Unia Europejska

Blog

Nauka programowania pomoże Twojemu dziecku w szkole - sprawdź jak!


4 minuty czytania

 

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie korzyści może przynieść Twojemu dziecku nauka programowania? W głowach wielu z nas utrwalił się obraz programowania jako dziedziny wyjątkowo skomplikowanej, zarezerwowanej dla osób o specjalnych zdolnościach. Nie wyobrażamy sobie, by nasze dzieci uczyły się podstaw kodowania w tak wczesnym wieku, a co więcej, cieszyły się tym procesem. Wraz z cyfrowym rozwojem staje się ono jednak coraz bardziej popularne i otwiera przed najmłodszymi fascynujący świat technologii. 

Kreatywne zajęcia pomagają w codziennej nauce

Warsztaty z programowania dla dzieci to coś więcej niż nauka kodu. To przede wszystkim rozwijanie wyobraźni, analitycznego myślenia i kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Dzieci nie muszą przejawiać wybitnych zdolności matematycznych, aby zacząć przyswajać podstawowe koncepcje, a lepsze wyniki w szkole to dopiero efekt przygody z kodowaniem. Dlatego nawet przedszkolaki mogą poznać podstawy kodowania poprzez zabawę i gry edukacyjne. Natomiast dzieci nieco starsze, już od 6-7 roku życia, mogą zacząć prawdziwą przygodę z programowaniem, w środowiskach takich jak Minecraft Education czy Scratch. Wczesne spotkanie z algorytmem przekłada się na bardziej kreatywne podejście do nauki szkolnej i tworzenie nieszablonowych prac domowych.

pexels-julia-m-cameron-4144531_Średni.jpeg

Samodzielność, ale i współpraca

Tworzenie projektów programistycznych wymaga wielu perspektyw. Podczas zajęć, dzieci mają okazję pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupach. Dzięki temu uczą się słuchać i doceniać innych, co sprzyja tworzeniu innowacyjnych i złożonych rozwiązań. Wspólna praca i dzielenie się koncepcjami wpływa pozytywnie na zdolności interpersonalne i umiejętności wyrażania swoich pomysłów. Co więcej, dzieci uczą się, że tylko wytrwałość i samodyscyplina doprowadzą je do wymarzonych rezultatów. Podejmowanie wyzwań i pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę doskonale przygotowuje najmłodszych do osiągania założonych celów. Z pewnością sprawdzi się to nie tylko w szkole, ale i przyszłej karierze zawodowej. A jako rodzic nawet nie zauważysz kiedy Twoje dziecko przestanie prosić Cię o pomoc w codziennej nauce. 

Matematyka z Minecraftem

A może połączenie matematyki i programowania? Zajęcia takie jak Matematyka z Minecraftem to innowacyjny sposób na przekazywanie wiedzy matematycznej, który przykuwa uwagę uczniów i zachęca ich do interaktywnej nauki. Poprzez różnorodne wyzwania i zadania, uczestnicy kursu mają okazję nie tylko pogłębić swoją wiedzę na temat matematyki, ale również zastosować ją w praktyce, eksplorując wirtualne światy Minecrafta. To doskonały sposób, aby połączyć naukę z zabawą i zastąpić bierne siedzenie przed komputerem.  

Nie wiesz jak najlepiej dopasować zajęcia do Twojego dziecka?

Dzieci różnią się zarówno pod kątem umiejętności, jak i zainteresowań, dlatego ważne jest, aby zajęcia jak najlepiej odpowiadały ich potrzebom. Jedne odnajdą się na zajęciach z tworzenia gier, a inne złapią tak zwanego “bakcyla” na warsztatach matematycznych. W Gigantach Programowania oferujemy darmową lekcję próbną, podczas której każde dziecko ma okazję spróbować swoich sił w świecie programowania. Pod okiem doświadczonego trenera przekona się, jakie zajęcia nie tylko odpowiadają jego umiejętnością, ale przede wszystkim są zgodne z jego pasjami i umiejętnościami.


Poprzedni Następny

Oceń artykuł

Kursy semestralne z programowania
Blog

Nauka programowania od zera. Od czego zacząć?

Nauka programowania to połączenie trzech składników: szczypty matematyki, garści informatyki i mnóstwa dobrej zabawy! Prowadzimy kursy...

Czytaj więcej
Języki programowania na 2021
Blog

Najpopularniejsze języki programowania na 2021

Branża programowania jest dalej jedną z najbardziej ekspansywnych i rozwijających się branż na rynku. Z każdym rokiem pojawiają się nowe...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs