Unia Europejska

Blog

Najlepsze zajęcia z matematyki dla dzieci. Problemy z matmą to już przeszłość!


11 minut czytania

To jak ważna jest matematyka, od lat tłumaczą wielkie umysły świata, jak choćby Roger Bacon: „Kto lekceważy osiągnięcia matematyki, przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata”. Kursy matematyki Gigantów skutecznie ten świat odkrywają! Z nami Twoje dziecko w końcu polubi matematykę, co przełoży się na znacznie wyższe oceny w szkole. Jak wygląda nasz program nauczania i ile to wszystko kosztuje? Zapraszamy do lektury! 

Nauka matematyki od podstaw

Nauka matematyki to inwestycja w rozwój intelektualny oraz zawodowy. Umiejętności matematyczne mają ogromne znaczenie we współczesnym świecie i otwierają drzwi do wielu fascynujących możliwości zawodowych

Polscy uczniowie od lat nie najlepiej radzą sobie z matematyką, co dobitnie pokazują niskie wyniki matury i egzaminu ósmoklasisty z matematyki. A tymczasem z roku na rok rośnie zapotrzebowanie rynku pracy na umysły ścisłe i pracowników, którzy znają, lubią i praktykują matematykę – potrafią myśleć logicznie i analizować, wyciągać wnioski i rozwiązywać trudne problemy. Dobre oceny w szkole to przepustka do lepszego liceum, a następnie do rozpoczęcia studiów technicznych, ekonomicznych, finansowych czy informatycznych i związanych z takimi dziedzinami jak programowanie, robotyka czy automatyka.

Znajomość matematyki to klucz do drzwi zawodów „przyszłości”. Są wśród nich te już doskonale znane, jak księgowy czy architekt, ale i zupełnie nowe profesje, takie jak quant (analityk wykorzystujący modele matematyczne w biznesie i finansach) czy data scientist („mistrz danych”, który wyciąga wnioski istotne dla świata i społeczeństwa ze zbiorów big data). Rozumowanie matematyczne ważne jest też w informatyce i programowaniu.

Wszystkie zawody „przyszłości” łączy to, że są poszukiwane i dobrze opłacane, a przy tym niezwykle użyteczne dla nas wszystkich. Dają również możliwość przekucia pasji w satysfakcjonujący, dochodowy i prestiżowy sposób na życie.

Niechęć do matematyki wynika często z niewłaściwego podejścia nauczyciela lub nudnego programu nauczania. Dlatego też na potrzeby naszych kursów opracowaliśmy wyjątkowe scenariusze lekcji dostosowane do podstawy programowej, które nie tylko uczą, ale również bawią! 

Matematyka z Minecraftem

Matematyka w świecie Minecrafta to innowacyjny kurs online, skierowany do uczniów klas 3, 4 i 5, który łączy naukę matematyki ze światem jednej z najpopularniejszych gier wśród dzieci. Nasza metoda edukacji to pełen przygód i interaktywny sposób nauki, w którym uczniowie przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości Minecrafta, aby stawić czoła różnorodnym wyzwaniom matematycznym. 

W ramach tego kursu stworzyliśmy niepowtarzalny Matematyczny Labirynt, pełen pasjonujących tajemnic, torów przeszkód oraz mini-escape roomów. Uczniowie będą aktywnie zaangażowani w gry i zadania, które angażują ich myślenie matematyczne. Poprzez te interaktywne doświadczenia, uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu matematyki, taką jak parzystość liczb, tabliczka mnożenia, cyfry rzymskie, figury geometryczne czy obwody — to tylko niektóre z omawianych tematów! 

Każdy z 14 spotkań tego kursu to nie tylko lekcja, ale prawdziwa przygoda. Uczniowie spotykają się raz w tygodniu przez cały semestr, aby wspólnie odkrywać tajniki matematyki w świecie Minecrafta.

Każde zajęcia są prowadzone przez doświadczonych trenerów matematyki, którzy pasjonująco przekazują wiedzę, dbając o to, aby nauka była zarówno efektywna, jak i pełna zabawy. Po ukończeniu kursu nasi uczniowie otrzymują zasłużony certyfikat, potwierdzający ich zdobytą wiedzę i umiejętności matematyczne. To nie tylko nagroda za wysiłek, ale także dowód na to, że nauka matematyki może być fascynująca i angażująca. 

Dlatego jeśli szukasz wyjątkowego sposobu, aby rozbudzić pasję do matematyki u swojego dziecka, Matematyka z Minecraftem jest idealnym wyborem. To nie tylko kurs, to prawdziwa podróż po tajemniczym i ekscytującym świecie liczb i figur geometrycznych, gdzie nauka nabiera zupełnie nowego wymiaru!

Zapisz dziecko na kurs Matematyka z Minecraftem! 

matematyka minecraft 1200x1200

Matematyka z Minecraftem to innowacyjny kurs dla dzieci szkół podstawowych 

Zabawne zajęcia z matematyki — Giganci Programowania

Regularne ćwiczenia mózgu są równie ważne, jak systematyczna aktywność fizyczna! 

Trenując umysł, zwielokrotniamy jego możliwości poznawcze i logiczne, analityczne oraz pamięciowe. Robiąc to regularnie, całe życie, osłabiamy procesy degeneracyjne mózgu, które wpływają na demencję, czyli pomagamy sobie zachować sprawność umysłową aż do późnej starości. Obniżamy też ryzyko takich schorzeń jak choroba Alzheimera.

Oczywiście nie zawsze nauka matematyki faktycznie ćwiczy umysł – w bardzo małym stopniu realizuje się to przez przyswajanie teorii, czytanie i zapamiętywanie definicji czy wzorów. Ale już ćwiczenia matematyczne, zwłaszcza te, które naprawdę wymagają zaangażowania myślenia, imponująco podwyższają sprawność intelektualną. Musimy zrozumieć problem, a dalej – czerpiąc z praw matematyki – znaleźć rozwiązanie. Tak działają łamigłówki i zagadki matematyczne (m.in. sudoku, uzupełnianie ciągów), ale też sporo zadań „szkolnych”, w tym egzaminacyjnych.

Nauka matematyki czy myślenia matematycznego to też kojarzenie faktów i zjawisk, znajdowanie podobieństw i różnic, klasyfikowanie świata, wyciąganie wniosków oraz myślenie logiczne i analityczne, ale jednocześnie kreatywne. To również angażowanie wyobraźni, w tym przestrzennej, oraz poszukiwanie połączeń pomiędzy abstrakcją a rzeczywistym, fizycznym światem. 

To sprawia, że ludzie, którzy dobrze znają matematykę, łatwiej i szybciej podejmują trafne decyzje oraz podchodzą do problemów jak do wyzwań, które wymagają niestandardowego podejścia. Są odważni w myśleniu i działaniu, ale zarazem lepiej przewidują konsekwencje swoich działań. Wiedzą, że – jak w zadaniu czy łamigłówce – do rozwiązania prowadzą różne drogi i najpierw trzeba zastanowić się, którą z nich pójść i dlaczego akurat tą.

Nauka matematyki rozwija wiele przydatnych umiejętności i nie sposób o wszystkich wspomnieć. Ale jedną z tych wyjątkowo ważnych, a niedocenianych, jest umiejętność radzenia sobie z porażkami, nauka na błędach i przełamywanie własnych ograniczeń. Matematyka to ciągłe poszerzanie horyzontów intelektu i osobowości!

Matematyka to codzienność!

Z praktycznego punktu widzenia matematyka znacząco ułatwia codzienne życie. Już wspomnieliśmy o szybszym i trafniejszym podejmowaniu decyzji czy rozwiązywaniu problemów, ale podchodząc do matematyki czysto użytecznie, dzięki jej znajomości możemy wykonać szereg różnych codziennych zadań, dążąc do polepszenia życia.

Przykłady? Matematyka jest potrzebna w kuchni – jeśli nie potrafimy przeliczać miar i wag z przepisu, z pysznego ciasta zostanie podły zakalec. Gdy nie radzimy sobie z obliczeniami i rzutami przestrzennymi, zamówimy za mało lub za dużo materiałów do remontu albo kupimy szafę, której drzwi nie otworzymy, bo będą zawadzać o łóżko.

Codzienne zakupy, rachunki za media, kredyty, lokaty, inwestycje, domowy budżet – to wszystko matematyka. Oczywiście nie chodzi o sprawne obliczenia pamięciowe, bo każdy z nas ma kalkulator w telefonie, ale o dostrzeganie zależności, przewidywanie i wyciąganie wniosków. Najlepszy kalkulator nie pomoże, gdy nie wiemy, jakie działanie wykonać, aby obliczyć zyski i straty lub potrzebną czegoś ilość.

Korepetycje z matematyki - cena

W naszej ofercie znajdują się kursy semestralne dedykowane dzieciom z klas III, IV i V pt. Matematyka z Minecraftem, które wykorzystują jedną najpopularniejszych i zarazem najbardziej uwielbianych gier do rozwiązywania zadań matematycznych. Cena za miesiąc nauki zaczyna się od 256 zł!

Prowadzimy również intensywne kursy kierowane do dzieci przygotowujących się do testu 8-klasisty z matematyki. W tym wypadku cena za miesiąc nauki zaczyna się już od 449 zł! 

Zapisz dziecko na kurs przygotowujący do testu 8-klasisty z matematyki 

Jeśli zajęcia nie spodobają się Twojemu dziecku, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji! 

W przypadku dzieci recepta na zrozumienie i polubienie matematyki jest dość prosta – trzeba zacząć od najmłodszych lat. W wieku przedszkolnym dzieci naturalnie interesują się matematyką i poprzez odpowiednie podejście do nauczania tę pasję da się podtrzymać i rozwinąć. Ważna jest również systematyczność nauki (w tej dziedzinie nieznajomość jednego działu prowadzi do trudności w zrozumieniu innego) oraz profesjonalne wsparcie, zwłaszcza w klasie ósmej i maturalnej.

Oczywiście każdy – niezależnie od wieku i umiejętności – może uczyć się matematyki i warto to robić, choćby poprzez zagadki i łamigłówki, gry matematyczne, logiczne czy strategiczne. Nauka matematyki owocuje, i to w błyskawicznym tempie!

FAQ:

Dlaczego warto uczyć się matematyki?

Jest wiele powodów! Matematyka to podstawa nauk ścisłych, a te otwierają drzwi do zawodów „przyszłości” (np. quant czy data scientist). Matematyka przydaje się także w codziennym życiu, a jej nauka jest świetnym treningiem mózgu i okazją do rozwoju wielu innych umiejętności, takich jak choćby trafne podejmowanie decyzji.

Do czego może się przydać matematyka w codziennym życiu?

W codziennym życiu matematyka przydaje się na każdym kroku – do przygotowania domowego budżetu, w kuchni, podczas remontu mieszkania czy przy podejmowaniu decyzji o kredycie lub inwestycjach.

Jak zainteresować dziecko matematyką?

Warto zacząć od najmłodszych lat, gdy dziecko jeszcze samo mocno interesuje się tą dziedziną, dociekając przyczyn zjawisk, mierząc, licząc i grupując przedmioty. Ważne jest odpowiednie podejście z nastawieniem na myślenie, działanie i rozumowanie. Warto wykorzystać różnego rodzaju gry planszowe i komputerowe, ale także pokazać zastosowanie matematyki w świecie i życiu codziennym.

Kto opracowuje i kto prowadzi kurs z matematyki Gigantów Programowania?

Kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty opracowane zostały przez egzaminatorów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE). Prowadzone są natomiast przez doświadczonych nauczycieli matematyki, pedagogów ze świetnym podejściem do młodych ludzi. Zajęcia Matematyka z Minecraftem zostały opracowane w oparciu o podstawę programową. 

Jak przebiega kurs Gigantów przygotowujący do egzaminu z matematyki?

Kursy przygotowujące do egzaminów matematycznych odbywają się  zdalnie – przez internet. Kursy różnią się jedynie formą komunikacji. W obu wariantach uczniowie mają bezpośredni i stały kontakt z nauczycielem, uczą się głównie w praktyce i na multimedialnych pomocach.

Jak samodzielnie uczyć się matematyki?

Matematykę warto rozłożyć na czynniki pierwsze i zacząć naukę od najprostszych działów. Ponadto należy regularnie rozwiązywać zadania i tym samym utrwalać wiedzę, skupić się na tabliczce mnożenia, robić notatki, nie rezygnować z przyswajania trudniejszej wiedzy. Dodatkowo samodzielną naukę matematyki warto uzupełnić korepetycjami.

Czy skorzystanie z dodatkowych lekcji matematyki to dobry pomysł?

Skorzystanie z korepetycji z matematyki zawsze jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie gdy nauka tego przedmiotu sprawia nam trudności. Dodatkowe lekcje prowadzone przez doświadczonych nauczycieli sprawdzą się także przed ważnymi egzaminami, gdyż dobrze przygotują uczniów do testów i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące poszczególnych działów i zadań, niezależnie od tego, jaki jest ich poziom trudności.

Gdzie znaleźć dobrego nauczyciela matematyki?

Giganci Programowania – to placówka edukacyjna współpracująca z najlepszymi nauczycielami matematyki, którzy mają doskonałe podejście do uczniów. Korepetycje pod ich czujnym okiem są nie tylko bardzo przydatne, ale również przyjemne. Wszystkie zagadnienia są dokładnie tłumaczone, a zadania objaśniane krok po kroku.


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Matematyka a programowanie
Blog

Czy matematyka jest ważna w programowaniu?

Kiedyś informatyka, a więc także obszar programowania, traktowana była jedynie jako część matematyki. Dziś są to dwie odrębne dziedziny,...

Czytaj więcej
Matematyka Giganci Programowania
Blog

Dla kogo jest kurs z matematyki Gigantów Programowania?

Czy świat dzieli się na osoby rozumiejące matematykę i te, które nie są w stanie jej pojąć? Czy umiejętności związane z rozwiązywaniem...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs