Unia Europejska

Jakie zajęcia dla dzieci w wakacje?
Blog

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?


7 minut czytania

Brak wakacyjnych wyjazdów nie musi wcale oznaczać długich tygodni nudy i „nicnierobienia”. Ten czas można spędzić w sposób zabawny, przy tym ciekawy i baaardzo produktywny! Wakacje mogą stać się początkiem pięknej przygody i porywającej pasji, która zaowocuje w przyszłości, oraz okazją do zawiązania nowych przyjaźni. Jak to możliwe? Zapraszamy na wakacyjne kursy programowania z Gigantami Programowania!

Dla dzieci i młodzieży zainteresowanych programowaniem

Na wakacyjne kursy z Gigantami Programowania zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Ofertę kursów opracowaliśmy w taki sposób, że zarówno dzieci zupełnie początkujące, jak i już programująca młodzież znajdą kilka propozycji dla siebie. Dzięki różnorodności tematycznej kursów przyszły uczestnik może wybrać ten, który najlepiej odpowiada jego zainteresowaniom i oczekiwaniom.

Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach rówieśniczych (różnica wieku między uczestnikami kursu wynosi maksymalnie 2 lata), a uczniowie wykazują się zbliżonym poziomem wiedzy i umiejętności.

Od adepta do eksperta!

Każdy wakacyjny kurs Gigantów Programowania to pięć spotkań (po dwie godziny lekcyjne). Wszystkie kursy „zaprogramowaliśmy” zgodnie z naturalnym trybem edukacji i rozwoju dziecka. Mają więc charakter „poziomowy” – od adepta przez specjalistę do eksperta i składają się z dwóch lub trzech etapów. 

Ukończenie pierwszego kursu z danego modułu jest przepustką do rozpoczęcia nauki na wyższym poziomie.

Dla każdego coś wciągającego!

Kursy Gigantów Programowania odpowiadają na różnorodne zainteresowania dzieci i młodzieży. Są więc nie tylko skierowane do konkretnej grupy wiekowej, ale też do osób o konkretnych zainteresowaniach.

Najmłodsze dzieci (w wieku 7-9 lat) zapraszamy na przygodę z Minecraftem – tę grę wszech czasów weźmiemy w swoje programistyczne ręce, odkrywając jej tajemnice i przebudowując jej świat według własnych upodobań. Troszkę starszym kursantom proponujemy programowanie gier w Roblox (10-12, 13-15 lat) i Unity (13-15 i 16-18 lat).

Od 10. roku życia młodzi ludzie mogą zacząć programować z Gigantami strony internetowe oraz zgłębiać wiedzę z pokrewnych programowaniu dziedzin – grafiki komputerowej, grafiki 3D w Blenderze, analizy baz danych i języka SQL oraz twórczości na YouTubie.

Sprawdź nasze kursy programowania

Wakacyjne programowanie gier: Minecraft, Roblox, Unity

Programowanie gier jest ekscytujące, a przy tym to świetny sposób na zrozumienie i przećwiczenie podstaw programowania. Najmłodszych uczniów zapraszamy w podróż po świecie Minecrafta z wykorzystaniem pierwszego języka programowania Scratch (obrazkowego) i środowiska MakeCode. Kursy mają formę dobrej zabawy – dzieci uczą się podczas wciągających minecraftowych rozgrywek.

Starszym dzieciom proponujemy zaawansowane programowanie gier w Roblox i Unity! Pierwsza platforma została stworzona właśnie dla dzieci i wielu spośród naszych małych uczestników miało okazję już z niej korzystać. Z Gigantami uczą się natomiast pisania skryptów i różnych trików, które znacznie podnoszą poziom ich gier!

Wkraczając w świat Unity, młodzi ludzie czują się już jak prawdziwi programiści. To w pełni profesjonalny silnik to tworzenia gier, które programuje się w języku C#. Zajęcia przygotowują do podjęcia w przyszłości zawodu game developera i zapewniają solidne podstawy do samodzielnej nauki i rozwoju umiejętności.

Wakacyjne programowanie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych jest przydatne i przyjemne, a potrafi być też bardzo dochodowe. Kursy programowania serwisów z Gigantami można potraktować jak bazę do nauki zawodu web developera i rozwoju pasji czy też po prostu – ciekawą i inspirującą wakacyjną zabawę.

Na poszczególnych etapach kursu „Tworzenie stron internetowych” dzieci i młodzież poznają zagadnienia związane z projektowaniem, tworzeniem i publikowaniem serwisów internetowych. Odkrywają możliwości języka HTML, CSS i JavaScript. Tworzą w pełni responsywne strony internetowe i rozbudowują je, również z użyciem narzędzi frameworka Bootstrap.

Akademia YouTubera, grafika 3D w Blenderze, bazy danych

Opracowaliśmy także szereg kursów w jakiś sposób powiązanych z programowaniem, ale wkraczających już w inne strefy internetowej działalności. 

  • Grafika (rastrowa i wektorowa). Podczas tych zajęć młodzi ludzie ćwiczą umiejętności graficzne w popularnych programach i aplikacjach oraz tworzą i edytują grafiki, bazując na autorskich projektach. To świetna zabawa, a jednocześnie podstawa do rozwoju w kierunku projektowania graficznego, digital paintingu czy opracowywania warstwy graficznej dla własnych gier. 
  • Grafika 3D w Blenderze. Nie ma gry bez grafiki 3D. Nasz kurs pozwala rozwinąć techniczno-artystyczne umiejętności w projektowaniu trójwymiarowej grafiki do animacji i gier. Wszystkiego uczymy w środowisku Blender, które na początku zajęć szczegółowo przedstawiamy.
  • Bazy danych i język SQL. To propozycja dla każdego, kto interesuje się analityką oraz tworzeniem baz danych i zarządzaniem nimi. Młodzi uczestnicy kursu uczą się języka SQL i omawiają wykorzystanie baz danych w przyszłości – w codziennym życiu i w biznesie. To solidna dawka wiedzy i dużo inspiracji!

Akademia YouTubera. Opracowana dla każdego młodego człowieka, który chciałby stworzyć i prowadzić własny kanał na platformie YouTube. Kursanci poznają tajniki tego medium, uczą się m.in. nagrywać i montować filmy, obrabiać dźwięk, dobierać napisy i tworzyć grafiki.

Wakacyjne programowanie – stacjonarnie i zdalnie, pod okiem nauczyciela!

Program wakacyjnych kursów Gigantów Programowania dostępny jest w zakładce „Kursy i Cennik”. Zajęcia prowadzone są w trybie stacjonarnym – w placówkach Gigantów w całej Polsce – oraz zdalnie. Nauka online odbiega od stacjonarnej jedynie formą komunikacji – program, zakres materiału i liczba ćwiczeń są dokładnie takie same. Podczas zajęć online uczniowie i nauczyciel widzą się i słyszą. Nauczyciel nadal może indywidualnie pracować z uczniem. To nie webinar czy kurs wideo!

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez nauczycieli programistów z kwalifikacjami pedagogicznymi. To trenerzy, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą od lat – potrafią z nimi rozmawiać oraz znają ich potrzeby i zainteresowania.

Wakacyjne zajęcia z programowania to wiedza, umiejętności i dobra zabawa!

Poza ogromną dawką wiedzy i godzinami praktycznych ćwiczeń uczniowie Gigantów Programowania świetnie się bawią i nawiązują nowe przyjaźnie. Kursy mają ciekawą formułę, prowadzone są według określonej konwencji – atrakcyjnej, pełnej wyzwań i zdrowej rywalizacji! Podczas zajęć młodzi ludzie ćwiczą też szereg tzw. kompetencji miękkich, m.in.:

  • łączenie kreatywności z myśleniem logicznym i analitycznym,
  • koncentrację uwagi, skupienie na pracy nad zadaniem,
  • projektowanie, testowanie i wdrażanie rozwiązań problemów,
  • uczenie się na błędach i niezrażanie porażkami.

Zapraszamy! :)

FAQ:

Jak długo trwa wakacyjny kurs z Gigantami Programowania?

Jeden kurs składa się z pięciu spotkań (każde trwa 90 min.). Po jego ukończeniu młody człowiek może zapisać się na kolejny poziom kursu.

Ile kosztuje wakacyjny kurs Gigantów Programowania?

Jeden kurs kosztuje od 325 do 375 zł (za pięć lekcji po 1,5 h).

Jak zapisać się na wakacyjny kurs Gigantów Programowania?

Korzystając z formularza dostępnego na stronie, mailowo lub telefonicznie.


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Data Scientist - jeden z najlepszych zawodów przyszłości?
Blog

Data Scientist - jeden z najlepszych zawodów przyszłości?

Data Scientist już kilka lat temu został okrzyknięty mianem jednego z "zawodów przyszłości". Dla wielu osób wciąż jednak pozostaje...

Czytaj więcej
Koduj z Gigantami | Giganci Programowania
Blog

Sztuczna inteligencja w życiu codziennym. Nawet nie wiesz, że z niej korzystasz!

Kilkanaście lat temu temat sztucznej inteligencji traktowany był raczej w kategoriach science-fiction aniżeli nadchodzącej...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs