Unia Europejska

Kursy z matematyki
Blog

Matematyka z Minecraftem — nowość w ofercie Gigantów Programowania


5 minut czytania

Dzieje się! W naszej ofercie pojawiły się kursy z matematyki prowadzone w niezwykłej formie, wykorzystującej jedną z najpopularniejszych gier wśród dzieci, czyli Minecrafta. Matematyka z Minecraftem z miejsca stała się prawdziwym hitem, zbierającym same pozytywne opinie od naszych uczestników. Czego uczymy na Matematyce z Minecraftem i dlaczego jest to kurs, którym warto się zainteresować? Zapraszamy do lektury! 

Matematyka z Minecraftem bije rekordy popularności 

Matematyka z Minecraftem to kurs online dedykowany dzieciom z klas 3, 4 i 5. Podczas zajęć uczymy matematyki poprzez jedną z najbardziej lubianych i zdecydowanie najpopularniejszych gier wśród dzieci. Nie jest to jednak typowa szkolna nauka! Nasi kursanci przenoszą się bowiem do wirtualnych klas w Minecrafcie, gdzie muszą sobie radzić z najróżniejszymi wyzwaniami. 

Na potrzeby kursu stworzyliśmy Wielki Matematyczny Labirynt, tory przeszkód, mini-escape roomy i liczne gry, które wykorzystują różne zagadnienia matematyczne. Podczas lekcji uczeń poznaje kolejne etapy podstawy programowej, ucząc się m.in. parzystości liczb, tabliczki mnożenia, cyfr rzymskich, figur geometrycznych, liczenia ich obwodów i wiele, wiele więcej! 

Każdy kurs składa się z 14 spotkań, odbywających się raz w tygodniu przez cały semestr. Po zakończeniu wszystkich zajęć uczniowie otrzymują certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę. Nasze kursy prowadzone są przez zaangażowanych i wykwalifikowanych trenerów matematyki, którzy doskonale wiedzą, jak uczyć i jak nie nudzić!

Dlaczego warto wybrać Matematykę z Minecraftem? 

Nie jest tajemnicą, że nauka matematyki w szkole podstawowej wielu uczniom kojarzy się dość pejoratywnie. Na naszych zajęciach stawiamy przede wszystkim na swobodną atmosferę i dobrą zabawę. W to wszystko wplatamy elementy nauki matematyki, która staje się dla uczniów czymś bliższym i przyjemniejszym aniżeli żmudne wkuwanie formułek i rozwiązywanie zadań. 

Minecraft to nie tylko jeden z największych fenomenów w branży gier w całej jej historii, ale również środowisko edukacyjne, które można dostosowywać do potrzeb uczniów. W ten sposób możemy łatwo nauczyć się potęgowania, ułamków, dzielenia i mnożenia, kolejności wykonywania działań i nie tylko! To niesamowicie skuteczna forma nauczania, która szybko przynosi efekty w postaci lepszych ocen i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy. 

Kurs Matematyka z Minecraftem pozwala polubić matematykę, która jest kluczem do drzwi wielu z zawodów przyszłości. To również świetny początek dla wszystkich osób, które powoli przymierzają się do przygotowań związanych z testem 8-klasisty. 

Co daje kurs Matematyka z Minecraftem? 

Matematyka z Minecraftem to kurs prowadzony przez Internet. Uczeń może przebywać w dowolnym miejscu — musi jedynie posiadać swój własny komputer i stabilne łącze internetowe. Nauczyciel słyszy ucznia i widzi jego ekran przez cały czas trwania zajęć, dzięki czemu może na bieżąco wyjaśniać poszczególne zagadnienia i odpowiadać na zadawane pytania. 

Nauka matematyki z Gigantami Programowania to regularne ćwiczenia umysłowe, które rozwijają zdolności poznawcze, analityczne i pamięciowe. Matematyka z Minecraftem uczy też kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Program kursu został zaprojektowany w taki sposób, aby systematycznie wyjaśniać kolejne działy matematyki, ułatwiając zrozumienie tych trudniejszych. 

Nauka matematyki jeszcze nigdy nie była aż tak prosta! Serdecznie zapraszamy na zajęcia, na których to właśnie zdobywanie wiedzy jest najlepszą zabawą!

Zapisz się na Matematykę z Minecraftem!

Aby nauka matematyki była skuteczniejsza warto:

  • łączyć zabawę z nauką,
  • uczyć się regularnie i nie pomijać zajęć,
  • zaczynać od podstaw i płynnie przechodzić do skomplikowanych zadań,
  • spisać najważniejsze zasady i reguły matematyczne w notatkach i mieć je zawsze przy sobie, co pozwoli do nich zerknąć w wolnej chwili i utrwalić wiedzę,
  • z każdego tematu rozwiązać kilka prostszych i trudniejszych zadań, aby upewnić się, że jest on w pełni zrozumiały,
  • skupić się na nauce tabliczki mnożenia, gdyż to jedna z matematycznych podstaw, która przydaje się w każdym dziale,
  • wykorzystać do nauki różnego rodzaju aplikacje, które poza rozwiązywaniem zadań, zapewnią mnóstwo zabawy.

FAQ:

Dlaczego warto uczyć się matematyki?

Jest wiele powodów! Matematyka to podstawa nauk ścisłych, a te otwierają drzwi do zawodów „przyszłości” (np. analityk, architekt, quant czy data scientist). Matematyka przydaje się także w codziennym życiu, a jej nauka jest świetnym treningiem mózgu i okazją do rozwoju wielu innych umiejętności, takich jak choćby trafne podejmowanie decyzji.

Do czego może się przydać matematyka w codziennym życiu?

W codziennym życiu matematyka przydaje się na każdym kroku – do przygotowania domowego budżetu, w kuchni, podczas remontu mieszkania czy przy podejmowaniu decyzji o kredycie lub inwestycjach.

Jak zainteresować dziecko matematyką?

Warto zacząć od najmłodszych lat, gdy dziecko jeszcze samo mocno interesuje się tą dziedziną, dociekając przyczyn zjawisk, mierząc, licząc i grupując przedmioty. Ważne jest odpowiednie podejście z nastawieniem na myślenie, działanie i rozumowanie. Warto wykorzystać różnego rodzaju gry planszowe i komputerowe, ale także pokazać zastosowanie matematyki w świecie i życiu codziennym.


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!
Blog

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!

Branża gamingowa to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi elektronicznej rozrywki. Nic więc dziwnego, że producenci gier...

Czytaj więcej
gry karciane dla dzieci
Blog

Gry karciane dla dzieci. Sprawdź i zagraj ze swoim dzieckiem!

Pierwsze gry karciane powstały już ponad 1000 lat temu, a z czasem rozprzestrzeniły się na cały świat, stając się jedną z ulubionych...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs