Unia Europejska

Giganci Programowania nauka programowania
Blog

Poznaj Gigantów Programowania. Wszystko, co musisz o nas wiedzieć


11 minut czytania

Szkoła Giganci Programowania istnieje od ponad 8 lat. Została założona przez czterech przyjaciół, którzy od dzieciństwa interesowali się nowymi technologiami i programowaniem. To właśnie pasja do IT sprawiła, że zdecydowali się oni stworzyć miejsce, w którym dzieci i młodzież będą mogły nie tylko przygotowywać się do zawodu programisty, ale również realizować swoje marzenia o tworzeniu gier, stron internetowych czy aplikacji i dodatkowo — świetnie się przy tym bawić! Jakie kursy prowadzimy? Co nas wyróżnia? I dlaczego warto do nas dołączyć? Zapraszamy do lektury! 

Programowanie dla dzieci i młodzieży — Giganci Programowania 

Naszą misją jest zapewnienie najwyższej jakości edukacji programistycznej dla dzieci i młodzieży na różnym poziomie zaawansowania. Regularnie organizujemy bezpłatne warsztaty, szkolenia i wydarzenia edukacyjne, które pozwalają nabyć nowe umiejętności, a także poszerzyć techniczną wiedzę i rozwinąć kreatywność. 

Chcemy być inspiracją dla młodych i przyszłych programistów oraz wszystkich osób zainteresowanych branżą IT. Publikujemy eksperckie artykuły, udzielamy wywiadów, prowadzimy bloga i media społecznościowe — dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, budując zaangażowaną społeczność, która nie tylko programuje, ale także świetnie się przy tym bawi! 

Giganci Programowania to także:

 • Ponad 500 scenariuszy lekcji!
 • Ponad 130 placówek własnych i franczyzowych!
 • Kilkanaście rynków zagranicznych!
 • 45 kursów dla dzieci i młodzieży!
 • Ponad 200 000 zadowolonych klientów!
 • Partnerzy szkoleniowi Microsoft dla Edukacji! 

Kursy programowania — nauka programowania od podstaw 

Od tworzenia gier komputerowych, przez programowanie stron internetowych, aż po pracę w profesjonalnym języku np. Python czy C#, a wszystko okraszone elementami hackingu i cyberbezpieczeństwa! W szkole Gigantów Programowania organizujemy kilkadziesiąt tematycznych kursów dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Pracujemy w małych, rówieśniczych grupach, tworzymy własne projekty, bawimy się i zgłębiamy tajniki zawodu programisty. Zajęcia prowadzi doświadczony nauczyciel!

To jednak nie wszystko. Prowadzimy także kursy krótkie i wakacyjne, na których uczymy: 

  • tworzenia grafik 2D i 3D,
  • zarządzania bazami danych, 
  • jak zostać profesjonalnym YouTuberem, 
  • tworzenia stron internetowych, 
  • tworzenia aplikacji mobilnych i gier wideo, 
  • programowania sztucznej inteligencji. 

Zapisz swoje dziecko na bezpłatną lekcję diagnostyczną!

W naszej ofercie znajdują się także kursy z matematyki — w tym cieszący się ogromną popularnością kurs Matematyka z Minecraftem który łączy naukę matematyki z uwielbianą przez dzieci i młodzież grą komputerową. 

W Gigantach zapraszamy zarówno na kursy programowania dla początkujących, jak i na te dla bardziej zaawansowanych uczniów! 

Jak jest zorganizowana nauka programowania w naszej szkole?

W naszej szkole nauka programowania opiera się na innowacyjnym podejściu. Przykładamy dużą wagę do praktycznej nauki, rozwijania umiejętności programistycznych i kreatywnego myślenia. Dbamy o kompleksowe przygotowanie materiałów — uczniowie po każdych zajęciach otrzymują materiały powtórzeniowe 

Nasze metody nauczania programowania koncentrują się na praktycznym zastosowaniu wiedzy w projektach i zadaniach. Uczniowie uczą się tworzenia prostych programów, rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów i projektowania algorytmów. 

Staramy się również promować kreatywność i innowacyjność, zachęcając uczniów do tworzenia własnych projektów programistycznych (stron internetowych, gier wideo, aplikacji). Wspieramy naszych kursantów poprzez udzielanie indywidualnych porad i wsparcia w procesie nauki programowania. 

W naszej szkole organizowane są również konkursy, hackathony i bezpłatne warsztaty. Naszym celem jest stworzenie inspirującego środowiska, które rozwija pasję do programowania i przygotowuje uczniów do przyszłości, w której umiejętności technologiczne będą niezwykle istotne.

Kurs programowania z certyfikatem w Gigantach Programowania

  • Semestralne kursy tematyczne. Uczeń Gigantów wybiera tematykę kursu, która najbardziej mu odpowiada, a następnie realizuje szkolenie od podstaw do poziomu zaawansowanego w trakcie dwóch lub trzech semestrów. Zdobywa specjalistyczną wiedzę, ale rozwija się w naturalnym tempie, bez presji czasu.
  • Podstawy programowania na kursach krótkich i wakacyjnych. Zapraszamy na specjalne 5-spotkaniowe kursy, które są doskonałą okazją do szlifowania już nabytej wiedzy, ale również do nauki programowania od podstaw. Uczymy tworzenia grafik, zarządzania bazami danych, programowania AI, obsługi YouTube’a i związanych z nim narzędzi, tworzenia stron internetowych oraz aplikacji mobilnych i gier wideo. 
  • Przygotowujemy do testu 8-klasisty z matematyki! Zapraszamy na nasze matematyczne kursy — prowadzimy zajęcia z przygotowania do egzaminu 8-klasisty z matematyki. Średni wynik naszych uczniów wynosi aż 81%! W naszej ofercie znajdziesz również kurs Matematyka z Minecraftem dla najmłodszych, podczas którego przybliżamy niesamowity świat matematyki w przystępny i ciekawy dla dziecka sposób. 
  • Organizujemy obozy wakacyjne z Gigantami Travel. W sezonie letnim zapraszamy na kolonie z programowaniem. Jeździmy w góry, nad morze i na Mazury! Obozy dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych. 
  • Szkolenie z nauczycielem. Każde zajęcia z programowania prowadzi osoba będąca jednocześnie aktywnym zawodowo programistą i pedagogiem z dużym doświadczeniem w pracy z młodymi ludźmi. Potrafi spełniać ich oczekiwania, a jednocześnie wspiera, motywuje, poszerza horyzonty i rozbudza pasję.
  • Małe grupy rówieśnicze. Program naszych szkoleń dopasowujemy do grup wiekowych i na te same zajęcia uczęszczają wyłącznie rówieśnicy (maksymalna różnica wieku to 2 lata). Poziom wiedzy i umiejętności jest wyrównany, dzieci i młodzież nie czują żadnej presji, a na dodatek zawiązują się piękne przyjaźnie.
  • Przewaga praktyki nad teorią. Nasi uczniowie zyskują doświadczenie w programowaniu. Każde zagadnienie jest wyjaśniane na przykładach, ćwiczone podczas pracy nad autorskimi projektami i powtarzane wielokrotnie. Młodzi specjaliści zdobywają solidne kompetencje, potrzebne w pracy zawodowej.
  • Nauka, ale i dobra zabawa! Giganci Programowania to coś więcej niż tylko usługi szkoleniowe – my przekuwamy pasję i zainteresowania młodych ludzi w rzeczywiste umiejętności. I choć pracujemy ciężko, to zawsze podczas świetnej zabawy (lekcje dla najmłodszych organizujemy w ciekawych konwencjach).

Zapisz swoje dziecko na najlepsze lekcje z programowania!

Giganci Programowania opinie

Czego uczą programistyczne zajęcia pozaszkolne w Gigantach?

   • Języki programowania i narzędzia. Zajęcia Gigantów owocują zyskaniem realnych kompetencji i doświadczenia. Uczestnicy kursu, po jego ukończeniu, potrafią programować w danym języku, znają profesjonalne programy i z nich płynnie korzystają. Najmłodsi uczą się języka Scratch i Lua, starszaki Python, a młodzież także C#, HTML, CSS czy JavaScript. Korzystamy m.in. z Unity czy Visual Studio, poznajemy takie zagadnienia jak pętle, listy i kolokacje.
   • Rozwój kompetencji „miękkich”. Ogromny nacisk kładziemy również na rozwój umiejętności i cech charakteru dobrego programisty czy informatyka. Uczymy się myśleć na różne sposoby (m.in. łączyć logikę z kreatywnością), a także twórczo rozwiązywać problemy, pracować „projektowo”, w grupie i pod presją czasu, wyciągać wnioski z własnych błędów i dążyć do samorozwoju. 

Dzieci i młodzież mają różne zainteresowania czy plany na przyszłość – a w obszarze samego tylko programowania pojawia się kilkanaście specjalizacji. Zachęcamy więc, aby wybrać taką tematykę kursu, która najlepiej pokryje się z pasją i oczekiwaniami!

Przez cały rok trwają zapisy na kilkanaście tematycznych kursów programowania – a poszczególne szkolenia można przypisać do jednej z czterech grup.

   1. Tworzenie gier komputerowych. Dla maluchów w języku Scratch oraz na przykładzie Minecraft z podstawami Python, dla starszych dzieci na Roblox w Lua, a dla nastolatków w języku C# i na profesjonalnym silniku do gier Unity.
   2. Tworzenie stron internetowych. Od projektowania stron, przez tworzenie z wykorzystaniem języków HTML, CSS i JavaScript i frameworków, z których użytek robią zawodowcy, aż po publikację i techniczną opiekę nad serwisem.
   3. Profesjonalny język programowania. Stawiamy na Python, C# i C++! Te trzy języki wykorzystują specjaliści i największe organizacje świata. Ich znajomość daje szansę na podjęcie dobrej, rozwojowej pracy w bardzo młodym wieku.
   4. Cyberbezpieczeństwo i hacking. Rodzaje wirusów, popularne metody czy schematy ataków hakerskich – znając je, młodzież potrafi skutecznie zadbać o bezpieczeństwo i prywatność w sieci, w tym także chronić aplikacje i strony.

Kurs programowania — cena 

Kompletny kurs składa się z 2 lub 3 semestrów, a semestr to 14 spotkań po 90 minut. Cena zależy od tematyki, poziomu i wieku uczestników.  Każde pierwsze zajęcia są darmowe – jeśli szkolenie nie będzie się podobać, z kursu można zrezygnować bez żadnego wydatku.

Kilkakrotnie w ciągu roku organizujemy też zapisy na krótkie kursy programowania wakacyjne lub feryjne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych warsztatów (programowanie i informatyka) oraz letnich obozów z Gigantami. Aby zapisać się na kurs programowania, wystarczy wypełnić formularz dostępny na naszej stronie lub skontaktować się z sekretariatem szkoły Gigantów. 

Koduj z Gigantami | Giganci Programowania

FAQ: 

Jak mogę zapisać się na kursy programowania?

Zapisów można dokonać klikając poniższy link. Zostaniesz przekierowany do formularza z wyborem grup i terminów.

Formularz zapisowy

Jak wybrać odpowiedni kurs programowania dla dziecka?

Jeżeli dziecko jeszcze nigdy nie miało do czynienia z programowaniem zachęcamy do wyboru kursu:

 Dla uczniów w wieku 7-9 lat – Podstawy tworzenia gier

SZCZEGÓŁOWY OPIS KURSU PODSTAWY TWORZENIA GIER

Dla uczniów w wieku 10-12 lat – Programy i gry komputerowe

SZCZEGÓŁOWY OPIS KURSU PROGRAMY I GRY KOMPUTEROWE 

Dla uczniów w wieku 13-19 lat - Wstęp do programowania

SZCZEGÓŁOWY OPIS KURSU WSTĘP DO PROGRAMOWANIA

Jeżeli dziecko ma już doświadczenie prosimy o kontakt z sekretariatem, przeprowadzimy wtedy rozmowę, dzięki której będziemy mogli doradzić odpowiedni kurs. Tel. do sekretariatu: 22 112 10 63

Ile kosztuje kurs?

Wszystkie ceny podane są w zakładce "Kursy i cennik".

Kursy i cennik

Jak dokonuje się płatności?

Wszystkich płatności dokonuje się po otrzymaniu ostatecznej umowy, którą wysyłamy najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku kursów semestralnych płatności można dokonać jednorazowo bądź w 5 ratach - cena w przypadku płatności jednorazowej jest niższa o ok. 5%. W przypadku kursów krótszych obowiązuje płatność jednorazowa.

Jakie są terminy zajęć?

Wszystkie terminy podane są w formularzu zapisowym.

Formularz zapisowy


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Granie i programowanie przez dzieci
Blog

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci

Gry komputerowe to jedna z ulubionych rozrywek dzieci (i dorosłych!), a często wręcz ogromna pasja. I choć granie samo w sobie jest...

Czytaj więcej
Koduj z Gigantami
Blog

Jak zachęcić dziecko do nauki szkolnej?

W XXI wieku nauka szkolna stanowi dla wielu dzieci poważne wyzwanie. W otaczającym świecie technologii i postępującej cyfryzacji młody...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs