Unia Europejska

Koduj z Gigantami
Blog

Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie — gramy, kodujemy, uczymy!


3 minuty czytania

Start 12. edycji bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży pt. „Koduj z Gigantami” już 4 lutego. W nadchodzącej edycji motywem przewodnim będzie Retroprogramowanie — w trakcie zajęć skupimy się na 2 światach gier — tych, w które aktualnie grają dzieci oraz tych, w które w młodości grali ich rodzice. Tę nostalgiczną i łączącą pokolenia podróż wzbogacimy intensywną nauką programowania i licznymi technologicznymi ciekawostkami. Nie zabraknie też wielu atrakcji dla rodziców. 

Zaprogramowana zabawa na całego! 

Programowanie jest w dzisiejszych czasach bezcenną umiejętnością. Wszelkie prognozy wskazują, że w ciągu kilku najbliższych lat popyt na usługi programistyczne diametralnie wzrośnie. Obecnie kodujemy przecież wszystko — gry wideo, strony internetowe, aplikacje bankowe, biletomaty, sprzęt RTV i AGD i wiele, wiele więcej. Poza tym nauka programowania to świetna i kreatywna zabawa, która daje ogromne możliwości rozwojowe. 

Na warsztatach gramy, kodujemy i uczymy! Zajęcia odbywają się stacjonarnie i online w całej Polsce. Ideą Koduj z Gigantami jest chęć pokazania, że programowanie nie ma granic. Przygodę z kodowaniem może bowiem zacząć każdy — nie ma tutaj znacznie płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. Co więcej, nie trzeba od razu zostać profesjonalnym programistą — kodowanie może sprawiać po prostu frajdę, której efektem są własne aplikacje, strony i gry wideo (często tworzone zupełnie samodzielnie!). 

Podczas Koduj z Gigantami przybliżymy najpopularniejsze gry z dzieciństwa rodziców i zestawimy je z grami, w które aktualnie grają ich dzieci. Na warsztaty można się zapisywać, klikając poniższy przycisk: 

Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami

Dlaczego warto dołączyć do Koduj z Gigantami? 

Przede wszystkim jest to wydarzenie całkowicie darmowe i trwające praktycznie cały miesiąc (od 4 do 26 lutego). W tym czasie organizujemy warsztaty zarówno stacjonarnie (w większości dużych miast w Polsce), jak i online. Wybór odpowiadającego terminu nie powinien więc stanowić większego problemu. To jednak nie wszystko. 

Na naszych zajęciach uczą najlepsi trenerzy programowania, którzy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem przekazują wiedzę uczniom. Lekcje łączą naukę z zabawą i rozrywką — dbamy o to, by żaden uczeń się nie nudził. Co więcej, każdy uczestnik dostanie od nas drobny upominek! 

Udział w darmowych warsztatach Koduj z Gigantami to świetna okazja do przekonania się, czy programowanie rzeczywiście się dziecku podoba. Na nasze zajęcia zapraszamy zarówno osoby, które dopiero stawiają w świecie kodowania pierwsze kroki, jak i te, które nie mają o tym zielonego pojęcia. 

Poszczególne lekcje podzieliliśmy według kategorii wiekowych: 

  • Uczniowie w wieku od 7 do 9 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem Minecraft.
  • Uczniowie w wieku od 10 do 12 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem App Inventor, a także nauczą się tworzyć strony internetowe.
  • Uczniowie w wieku od 13 do 18 lat zapoznają się z językami: Python i C# oraz C++.

Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Liczba miejsc w grupach jest ograniczona!

Już nie możemy się doczekać! Czekamy na Was! Do zobaczenia i usłyszenia wkrótce!

Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Koduj z Gigantami
Blog

Jak uczyć dzieci logicznego i samodzielnego myślenia?

Wspieranie dzieci w rozwijaniu umiejętności logicznego i samodzielnego myślenia jest fundamentalnym elementem ich rozwoju...

Czytaj więcej
Aplikacje do nauki programowania
Blog

Najlepsze aplikacje do zdalnej nauki programowania

W niniejszym artykule przedstawimy kilka aplikacji przeznaczonych do nauki programowania w warunkach zdalnych wraz z ich szczegółową...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs