Unia Europejska

Blog

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie


2 minuty czytania

Szacuje się, że już teraz na świecie jest ponad 2,5 miliarda aktywnych graczy, a liczba ta cały czas rośnie. Gramy na konsolach, komputerach, tabletach, smartphonach czy za pośrednictwem tzw. chmury. 

Rynek gamingowy zarabia ogromne pieniądze i wiedzie zarobkowy prym w branży elektronicznej rozgrywki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych deweloperów, decyduje się na stworzenie autorskiej produkcji, która mogłaby podbić serca graczy. Nie tak dawno, podawaliśmy Wam informacje dotyczącą najlepszych gier stworzonych wyłącznie przez jedną osobę. Tym razem skupimy się na najlepiej zarabiających grach, bez których świat gamingu nie byłby takim samym miejscem.

Numer 1 - na ten moment Minecraft

Minecraft to gra kultowa, którą zna praktycznie każdy. Została wydana w 2011 roku, a później odsprzedana firmie Microsoft za kosmiczną kwotę 2,5 miliarda dolarów. 

Do tej pory Minecrafta kupiło już ponad 200 milionów graczy, a liczba ta wciąż rośnie. Co więcej, Minecraft posiada jedną z najlepszych społeczności graczy - gra jest nieustannie aktualizowana, wychodzą też do niej najróżniejsze mody.

W Gigantach Programowania uczymy naszych młodych kursantów projektowania własnych gier m.in. w środowisku Minecrafta. Dzięki temu łączymy zabawę z pożyteczną, programistyczną wiedzą. Nasze kursy znajdziecie tutaj

Numer 2 - GTA V absolutna legenda

Seria Grand Theft Auto jest marką kultową i choć od wielu lat fani serii oczekują na 6 odsłonę gangsterskiej przygody, to piąta część wciąż sprzedaje się jak świeże bułeczki. Do tej pory sprzedano aż 155 milionów egzemplarzy, a Rockstar Games oraz Take Two zarobiło na niej fortunę. 

Produkt ten był dużo bardziej zaawansowanym dziełem niż Minecraft. Jeśli chcielibyście nauczyć się tworzenia większych tytułów, to podstawy najlepiej zgłębić na silniku Unity. W naszej ofercie znajdziecie kursy, które zrobią z Was Unity Developera i otworzą zawodową ścieżkę w branży gier. 

Niżej kilka tytułów, w tym Mario Super Bros

Markę, której głównym bohaterem jest wąsaty hydraulik zna już każdy, bo istnieje w świadomości graczy od prawie 40 lat. Nie każdy jednak wie, że dla Nintendo jest jest to marka znosząca złote jaja. Na ten moment sprzedano już grubo ponad 50 milionów egzemplarzy tej kultowej zręcznościówki w wielu, najróżniejszych wersjach.

Sprawdź nasze kursy programowania


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 4 / 5

Oceń artykuł

Kursy semestralne z programowania
Blog

Nauka programowania od zera. Od czego zacząć?

Nauka programowania to połączenie trzech składników: szczypty matematyki, garści informatyki i mnóstwa dobrej zabawy! Prowadzimy kursy...

Czytaj więcej
Obóz programowania dla dzieci
Blog

Obozy programistyczne dla dzieci z Gigantami – nauka, sport, zabawa i relacje!

Wakacyjny czy zimowy wypoczynek jednocześnie produktywny, aktywny i przyjemny? Na obozie z Gigantami Programowania to standard! Tu każdy...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs