Unia Europejska

  • 48 spotkań raz w tygodniu po 2 lekcje trwające 45 min (przez cały rok)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)

  • Max. ilość osób (11)


cena za lekcję od: 39,50 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Obliczenia, zadania i różne pojęcia matematyczne często budzą niechęć ze strony dzieci. Jak je przekonać do tego, że nauka matematyki może być ciekawa, zabawna i angażująca? Matematyka z Minecraftem dla klasy piątej w Gigantach programowania to idealne rozwiązanie. Łącząc ze sobą przygody w świecie Minecrafta z nauką matematyki jesteśmy w stanie pokazać całkowicie inne oblicze matematyku. Obliczeniowy parkour, Minecraftowa Arena Ułamków czy też Lustrzany Wymiar Symetrii to tylko niektóre z propozycji jakie mamy dla uczniów. Każda lekcja składa się z teoretycznego wstępu oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w Minecrafcie. Po ukończeniu kursu uczniowie otrzymują certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę.

Program kursu

Na rozgrzewkę dodawanie i odejmowanie w zakresie 200 oraz mnożenie i dzielenie w zakresie 100. Nawet jeżeli wydaje nam się, że może być to zbyt skomplikowane to Naukowiec z Wioski przychodzi nam na ratunek. Dzięki niemu przypomnimy sobie zasady ułatwiające naukę obliczeń jak np. przemienność i łączność dodawania oraz mnożenia.
Tor przeszkód, podczas którego można nauczyć się potęgowania? Tylko w Minecraft Education. Sprawdź czy jesteś w stanie przebudować wieże przy pomocy liczb ale niektóre liczby będą wymagać najpierw aby podnieść je do potęgi. Podołasz wyzwaniu?
Aby zbudować i zespawnować Withera konieczne jest wykonanie odpowiednich czynności w odpowiedniej kolejności. W przypadku, gdybyśmy zaczęli od czaszek szkieletu na dole, a skończyli na Piasku Dusz na górze to niestety nic by się nie udało. Podobnie jest z matematyką - poznając dogłębnie kolejność wykonywania zadań będziemy w stanie poradzić sobie z każdym obliczeniem.
Dziś wszystkie drogi w Minecrafcie prowadzą do Rzymu. Dowiemy się jak zapisywać cyfry rzymskie na podstawie arabskich i na odwrót oraz poznamy zasady odczytywania takich cyfr. Dzięki temu bez problemu stwierdzimy, że Minecraft powstał w XXI wieku.
Szacowanie jest niezwykle istotne w Minecrafcie. Czy strzała doleci do celu? Czy po wybuchu Creepera zostanie mi jeszcze trochę punktów życia? W matematyce szacowanie również pełni ważną funkcję - zobaczmy do czego możemy wykorzystać obliczenia przybliżone.
Dodawanie i odejmowanie liczb trzycyfrowych sposobem pisemnym to kolejny temat zaproponowany przez Steve’a. Tym razem Steve podpowiedział nam jak przy pomocy dodawania sprawdzić wynik odejmowania. Dzięki temu żadne obliczenia nie będą nam straszne. Powodzenia.
Tabliczka mnożenia niestety zniknęła z Minecrafta. Ciężko byłoby przy jej pomocy mnożyć liczby czterocyfrowe i trzycyfrowe przez inne dlatego też nauczymy się mnożenia pisemnego. Dzienniki i tablice w Minecrafcie przyjdą nam z pomocą.
Wielokrotności, dzielenie z resztą, cechy podzielności - wszystkie te pojęcia znaleźliśmy w starej skrzyni wewnątrz starej kopalni. Spróbujemy dziś poznać te pojęcia i może uda nam się rozwiązać tajemnicę kopalni.
Dziś poznamy liczby pierwsze i liczby złożone. Tylko przy pomocy prawidłowych odpowiedzi uda Ci się przejść przez tajemnicy tunel. Ostrzegamy - na jego końcu może pojawić się mityczny Sfinks, który zada ostateczną zagadkę.
Mimo, że Świat Ułamków nie jest jednym z wymiarów w Minecrafcie to dziś zabierzemy Cię do niego i dowiemy się czym jest ułamek właściwy i niewłaściwy i jak zapisać ułamki w formie dzielenia.
Niestety portal powrotny ze świata ułamków został przez kogoś wyłączony. Nie możemy wrócić do Overworldu. Jeden z nauczycieli powiedział, że istnieje droga powrotna jednak trzeba przejść przez ułamkowy tor przeszkód. Musimy wspólnie stawić temu czoła. W pierwszej rundzie - rozszerzanie, skracanie i porównywanie ułamków.
Druga runda - obliczenia na ułamkach o wspólnych mianownikach. Na ścianach znaleźliśmy różne zadania do wykonania. Z pewnością rozwiązanie ich popchnie nas do przodu. Sprawdźmy.
Przedostatnia runda przed nami. Tym razem będzie trudniej, gdyż tym razem obliczeń będziemy dokonywać na ułamkach o różnych mianownikach. W naszym nowym wymiarze nie działają kalkulatory. Musimy poradzić sobie w inny sposób. Bez strachu - nauczymy jak to zrobić.
Finałowa runda - wyjście z Ułamkowego Wymiaru jest już bardzo blisko. Przed nami mnożenie ułamków i liczb mieszanych stosując skracanie. Drzwi są tak blisko, dosłownie kawałek. Zaraz. Co się dzieje? Czy to… SMOK?!!
Podczas lekcji będziemy rozwiązywać różnego rodzaju zadania tekstowe. Celem lekcji będzie przede wszystkim ćwiczenie umiejętności uważnego czytania treści podanego zadania, jego zrozumienie, zapisanie obliczeń i podanie wyniku.
Podczas lekcji będziemy omawiać pojęcie skali. Skala będzie wskazywać ile razy przedmiot, figura naturalnych rozmiarów została powiększona lub pomniejszona. Pokażemy przykłady zadań z zastosowaniem skali.
Podczas lekcji będziemy zaokrąglać liczby. Poznamy zasady zaokrąglania danej liczby do określonego miejsca w tej liczbie.
Uczniowie potrafią już przedstawiać ułamki niewłaściwe w postaci liczby mieszanej, a liczbę mieszaną w postaci ułamka niewłaściwego. Teraz poznamy pojęcie odwrotności liczb, które będzie pomocne przy dzieleniu ułamków.
Podczas dzisiejszej lekcji uczniowie poznają zasady dotyczące dzielenia ułamków. Zaprezentujemy przykłady dzielenia: • liczby naturalnej z ułamkiem, • ułamka z ułamkiem, • ułamka z liczbą mieszaną, czy liczby mieszanej z liczbą mieszaną.
Uczniowie znają już pojęcie ułamka zwykłego. Teraz poznamy ułamek w postaci dziesiętnej. Nauczymy się odczytywać ułamki zapisane w postaci dziesiętnej, będziemy zamieniać ułamki dziesiętne na ułamki zwykłe, stosując różne sposoby zamiany. Na końcu wytłumaczymy również na czym polega porównywanie ułamków dziesiętnych.
Na zajęciach nauczymy się dodawać i odejmować ułamki dziesiętne sposobem pisemnym oraz je mnożyć. Powyższe pojęcia przedstawimy na przykładowych zadaniach.
Na zajęciach będziemy zamieniać jednostki monetarne, jednostki masy i jednostki długości. Wykonamy zadania mające na celu wyćwiczyć umiejętność sprawniejszego posługiwania się podanymi jednostkami.
Na lekcji omówimy różne rodzaje i własności trójkątów i czworokątów.
Na lekcji omówimy pola takich figur geometrycznych jak trójkąt, kwadrat, prostokąt, równoległobok,romb i trapez. Poznane wzory wykorzystamy podczas rozwiązywania zadań.
Na zajęciach wykonamy obliczenia zegarowe na godzinach, minutach i sekundach oraz obliczenia kalendarzowe na dniach, tygodniach, miesiącach, latach. To podstawowe umiejętności potrzebne w życiu codziennym.
Na zajęciach wykonamy zadania dotyczące umiejętności obliczania ceny za daną ilość towaru oraz obliczania ilości materiału, który możemy kupić za daną kwotę. W tym celu rozwikłamy zadania tekstowe osadzone w kontekście praktycznym.
Podczas zajęć dowiemy się w jaki sposób obliczyć średnią podanych liczb oraz pokażemy różnicę pomiędzy średnią arytmetyczną, ważoną, harmoniczną. Dodatkowo na zajęciach poznamy pojęcia takie jak minimum, maksimum oraz mediana.
Podczas zajęć wyjdziemy poza zakres liczb naturalnych - wkroczymy do świata liczb całkowitych. Poznamy tajniki liczb dodatnich i ujemnych.
Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie to podstawowe działania arytmetyczne. Już od dawna potrafimy wykonywać te operacje na liczbach naturalnych. Na zajęciach dowiemy się, jak poprawnie wykonywać te działania na liczbach całkowitych.
Na zajęciach poznamy czym są graniastosłupy, ostrosłupy, kula, stożek i walec. Skupimy się na charakterystycznych elementach ich budowy takich jak: wierzchołki, krawędzie i ściany. Wskażemy podobieństwa i różnice pomiędzy poznanymi figurami przestrzennymi.
Objętość to fizyczna miara przestrzeni zajmowanej przez trójwymiarowy obiekt. Informuje nas o tym, ile miejsca zajmuje dany obiekt w trzech wymiarach - długości, szerokości i wysokości. Na zajęciach wprowadzimy wzory, które pomogą nam wyznaczyć objętość dla prostopadłościanu i sześcianu.
Każdy z nas wie, że “2+2=4”. Jednak wartość ta kiedyś była nieznana. Na zajęciach wkroczymy w niezwykły świat równań i niewiadomych i na własnej skórze przekonamy się, czy są one tak straszne jak je malują.
Chcesz poznać wszystkie sekrety minecrafta? Słowo kryptografia powstało z połączenia dwóch greckich słów kryptos - „ukryty” i gráfo - „pisać”. Na zajęciach poznamy podstawowe metody szyfrowania danych. Naszym przewodnikiem będzie sam Juliusz Cezar, autora jednego z najbardziej znanych szyfrów na świecie. Wiesz co to może znaczyć? PDWHPDWBND C PLQHFUDIWHP
Zadania tekstowe są bardzo głęboko zakorzenione w matematyce. Stanowią one praktyczne zastosowanie matematycznych koncepcji w kontekście problemów rzeczywistych. Ludzie już od czasów starożytnych napotykali problemy, które wymagały przeprowadzenia różnego typu obliczeń. Aby dokładnie zgłębić to zagadnienie, na zajęciach przeniesiemy się do wirtualnej wersji starożytnych Pompei i zostaniemy pierwszymi w dziejach matematykami gladiatorami.
Każdy wielki matematyk kiedyś dopiero zaczynał. Może i my kiedyś zostaniemy sławni. Przed nami wyjątkowa szansa - udamy się do sali chwały, gdzie zmierzymy się z najlepszymi z najlepszych. Sprawdzona zostanie nasza wiedzę oraz umiejętności przy rozwiązywaniu zadań, nad którymi dotychczas pracowaliśmy. Myślisz, że dasz radę rozwiązać je wszystkie?
Zadania tekstowe są bardzo głęboko zakorzenione w matematyce. Stanowią one praktyczne zastosowanie matematycznych koncepcji w kontekście problemów rzeczywistych. Ludzie już od czasów starożytnych napotykali problemy, które wymagały przeprowadzenia różnego typu obliczeń. Aby dokładnie zgłębić to zagadnienie, na zajęciach przeniesiemy się do wirtualnej wersji starożytnych Pompei i zostaniemy pierwszymi w dziejach matematykami gladiatorami.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst