Unia Europejska

Media o nas

Media

Giganci Programowania prawie podwoili przychody i wchodzą na nowe rynki - artykuł MyCompany


3 minuty czytania

Giganci Programowania odnotowali bardzo dobrą pierwszą połowę 2022 roku. Mimo nieprzychylnych wydarzeń na świecie, ta międzynarodowa sieć szkół programowania dla dzieci i młodzieży rozpoczęła działalność w 3 nowych krajach oraz niemalże podwoiła przychody w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, dochodząc do 9 mln zł.

Giganci Programowania odnotowali bardzo dobrą pierwszą połowę 2022 roku. Mimo nieprzychylnych wydarzeń na świecie, ta międzynarodowa sieć szkół programowania dla dzieci i młodzieży rozpoczęła działalność w 3 nowych krajach oraz niemalże podwoiła przychody w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, dochodząc do 9 mln zł.
 

Poza Polską, z zajęć programowania mogą już skorzystać uczniowie w 10 krajach, czyli w Chorwacji, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, Singapurze, Australii, Niemczech, Czarnogórze, Hiszpani, Chile i w Meksyku, a w Słowenii, w Czechach i w Dubaju zapisy ruszą we wrześniu. Właściciele spółki nie zwalniają tempa i prowadzą zaawansowane rozmowy z partnerami z kolejnych 5 rynków. 

- Cyfrowa edukacja jest równie ważna w każdym zakątku świata. Umiejętność programowania to kompetencja przyszłości, na którą popyt stale rośnie, dlatego zainteresowanie naszymi usługami również się zwiększa, zarówno ze strony uczniów – tylko w tym roku przeszkoliliśmy już ponad 20 tys. dzieci – jak i partnerów biznesowych, z którymi otwieramy kolejne placówki. Obecnie jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z franczyzobiorcami z Albanii, Kolumbii, Rumunii, Włoch i Holandii – komentuje Radosław Kulesza, współzałożyciel Gigantów Programowania.

Większość zagranicznych placówek Gigantów Programowania działa w formule franczyzowej – firma udziela licencji na prowadzenie szkoły pod nazwą Coding Giants w danym kraju, udostępnia niezbędne materiały, systemy oraz know-how. Samodzielnie prowadzone przez centralę są obecnie szkoły w Polsce, Hiszpanii i Chile. 

- Ekspansję na dużych rynkach zagranicznych chcemy opierać na dwóch głównych filarach – rozwoju franczyzowych placówek stacjonarnych oraz na prowadzeniu zarządzanych przez centralę kursów online. W tym momencie obie formy (stacjonarna i online) uzupełniają się, stanowiąc po 50% przychodów całej sieci – dodaje Dawid Leśniakiewicz, drugi współzałożyciel Spółki.

Polska nadal na czele

Ojczysty rynek jest dla właścicieli Gigantów Programowania równie ważny. Niezależnie od zagranicznego rozwoju, firma kontynuuje umacnianie swojej pozycji w Polsce, gdzie w zakończonym właśnie semestrze funkcjonowało 118 placówek – 52 z nich to punkty prowadzone bezpośrednio przez centralę firmy, a 66 działa w formule franczyzy. 

- W tym roku dołączyło do nas już 5 nowych franczyzobiorców w Polsce, a rozmowy z kilkoma następnymi trwają. Warto też podkreślić, że nasi partnerzy odnosząc sukces z pierwszą placówką, otwierają w kolejnych latach następne – rekordzista nowy rok szkolny rozpocznie już z 11 punktami – dodaje Radosław Kulesza.

W najbliższym czasie placówki Gigantów Programowania powstaną w kolejnych 14 polskich miastach

Szybki rozwój Gigantów Programowania potwierdza, że właściciele obrali odpowiedni model biznesowy, który jest rentowny dla wszystkich. Ich przedsiębiorczość, rozwój oraz wkład, jaki wnoszą w cyfrową edukację młodego pokolenia dostrzegają jury wielu prestiżowych konkursów. Firma zdobyła między innymi Nagrodę Gospodarczą Money.pl w kategorii „Start-up Roku” oraz nagrodę specjalną w kategorii „Nowy Biznes” w konkursie EY „Przedsiębiorca Roku 2021”. 

Źródło: MyCompany Polska


Pozytywny wpływ programowania na mózg człowieka. Badania to potwierdzają!
Blog

Pozytywny wpływ programowania na mózg człowieka. Badania to potwierdzają!

Na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz częściej mówiło się o pozytywnym i negatywnym wpływie gier komputerowych na rozwój dziecka....

Czytaj więcej
Giganci Programowania nauka programowania
Blog

Poznaj Gigantów Programowania. Wszystko, co musisz o nas wiedzieć

Szkoła Giganci Programowania istnieje od ponad 8 lat. Została założona przez czterech przyjaciół, którzy od dzieciństwa interesowali się...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs