Unia Europejska

Kursy programowania
Blog

Zajęcia dodatkowe dla dzieci — kursy programowania


6 minut czytania

Tworzenie gier komputerowych, Akademia YouTubera, tworzenie grafik 2D i 3D, projektowanie stron internetowych i aplikacji, cyberbezpieczeństwo i hacking, a wszystko to okraszone dobrą zabawą! Giganci Programowania zapraszają na kursy programistyczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Kodujemy, uczymy, bawimy i nie nudzimy! Na naszych zajęciach uczestnicy zgłębiają profesjonalne języki programowania i wspólnie z nami tworzą cyfrowy świat, zdobywając bezcenne umiejętności na rynku pracy!

Nauka programowania z Gigantami — jak to wygląda w praktyce?

Na kursy Gigantów Programowania można się zapisywać przez cały rok! Działamy zarówno online, jak i stacjonarnie. W naszej ofercie znajdują się kursy semestralne i krótkie, a także kursy wakacyjne, feryjne i nie tylko. To jednak nie wszystko. Ostatnio wprowadziliśmy do naszej oferty kurs Matematyka z Minecraftem, na którym dzieci klas 3,4 i 5 realizują podstawę programową w jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych gier wideo.

Takie połączenie sprawia, że nauka przebiega znacznie efektywniej i — co ważniejsze — w ogóle się nie nudzi. Wszystkich chętnych na nasze kursy programistyczne i kursy z matematyki zapraszamy także na bezpłatną lekcję próbną. To świetna propozycja dla wszystkich niezdecydowanych Rodziców, którzy poszukują dodatkowych zajęć dla swoich dzieci. 

W okresie letnim serdecznie zapraszamy także na nasze obozy programistyczne! Łączymy na nich sport z kodowaniem i dobrą zabawą. Na naszych uczestników czekają wyjazdy (w tym np. wycieczka do Energylandii), spływy kajakowe, wycieczki górskie, kąpiele w basenach, imprezy tematyczne, zajęcia sportowe i wiele więcej. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie: www.gigancitravel.pl 

Wszystkie zajęcia są przygotowywane z myślą o dzieciach i młodzieży. Zajęcia online różnią się jedynie formą udziału, bo łączymy się wówczas zdalnie przez komunikator. Do rozpoczęcia nauki wystarczy wtedy tylko własny komputer i połączenie z internetem! 

Zapisz się!

Kursy programowania dla dzieci

Zajęcia z Gigantami Programowania to: 

  • Dwa lub trzy semestry. A w każdym ponad 20 godzin nauki! Zaczynamy od podstaw, a kończymy na zagadnieniach zaawansowanych. Uczestnicy kursów mają czas i przestrzeń, aby dużo ćwiczyć i rozwijać się w naturalnym tempie.
  • Nauczyciel programista. Dzieci i młodzież na kursie programowania uczy zawodowy programista i pedagog w jednej osobie. Nie tylko przekazuje wiedzę – także wspiera i motywuje, a nawet pomaga odkrywać preferencje zawodowe.
  • Małe rówieśnicze grupy. Naukę programowania organizujemy w małych grupach, w których uczestników dzielą maksymalnie 2 lata różnicy wieku. Poziom jest równy, a uczniowie czują pełną swobodę i akceptację.
  • Przewaga praktyki nad teorią. Wiedzę teoretyczną od razu zamieniamy w praktykę – to nie tylko obrazowe przykłady i liczne ćwiczenia, ale także praca (samodzielna i w grupach) na rzeczywistych, „działających” projektach.

Co czeka na naszych kursantów? 

Nasze stacjonarne kursy programowania w to łącznie kilkanaście propozycji tematycznych. Przyszły uczestnik wybiera kurs o takiej tematyce, jaka jest mu bliska lub z którą wiąże swoją przyszłość pod kątem rozwoju pasji czy pracy zawodowej. Ze względu na dziedziny programowania nasze kursy dzielimy na kilka grup. To m.in.: programowanie gier komputerowych, tworzenie stron internetowych, nauka profesjonalnego języka (np. Python, C#), cyberbezpieczeństwo i hacking.

Kurs programowania gier komputerowych 

Z Gigantami nauka programowania w jest i przyjemna, i pożyteczna! Samo granie bawi, ale już programowanie gier – wciąga i ekscytuje, a jest jedną z profesji „przyszłości”. Kursy tworzenia gier organizujemy dla dzieci i młodzieży w każdym wieku, a z tego względu ich programy różnią się poziomem i tematyką.

Najmłodsze dzieci (7-8 lat) tworzą gry w obrazkowym języku Scratch, co przypomina układanie puzzli. Później przychodzi już pora na bardziej zaawansowane umiejętności – podstawy języka programowania Python na przykładzie znanej gry Minecraft. Kolejno dzieci biorą na warsztat popularną platformę Roblox i piszą własne skrypty do gier w języku Lua. A nastolatkom i młodzieży proponujemy profesjonalne tworzenie gier na silniku Unity i w języku C#. 

Kurs programowania stron internetowych

Serwisu internetowego dziś potrzebuje każda firma, instytucja i organizacja, a własna strona lub sklep umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej czy zarabianie na swojej pasji. Web developerzy są i będą poszukiwani na rynku pracy!

Kursy programowania z dziedziny tworzenia stron internetowych dają to wszystko, czego potrzebuje młody web developer. Poznajemy trendy i dobre praktyki w zakresie projektowania designu stron oraz profesjonalne języki: HTML, CSS i JavaScript, za pomocą których tworzymy swoje strony. Zgłębiamy też tajniki cyberbezpieczeństwa, a z lekcji na lekcje dążymy do ulepszania swoich projektów. 

Profesjonalny język programowania i zajęcia projektowe

Praktyczna znajomość języka C# czy Python to możliwość zdobycia ciekawej pracy i atrakcyjnego zarobku w bardzo młodym wieku. Na kursach programowania w C# i Python korzystamy z profesjonalnych narzędzi, m.in. Visual Studio, i rozszyfrowujemy najważniejsze zagadnienia programistyczne – pętle, listy, zmienne czy instrukcje warunkowe nie kryją przed naszymi uczniami żadnych tajemnic!

Tego typu programistyczne zajęcia pozaszkolne mają charakter projektowy. Młodzież uczy się głównie w praktyce – tworzy swoje programy, aplikacje i gry, które następnie mogą np. zasilić programistyczne portfolio i pomóc dostać się na staż czy nawet odpowiedzieć na pierwsze oferty pracy dużych i małych firm.

Cyberbezpieczeństwo i hacking

To szkolenia dla każdego młodego człowieka i uzupełnienie lekcji programowania – nauka hackingu i cyberbezpieczeństwa to dbałość o owoce swojej pracy, o prywatność i bezpieczeństwo w cyfrowej rzeczywistości. Rozgryzamy w praktyce metody hakerów i schematy ataków, uczymy się je odpierać i do nich nie dopuszczać oraz poznajemy rodzaje wirusów i złośliwego oprogramowania. Młodzież ma szansę zapobiec wielu przykrym konsekwencjom internetowych przestępstw.

Zapisz się!


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Dziecko przed komputerem
Blog

Dziecko przed komputerem – jak produktywnie wykorzystać ten czas?

Współczesne dzieci spędzają swój wolny czas zupełnie inaczej niż ich rodzice w dzieciństwie. Internet, boty, rozszerzona rzeczywistość,...

Czytaj więcej
W jakie gry grać z dzieckiem? Przegląd tytułów do wspólnej zabawy 
Blog

W jakie gry grać z dzieckiem? Przegląd tytułów do wspólnej zabawy 

Dzisiejszy świat jest pełen cyfrowych rozwiązań i zaawansowanych technologii. Zarówno dzieci, jak i dorośli z nich korzystają i mają...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs