Unia Europejska

krótkie kursy programowania
Blog

Szybkie kursy z programowania - zabawa i nauka w jednym


6 minut czytania

Programowanie wcale nie musi być nudne, a do opanowania podstaw kodowania wystarczy zaledwie kilka godzin nauki. Przyswojenie tej wiedzy na własną rękę jest jednak znacznie  trudniejsze niż w przypadku specjalnych przyspieszonych kursów, podczas których każde zagadnienie jest na bieżąco tłumaczone przez trenera programowania. Nasze krótkie kursy to idealna propozycja dla wszystkich młodych programistów w wieku od 7. do 19. roku życia! Sprawdźcie, czego u nas uczymy! 

Szybko, skutecznie i od podstaw 

Jesteśmy szkołą, która na pierwszym miejscu stawia rozwój młodych ludzi i która pomaga im w odnalezieniu się na współczesnym rynku pracy. Na naszych kursach uczymy środowisk i języków programistycznych oraz obsługi wszelkich narzędzi i mechanizmów, umożliwiających m.in. tworzenie gier, aplikacji oraz stron internetowych. To wszystko łączymy ze świetną zabawą i przyjemną atmosferą. 

Dołączyć może do nas każdy uczeń w wieku od 7 do 19 lat. Pracują z nami najlepsi specjaliści w branży, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób przekazywać wiedzę. Ponadto opracowaliśmy wyjątkową ścieżkę edukacji dla młodych odkrywców cyfrowego świata - można ją przejść całościowo lub skoncentrować się wyłącznie na poszczególnych etapach. Naszym celem jest rozbudzenie w kursantach pasji do programowania, którą z czasem będą oni mogli przekuć nie tylko w bezpieczeństwo i stabilność finansową, ale również w codzienne hobby. 

Sprawdź nasze kursy

Czego uczymy na krótkich kursach z programowania? 

Oferta naszej szkoły programowania to razem kilkanaście tematycznych kursów krótkich w formie stacjonarnej lub online, które dzielą się na kilka większych grup.

  • Nauka programowania gier. Najmłodsze dzieci programują gry w prostym obrazkowym języku Scratch i poznają podstawy kodowania w świecie gry Minecraft (środowisko Make Code). Starszaki odkrywają programowanie na platformie Roblox w języku Lua, a młodzież tworzy własne gry już na profesjonalnym silniku Unity i w C#.
  • Nauka programowania stron. Szkolenie polega na projektowaniu, a dalej kodowaniu z wykorzystaniem języków HTML, CSS i JavaScript i publikowaniu własnych stron internetowych, także interaktywnych i rozbudowanych. Kursy stanowią genialny wstęp do rozwoju w zawodzie web developera.
  • Nauka programowania w C#. Umiejętność programowania C# to jedna z najbardziej poszukiwanych obecnie kompetencji na rynku. Szkolimy zatem młodych specjalistów – uczniowie na zajęciach przygotowują własne projekty, które mogą przedstawić w procesie rekrutacji np. na staż.
  • Kursy uzupełniające. W naszej szkole dzieci i młodzież uczą się też grafiki 2D i 3D – te umiejętności wykorzystają, projektując własne gry czy aplikacje.  Świetną opcją są tutaj również kursy z zarządzania bazami danych SQL czy Akademia YouTubera, przygotowująca do stworzenia i prowadzenia własnego kanału na platformie YouTube. Najmłodszym uczestnikom polecamy także Akademię Sztucznej Inteligencji - kurs, podczas którego łączymy kilka środowisk programistycznych z językiem Scratch.

Programowanie dla dzieci.  Jak to zorganizowaliśmy?

  • Forma i poziom kursów. Uczymy od podstaw danego zagadnienia, a kończymy aż na poziomie zaawansowanym. Dzieci i młodzież zdobywają umiejętność samodzielnego programowania w zakresie kursu.
  • Grupy zajęciowe i nauczyciel. Giganci Programowania stawiają na wesołą, swobodną atmosferę, ale i profesjonalizm edukacji. W małych grupach uczą się rówieśnicy (do 2 lat różnicy) – poziom jest wyrównany, a uczniowie nawiązują przyjaźnie. Lekcje prowadzi zawodowy programista i pedagog, który odkrywa przed kursantami tajniki branży, a jednocześnie wspiera i motywuje do pracy.
  • Charakter zajęć. Dzieci programowania uczymy poprzez zabawę, a młodzież także nie narzeka na nudę: dopasowujemy konwencję lekcji do wieku uczniów. Nauka programowania w naszej szkole zawsze ma charakter praktyczny – to ćwiczenia oraz praca nad własnymi autorskimi projektami. Nie spieszymy się i nie „kujemy”, upewniamy się, że każdy nasz uczeń dobrze rozumie dany temat.

Ile kosztują nasze kursy krótkie i jak się zapisać?

Pierwsze zajęcia w naszej szkole to bezpłatna lekcja próbna, a udział w niej nie zobowiązuje do zapisu na kurs, czyli uczeń sprawdza, czy odpowiada mu poziom lekcji, ich forma i panująca u nas atmosfera. Cena za kurs to od 375 do 425 zł w zależności od tematyki, wieku uczestników i poziomu. Żeby zapisać się na zajęcia, wystarczy uzupełnić formularz w zakładce „Zapisy i terminarz” lub skontaktować się z naszym sekretariatem.

Oferujemy również rozbudowane kursy semestralne, wyjazdy wakacyjne, a także regularnie organizowane bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami.

A dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

Nauka programowania przekłada się na kompetencje „twarde”, niezbędne w zawodzie programisty, takie jak znajomość języków, narzędzi, mechanizmów i zagadnień. Nasi uczniowie programują samodzielnie, co jest doskonałą podstawą do dalszej edukacji, ale także podjęcia pierwszych kroków na rynku pracy: mają wiedzę i doświadczenie, które pomaga im dostać się na staż czy praktyki. 

Nauka programowania to także rozwój całego pakietu umiejętności „miękkich”, począwszy od myślenia logicznego, przez kreatywność, a skończywszy na organizacji i rzetelności. Uczymy dzieci i młodzież samodzielności, ale zarazem i współpracy, a także rozwiązywania problemów czy dążenia do ciągłego rozwoju.

Naturalnie jest jeszcze jeden aspekt – nasze zajęcia to też po prostu świetna zabawa i fajnie, a przy tym produktywnie spędzony czas wolny. Zapraszamy!

Sprawdź nasze kursy na bezpłatnej lekcji próbnej!


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Nauka programowania przez zabawę
Blog

Jak rozbudzić w dziecku pasję do programowania? Nauka poprzez zabawę!

Programowanie to ekscytujące zajęcie! Łączy umiejętność myślenia logicznego i twórczego. To zabawa w rozwikływanie zagadek i problemów w...

Czytaj więcej
Jakie zajęcia dla dzieci w wakacje?
Blog

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Brak wakacyjnych wyjazdów nie musi wcale oznaczać długich tygodni nudy i „nicnierobienia”. Ten czas można spędzić w sposób zabawny, przy...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs