowie zapoznają się z obsługą programu ScratchJr oraz stworzą swoją pierwszą grę. Na zajęciach stworzymy grę z poruszającymi się obiektami, dźwiękami oraz zmieniającymi się scenami.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst