Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty programistyczne Koduj z Gigantami! Sprawdź!

Koduj z Gigantami
Blog

Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie — gramy, kodujemy, uczymy!


3 minuty czytania

Start 12. edycji bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży pt. „Koduj z Gigantami” już 4 lutego. W nadchodzącej edycji motywem przewodnim będzie Retroprogramowanie — w trakcie zajęć skupimy się na 2 światach gier — tych, w które aktualnie grają dzieci oraz tych, w które w młodości grali ich rodzice. Tę nostalgiczną i łączącą pokolenia podróż wzbogacimy intensywną nauką programowania i licznymi technologicznymi ciekawostkami. Nie zabraknie też wielu atrakcji dla rodziców. 

Zaprogramowana zabawa na całego! 

Programowanie jest w dzisiejszych czasach bezcenną umiejętnością. Wszelkie prognozy wskazują, że w ciągu kilku najbliższych lat popyt na usługi programistyczne diametralnie wzrośnie. Obecnie kodujemy przecież wszystko — gry wideo, strony internetowe, aplikacje bankowe, biletomaty, sprzęt RTV i AGD i wiele, wiele więcej. Poza tym nauka programowania to świetna i kreatywna zabawa, która daje ogromne możliwości rozwojowe. 

Na warsztatach gramy, kodujemy i uczymy! Zajęcia odbywają się stacjonarnie i online w całej Polsce. Ideą Koduj z Gigantami jest chęć pokazania, że programowanie nie ma granic. Przygodę z kodowaniem może bowiem zacząć każdy — nie ma tutaj znacznie płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. Co więcej, nie trzeba od razu zostać profesjonalnym programistą — kodowanie może sprawiać po prostu frajdę, której efektem są własne aplikacje, strony i gry wideo (często tworzone zupełnie samodzielnie!). 

Podczas Koduj z Gigantami przybliżymy najpopularniejsze gry z dzieciństwa rodziców i zestawimy je z grami, w które aktualnie grają ich dzieci. Na warsztaty można się zapisywać, klikając poniższy przycisk: 

Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami

Dlaczego warto dołączyć do Koduj z Gigantami? 

Przede wszystkim jest to wydarzenie całkowicie darmowe i trwające praktycznie cały miesiąc (od 4 do 26 lutego). W tym czasie organizujemy warsztaty zarówno stacjonarnie (w większości dużych miast w Polsce), jak i online. Wybór odpowiadającego terminu nie powinien więc stanowić większego problemu. To jednak nie wszystko. 

Na naszych zajęciach uczą najlepsi trenerzy programowania, którzy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem przekazują wiedzę uczniom. Lekcje łączą naukę z zabawą i rozrywką — dbamy o to, by żaden uczeń się nie nudził. Co więcej, każdy uczestnik dostanie od nas drobny upominek! 

Udział w darmowych warsztatach Koduj z Gigantami to świetna okazja do przekonania się, czy programowanie rzeczywiście się dziecku podoba. Na nasze zajęcia zapraszamy zarówno osoby, które dopiero stawiają w świecie kodowania pierwsze kroki, jak i te, które nie mają o tym zielonego pojęcia. 

Poszczególne lekcje podzieliliśmy według kategorii wiekowych: 

  • Uczniowie w wieku od 7 do 9 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem Minecraft.
  • Uczniowie w wieku od 10 do 12 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem App Inventor, a także nauczą się tworzyć strony internetowe.
  • Uczniowie w wieku od 13 do 18 lat zapoznają się z językami: Python i C# oraz C++.

Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Liczba miejsc w grupach jest ograniczona!

Już nie możemy się doczekać! Czekamy na Was! Do zobaczenia i usłyszenia wkrótce!

Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Podobne artykuły

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody
Blog

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Istnieje wiele modów zmieniających świat Minecrafta. Niektóre związane są głównie ze zmianą technicznych i graficznych aspektów...

Czytaj więcej
Czemu warto uczyć dzieci programowania? Jakie ścieżki kariery otwiera?
Blog

Czemu warto uczyć dzieci programowania? Jakie ścieżki kariery otwiera?

Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez programowania. Wpływa ono przecież na całą naszą rzeczywistość, pozwalając cieszyć się...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs