Unia Europejska

Kursy semestralne z programowania
Blog

Nauka programowania od zera. Od czego zacząć?


6 minut czytania

Nauka programowania to połączenie trzech składników: szczypty matematyki, garści informatyki i mnóstwa dobrej zabawy! Prowadzimy kursy programowania w całej Polsce w formie stacjonarnej oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży online. Początek roku szkolnego to najlepszy czas, żeby zacząć przygodę z kodowaniem! Dowiedz się, czego uczymy na naszych kursach. To umiejętności, które przydadzą się Twojemu dziecku na każdym etapie życia.

Nauka programowania - jak wyglądają nasze kursy?

Kursy programowania dla dzieci i młodzieży są organizowane przez szkołę Giganci Programowania. Może się na nie zapisać każdy uczeń w wieku od 7 do 18 lat i to niezależnie od swojego poziomu wiedzy. 

Co wyróżnia nasz model nauki programowania dla dzieci?

 • Przydzielamy uczniów do rówieśniczych grup wiekowych. Zapisy na zajęcia trwają - sprawdź, jakie kursy przygotowaliśmy dla poszczególnych kategorii wiekowych.
 • Kadra mentorów, dla których programowanie jest nie tylko pracą i pasją, ale też sposobem na rozwijanie logicznego myślenia u najmłodszych. Pedagogiczne podejście do uczestników sprawia, że wychodzą oni z zajęć zmotywowani do nauki i kontynuowania edukacji. 
 • Każdy kurs jest podstawą do rozpoczęcia kolejnego. Wszystkie semestry są tak skonstruowane, żeby zainteresowani uczniowie mogli kontynuować naukę na wyższym poziomie i poznawać kolejne języki i środowiska programistyczne. Przy układaniu programów kursów dbamy o to, aby wiedza była usystematyzowana i powtarzana, ale jednocześnie nie pozostawiamy miejsca na nudę i zawsze mierzymy wysoko.
 • Kładziemy nacisk na praktyczne wykorzystanie umiejętności. Na każdym kursie dla dzieci i młodzieży realizujemy inne projekty - tworzymy strony internetowe, modyfikacje gier, aplikację, grafiki 2D i 3D, ale i nie tylko. Dzięki temu dajemy najmłodszym dowód na to, że poświęcenie ich czasu i wysiłku mogą przynieść naprawdę imponujące efekty! Ćwiczenia praktyczne pozwalają na zasmakowanie życia prawdziwego dewelopera, dla którego programowanie jest chlebem powszednim. Po takim doświadczeniu młody człowiek będzie mógł samodzielnie zdecydować, czy to jest coś, co chce rozwijać w kolejnych latach swojej edukacji.

Nie wiesz, czy programowanie jest dla Twojego dziecka? Nic nie szkodzi! Weź udział w BEZPŁATNEJ lekcji diagnostycznej, podczas której Twoje dziecko będzie miało szansę odkryć swoje pasje i zainteresowania. Mowa o indywidualnej lekcji online z doświadczonym trenerem!

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję diagnostyczną! 

Giganci Programowania - jak zacząć przygodę w branży IT?

Tak jak wspomnieliśmy - organizujemy kursy programowania dla dzieci na różnych poziomach, dlatego nie ma problemu, jeśli Twoje dziecko jeszcze nic nie wie o programowaniu. Z Gigantami Programowania poczuje się „zaopiekowane” i poprowadzone od najprostszych do bardziej angażujących ćwiczeń. Jedną z propozycji zajęć pozaszkolnych dla początkujących w wieku od 7 do 12 lat, to programowanie w środowisku Scratch. Wystarczy, że uczestnik potrafi pisać, czytać i liczyć do 20 - no i używać myszki!

Nawet już tak podstawowa platforma jak Scratch pozwala na opanowanie podstaw programowania, które można wykorzystać do stworzenia pierwszej aplikacji na Androida! Potem nadchodzi czas na kolejne języki programowania. Starsi kursanci, którzy pierwsze kroki mają za sobą, poznają struktury Pythona. Zarówno Scratch, jak i Python są też narzędziami do… modyfikowania gier. Uczestnicy będą tworzyć własne wersje rzeczywistości Minecrafta, Fortnite’a i nie tylko!

Alternatywą do Pythona może być C#, który wykorzystuje się głównie w środowisku Unity. Służy on do kodowania skomplikowanych programów, które stymulują kreatywność i logiczne myślenie. Prowadzimy również zajęcia z projektowania grafiki 2D i 3D, a także z zaawansowanego i dającego ogromne możliwości języka C++. 

Oczywiście kursy programowania dla dzieci to także nauka tworzenia stron internetowych! Znaczniki HTML, style CSS i język JavaScript - to wszystko posłuży uczestnikom do zaprojektowania własnej strony i umieszczenia jej w sieci. 

Po przejściu poszczególnych etapów wprowadzających nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć udział w naszych unikatowych kursach z hackingu! 

W skrócie - nauka programowania stacjonarnie lub online to kursy semestralne, które obejmują:

 • tworzenie stron internetowych,
 • projektowanie gier,
 • programowanie aplikacji,
 • bezpieczeństwo w sieci.

Koduj z Gigantami - bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat! Będziemy w całej Polsce - w tym w Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Lublinie, Kielcach, Poznaniu, Opolu, Olsztynie, Włocławku, Legionowie, Otwocku, Wieliczce, Pruszczu Gdańskim i nie tylko! Pełną listę lokalizacji znajdziesz na naszej stronie.  Nie ma warsztatów Twoim mieście? Bez obaw! Koduj z Gigantami to warsztaty również w formie online. Zapraszamy! 

Zapisz dziecko na bezpłatne warsztaty z programowania! 

 

 329641732 1436827437078093 9102033514989543794 n

Programowanie to przede wszystkim świetna zabawa!

Kurs programowania dla dzieci - rozwijamy młode umysły

Nasi nauczyciele mogą godzinami mówić o tym, jakie korzyści dla szeroko pojętego rozwoju dziecka i nastolatka przynosi nauka programowania. My wymienimy tylko kilka:

 • ćwiczenie logicznego myślenia,
 • stymulowanie kreatywności,
 • uodpornienie się na niepowodzenia,
 • wytrwałość w dążeniu do celu,
 • motywacja do próbowania różnych rozwiązań problemu,
 • nauka komunikacji z rówieśnikami i pracy jako członek grupy.

Zapisy trwają - kurs programowania u Gigantów Programowania to pomysł na wyjątkowe i atrakcyjne dla dziecka zajęcia pozaszkolne, które mogą pomóc mu odkryć pasję i wytyczyć ścieżkę zawodową w przyszłości! 

Zapisz dziecko na najlepsze kursy z programowania! 

W szkole Gigantów Programowania znajdziesz kursy dla różnych grup wiekowych: 7 - 9, 10 - 12, 13 - 15, 16 - 18. Zapraszamy więc wszystkich uczniów, którzy nie boją się nowych wyzwań, a także tych, którzy się ich obawiają - przekonamy Was, że nauka programowania od podstaw jest tak samo wciągająca jak najlepsza gra albo serial! 

Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

nauka programowania dla dzieci
Blog

Najstraszliwsze błędy programistyczne w historii

Pierwszy język programowania został napisany już w latach 50’ XX wieku. Z czasem zaczęły pojawiać się kolejne i bardziej zaawansowane...

Czytaj więcej
kursy programowania dla dzieci i młodzieży
Blog

Najczęściej popełniane błędy podczas nauki programowania

Na naukę programowanie decydują się osoby w każdym wieku. Nie da się jednak ukryć, że wśród nich najwięcej jest dzieci i młodzieży, dla...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs