Unia Europejska

Obóz programowania dla dzieci
Blog

Obozy programistyczne dla dzieci z Gigantami – nauka, sport, zabawa i relacje!


7 minut czytania

Wakacyjny czy zimowy wypoczynek jednocześnie produktywny, aktywny i przyjemny? Na obozie z Gigantami Programowania to standard! Tu każdy dzień wypełnia świetna zabawa połączona z nauką nowych umiejętności. Podczas wyjazdu dzieci zgłębiają tajniki programowania, bawią się, oddają się rekreacji na świeżym powietrzu, korzystają z uroków i atrakcji miejscowości, w których wypoczywają. A wszystko to pod okiem profesjonalnej kadry – wychowawców kolonijnych i nauczycieli, którzy w pełni rozumieją potrzeby i pragnienia młodych ludzi.

Jak wyglądają obozy programistyczne z Gigantami?

Na obozie z Gigantami Programowania nasi nauczyciele i wychowawcy robią wszystko, by stworzyć dzieciom przyjazną, bezpieczną i inspirującą przestrzeń do wypoczynku, zabawy, nauki i poszerzania swoich horyzontów. Korzystamy z atrakcji, jakie oferuje konkretny kurort czy miejscowość turystyczna. Każdy dzień organizujemy w sposób przemyślany, tak by nie zabrakło czasu na swobodną, beztroską zabawę, zdrową sportową realizację, rozrywkę i oczywiście – naukę programowania.

Obozy programistyczne z Gigantami łączą wszystkie te elementy, które potrzebne są dzieciom do intensywnego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego:

 • nową wiedzę w teorii i praktyce,
 • regularny trening umiejętności,
 • zabawę w gronie rówieśników,
 • nawiązywanie nowych relacji,
 • sport i rekreację na świeżym powietrzu,
 • rozrywkę i ciekawe atrakcje.

Proponujemy młodym ludziom wartościowe i produktywne formy spędzania wolnego czasu. Wspólnie odkrywamy świat, inspirujemy się nawzajem i staramy się wyciągnąć z każdego dnia tyle, ile tylko się da. Nie nudzimy się nawet przez minutę!

Gdzie Giganci Programowania wyjeżdżają na obozy?

Nad morze, w góry i na Mazury! Zarówno podczas wakacji, jak i ferii zimowych organizujemy obozy z programowaniem w różnych turystycznych miejscowościach na terenie całej Polski. Dzieci mogą same zadecydować, czy chcą na wakacyjnym wyjeździe kąpać się w morzu, odkrywać najpiękniejsze polskie jeziora, czy przemierzać górskie szlaki. W zimie wspólnie szusujemy na nartach czy snowboardzie.

Niezależnie od konkretnego miejsca organizacji obozu, zawsze zapewniamy naszym podopiecznym zakwaterowanie w odpowiednio wysokim standardzie. W kilkuosobowych pokojach dzieci mają do dyspozycji pełen węzeł sanitarny. Na wyposażeniu ośrodków, w których mieszkamy podczas obozu, nie może zabraknąć salek dydaktycznych, świetlicy, hali sportowej czy przestrzeni do organizacji zabaw, dyskotek, grilla.

Czego uczą się dzieci podczas obozu programistycznego?

Program zajęć programistycznych realizowany na obozie z Gigantami zawsze dostosowujemy do wieku, poziomu wiedzy i zainteresowań uczestników. Choć w obozie biorą udział dzieci w wieku od 7 do 16 lat, to zajęcia prowadzone są w małych grupach rówieśniczych. Różnica wiekowa między dziećmi z danej grupy nie przekracza 1-2 lat.

Jeszcze przed wyjazdem z pomocą formularza zbieramy informacje na temat wiedzy i umiejętności uczestników obozu. Dzieci dzielimy na grupy w taki sposób, by nie tylko uwzględnić ich wiek, ale przede wszystkim także możliwości.

Na obozie nowych umiejętności nauczą się zarówno dzieci stawiające pierwsze kroki w dziedzinie programowania, jak i młodzież, której kompetencje programistyczne są już na wysokim poziomie.

W zależności od poziomu grupy dzieci poznają i testują zagadnienia związane z:

 • działaniem i tworzeniem gier komputerowych,
 • projektowaniem i tworzeniem programów, aplikacji, stron internetowych,
 • nauką języków programowania i ich zastosowaniem,
 • nauką kodowania i opracowywania kodu,
 • projektowaniem, testowaniem i wdrażaniem rozwiązań programistycznych.

Tak jak na naszych standardowych kursach semestralnych, tak i na obozach programistycznych zajęcia prowadzimy w atrakcyjnej dla dzieci konwencji. Zapewniamy młodym programistom liczne wyzwania, tak aby po każdych zajęciach odczuwali dumę i satysfakcję, które będą ich motywować i napędzać do działania. Wiedzę sprawdzamy podczas zabaw, teleturniejów czy quizów. Każdy uczestnik obozu może liczyć na indywidualne wsparcie i pomoc nauczyciela.

Jak dzieci spędzają czas na obozie z programowaniem?

Zajęcia programistyczne na obozie z Gigantami to tylko wycinek każdego dnia. W trakcie trwania całego obozu serwujemy dzieciom wyzwania i dla umysłu, i dla ciała. Organizujemy tematyczne zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe i terenowe. Wykorzystujemy zainteresowania i upodobania dzieci – chcemy, aby spędzały czas w sposób dla nich atrakcyjny. Stąd pomysł np. pojedynków NERF, zabaw z proszkiem holi, akrobacji na taśmie (slackline) czy imprez tematycznych. Wieczorami wspólnie bawimy się na dyskotekach, grillujemy lub oglądamy mądre, wartościowe filmy.

Na obozie z Gigantami dzieci sporo zwiedzają, poznając historię i tajemnice polskich krain, spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu i zawiązują nowe długoletnie przyjaźnie.

Dlaczego warto posłać dziecko na obóz programistyczny?

Obóz programistyczny z Gigantami Programowania to dobrze spędzony czas wakacji czy ferii zimowych. Dzieci odpoczywają aktywnie, a przy tym zdobywają wiedzę i kompetencje wykraczające daleko poza samą dziedzinę programowania. Przez cały wyjazd młodzi ludzie uczą się i doskonalą najróżniejsze umiejętności, m.in.:

 • myślenie kreatywne i twórcze,
 • myślenie logiczne, przyczynowo-skutkowe,
 • wyobrażanie przestrzenne,
 • analizowanie i rozpracowywanie problemów,
 • projektowanie i testowanie rozwiązań,
 • przyjmowanie porażek i uczenie się na błędach,
 • pracę zespołową i projektową,
 • cierpliwość, wytrwałość, koncentrację,
 • wyznaczanie celów i dążenie do nich krok po kroku,
 • koordynację ruchową, zręczność, celność,
 • zasady współżycia społecznego.

Jak zapisać dziecko na obóz programistyczny z Gigantami?

Najpierw warto zapoznać się z całą naszą ofertą obozów z programowaniem. W każdym sezonie organizujemy kilka różnych wyjazdów, w różnych terminach i w innych miejscowościach. Aby zapisać dziecko na obóz, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia online dostępny na naszej stronie Giganci Travel. Należy podać podstawowe dane dziecka oraz jego opiekunów, zostawić dane kontaktowe oraz odpowiedzieć na kilka pytań, które pozwolą nam dobrze zorganizować dzieci w grupy. I już! Potwierdzenie zapisu dziecka na obóz zostanie przesłane na podany adres e-mail. Miejsce na obozie gwarantuje wpłacenie zadatku.

Ile kosztuje obóz programistyczny z Gigantami?

W zależności od konkretnego obozu (miejsca wypoczynku) ceny nieco się różnią. Uśredniając, obóz z Gigantami Programowania kosztuje niewiele ponad 2000 zł. Uczniowie szkół Gigantów Programowania mogą skorzystać ze zniżki w wysokości 100 zł.

W cenę obozu wliczone jest pełne wyżywienie oraz wszelkie atrakcje – zarówno same lekcje programistyczne i materiały dydaktyczne, jak i wycieczki oraz zajęcia rekreacyjne, obozowa koszulka i relacja z wyjazdu (zdjęcia, filmy) oraz ubezpieczenie NNW w wysokości 20 000 złotych.

Koszt nie obejmuje transportu na obóz – rodzice mogą zorganizować go we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą skorzystać z naszych możliwości.

Obóz prowadzą wykwalifikowani nauczyciele programiści, opiekunowie i kierownicy (z kompetencjami pedagogicznymi), z którymi można kontaktować się przez całą dobę. Obóz trwa 11 dni, czyli obejmuje 10 noclegów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu Giganci Travel, w którym umieściliśmy terminarz obozów, dokładny opis każdego wyjazdu, cennik, formularz zgłoszenia uczestnika oraz sekcję FAQ z odpowiedziami na najczęstsze pytania związane z wyjazdem.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do pełnej dyspozycji. Zapraszamy!


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 4 / 5

Oceń artykuł

Ralph Baer i pierwsza konsola do gier w historii gamingu
Blog

Ralph Baer i pierwsza konsola do gier w historii gamingu

Każdy, kto choć trochę interesuje się gamingiem powinien kojarzyć postać Ralpha Baera – wyśmienitego wynalazcy i jednego z...

Czytaj więcej
Bezpłatne warsztaty dla młodzieży Robocampy
Blog

Kreatywne wakacje w Zachodniopomorskim! Bezpłatne warsztaty młodzieży

Szukasz kreatywnego zajęcia dla swojego dziecka podczas wakacji? Zapraszamy na Zachodniopomorskie RoboCampy — bezpłatne warsztaty dla...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs