KrAIna przyszłości to technologiczne imperium sztucznej inteligencji. Niestety złe ludołaki rozpoczęły inwazję, zasypując piękny świat niesamowitą ilością śmieci! Pomóż mieszkańcom KrAIny uratować swoje ziemie przez zbieranie i segregowanie elektroodpadów. Na zajęciach stworzymy od podstaw aplikację na telefon, programowaną przy wykorzystaniu bloczków.

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)

  • Max. ilość osób (12)


bezpłatne 0,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Warsztaty pokazują uczestnikom zalety tworzenia własnych aplikacji na telefony komórkowe. Na zajęciach używane jest środowisko App Inventor, w którym nie tylko programujemy aplikację do działania ale również projektujemy jej design. Projektowanie designu aplikacji odbywa się w bardzo prosty i wizualny sposób – różne obiekty (przyciski, okna, grafiki) umieszczane są na ekranie telefonu. Następnie elementy te programowane są przy pomocy bloków odpowiadających za konkretne funkcje aplikacji. Projekt można w każdym momencie pobrać i wykorzystywać po zajęciach. Aplikację stworzoną podczas zajęć można testować na urządzeniach z systemem Android.

Program kursu

Celem lekcji jest przedstawienie projektowania aplikacji mobilnych przy pomocy środowiska App Inventor. Naszym zadaniem będzie nie tylko opracowanie interfejsu, ale również zaprogramowanie niektórych elementów. Podczas zajęć poruszone zostaną podstawy programowania w językach blokowych.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst