Unia Europejska

Tajemnica pradawnej kopalni dotąd nie została rozwiązana. Każda grupa poszukiwawcza, która udała się tam już nie wróciła. Czy odważysz się wkroczyć do podziemi i odszukać niezliczone skarby? Na pewno przyda się odrobina światła, jakieś pożywienie, a także oręż do walki. Jesteśmy pewni, że wszystkie te elementy da się zaprogramować. Chcesz spróbować?

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)

  • Max. ilość osób (10)


bezpłatne 0,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Innowacyjne zajęcia łączące programowanie ze światem Minecrafta. Przy pomocy specjalnej platformy MakeCode wprowadzamy programowanie na jeszcze wyższy level tworząc skrypty modyfikujące świat gry. Skrypty tworzone są poprzez wykorzystywanie odpowiednich bloków komend w różnych konfiguracjach i ułożeniach. Następnie skrypty testowane są bezpośrednio w środowisku gry. Programowanie w Minecrafcie nie tylko niesie ze sobą edukacyjny charakter ale również pokazuje dzieciom, że w gry nie tylko można grać ale wykorzystywać je w bardziej naukowy sposób.

Program kursu

Podczas zajęć poznajemy tajniki programowania w językach blokowych poprzez praktyczne wykorzystanie ich w środowisku Minecraft. Poznając podstawy programowania uczestnicy mogą spróbować swoich sił w niezwykłych przygodach.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst