Rekomendowany dla uczniów, którzy ukończyli drugi semestr kursu Programy i Gry Komputerowe lub znają inny język programowania na poziomie zaawansowanym.

Połączenie Pythona z Minecraftem? Tylko my potrafimy łączyć te dwa światy w jeden. Przeniesiemy się do świata Minecrafta i przy pomocy języka programowania Python zawładniemy tym światem. Budowa wielkiego domu? Kolejki górskiej? Toru parkourowego? Przy pomocy programowania to żaden problem.

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs „Programy i gry komputerowe”. Kurs składa się z jednego semestru. Realizowany jest w języku Python z wykorzystaniem platformy Microsoft MakeCode. Uczniowie poznają ten profesjonalny język poprzez tworzenie nowych elementów w świecie gry Minecraft. Na każdej lekcji kursanci zapoznają się z elementarnymi konstrukcjami języka Python oraz platformy MakeCode kreując świat Minecrafta. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Celem lekcji jest zapoznanie ucznia z językiem Python poprzez grę Minecraft. Poznanie zmiennych, pobieranie i ustawianie pozycji gracza. Uczestnicy zostaną zapoznani z platformą MakeCode.
Celem zajęć będzie poznanie poleceń, które umożliwią tworzenie zarówno pojedynczych bloków jak i złożonych brył, kształtów.
Celem zajęć będzie poznanie zdarzeń, które umożliwią tworzenie konstrukcji za pomocą czatu.
Celem zajęć będzie poznanie mechanizmów odpowiadających za pojawianie się różnego rodzaju mobów oraz przedmiotów w grze z wykorzystaniem pętli.
Celem zajęć będzie stworzenie areny walk i zaprogramowanie rozgrywki: system tworzenia poziomów, ekwipunek gracza, ulepszenia.
Celem zajęć będzie stworzenie rozbudowanego toru gdzie na gracza będą czekać różnego rodzaju przeszkody. Uczestnicy zostaną zapoznani z instrukcją warunkową.
Celem zajęć będzie kontynuacja i rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.
Celem zajęć będzie poznanie konstruktora ułatwiającego budowanie złożonych konstrukcji w grze. Poznane narzędzie pozwoli zaprojektować etapy wymagające od gracza dobrej zręczności i refleksu.
Celem zajęć będzie kontynuacja i rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.
Celem zajęć będzie poznanie agenta – osobistego pomocnika w grze Minecraft.
Celem zajęć będzie zaprojektowanie rozbudowanej rozgrywki. Uczestnicy będą musieli obronić zamek przed najeźdźcą wykorzystując wszystkie poznane do tej pory techniki.
Celem zajęć będzie kontynuacja i rozbudowanie projektu z poprzednich zajęć.
Celem zajęć będzie powtórzenie materiału poznanego w trakcie trwania semestru.
Celem zajęć będzie wprowadzenie uczestników do tematyki kolejnego kursu programowania. Poznanie platformy Roblox Studio.
Uczestnicy stworzą małą wyspę, na której ukryją rudę złota, posadzą drzewa, zaprogramują przeciwników z którymi stoczą walkę używając kodu Python. Uczniowie utrwalą wiedzę jak korzystać z funkcji i pętli oraz instrukcji warunkowych.
Celem zajęć jest przygotowanie kodu który będzie zawierał kilka kluczowych elementów dla funkcjonowania farmy takich jak: dom farmera, zagroda zwierząt, studnia oraz pole uprawne zaprogramują również samodzielnie agenta do zbierania plonów. Uczniowie utrwalą wiedzę jak korzystać z funkcji i pętli w Pythonie.
Gracze wybudują labirynt składający się z wielu struktur. Zapełnią korytarze niebezpiecznymi przeciwnikami i wyruszą na poszukiwanie tajemniczego bloku diamentu. Uczniowie zapoznają się przy tym z pojęciem słowników w języku Python.
Celem zajęć jest przygotowanie projektu, w którym gracz w odpowiedni sposób aktywuje określone zdarzenia dotyczące np. pokonania moba bądź zniszczenia jakiegoś bloku. Uczniowie mają utrwalić wiedzę dotyczącą samodzielnego programowania agenta oraz wpływu na świat Minecrafta.