Unia Europejska

Bezpłatne warsztaty dla młodzieży Robocampy
Blog

Kreatywne wakacje w Zachodniopomorskim! Bezpłatne warsztaty młodzieży


5 minut czytania

Szukasz kreatywnego zajęcia dla swojego dziecka podczas wakacji? Zapraszamy na Zachodniopomorskie RoboCampy — bezpłatne warsztaty dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego! Nasze zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa i mnóstwo pożytecznej wiedzy. Warto się zapisać, bo - jak wskazują badania - długa wakacyjna przerwa w nauce może mieć negatywny wpływ na wyniki na początku roku szkolnego.

 

Zapisy na Zachodniopomorskie RoboCampy online już trwają! 

Do udziału w bezpłatnych kursach wakacyjnych zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego — Olgierd Geblewicz. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku od 14 do 19 lat. 

Nasze zajęcia nie tylko uczą i bawią, ale również: 

  • stymulują kreatywność,
  • pokazują, jak radzić sobie z porażkami,
  • tłumaczą, jak rozwiązywać problemy,
  • ćwiczą logiczne i analityczne myślenie,
  • motywują do myślenia poza utartymi schematami, 
  • pokazują, jak ważna jest komunikacja z rówieśnikami i współpraca z innymi ludźmi. 

Zapisz się już teraz!

Nauka programowania to inwestycja w przyszłość zawodową. Średnie zarobki programisty z kilkuletnim doświadczeniem to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nauka programowania przyda się także w wielu innych zawodach, takich jak: Automation Tester czy Manual Tester. Podstawową wiedzę IT wykorzystuje się też w marketingu, copywritingu czy w pracy analitycznej.

Nasze zajęcia to doskonała okazja dla wszystkich uczniów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem! Lekcje odbywają się zdalnie — wystarczy laptop i dostęp do Internetu. Uczestnicy mogą wybrać naukę programowania w języku C# lub w języku Python. Kurs obejmuje 16 zajęć. Każda lekcja trwa 90 minut. 

Przypomnijmy, że kursy odbywają się w ramach projektu "Pomorze Zachodnie — gdzie biznes łączy się z nauką", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego.

Organizatorami kursów są Giganci Programowania — najbardziej ceniona w Polsce prywatna szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, która do tej pory przeszkoliła już ponad 100 tysięcy zadowolonych uczniów!

Długa wakacyjna przerwa może być „szkodliwa”. Badania to potwierdzają

Badania przeprowadzone w 2007 roku przez Karla L. Alexandra, Lindę S. Olson i Doris R. Entwisle dowiodły, że wakacyjna przerwa może przysporzyć sporych problemów w nauce w kolejnym roku szkolnym. Warto zatem zadbać o to, by dziecko spędzało letni czas aktywnie, np. biorąc udział w warsztatach i kursach wakacyjnych.

Tym bardziej że przyjemna temperatura, odpowiednia ilość witaminy D3 i brak presji sprawiają, że umysł chętniej chłonie wiedzę. Nauka poprzez zabawę w formie kursów programistycznych może nie tylko pomóc odkryć swoje pasje, ale również przygotować do nadchodzącego roku szkolnego.

Programowanie to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności w dzisiejszym świecie cyfrowym. Coraz więcej dziedzin życia przenosi się do przestrzeni online, a umiejętność kodowania otwiera drzwi do wielu możliwości zawodowych. Jedną z najciekawszych aspektów programowania jest możliwość tworzenia swojego własnego świata. Języki programowania pozwalają na ożywienie własnych idei i pomysłów.

Twoja przygoda właśnie się zaczyna!

Gotowi na epicką przygodę? Zapnijcie pasy i dołączcie do RoboCampowej ekipy, by tworzyć własne niepowtarzalne projekty!

Nie masz doświadczenia? Bez obaw! Uczymy wszystkiego od podstaw! 

Po ukończonym kursie otrzymasz specjalny certyfikat potwierdzający zdobytą przez Ciebie wiedzę! Wspólnie z nami nauczysz się tworzyć aplikacje, programy i strony internetowe w Pythonie, C# oraz HTML, CSS i JavaScript. 

Nauka programowania rozwija nie tylko umiejętności techniczne, ale również miękkie, które są niezwykle cenne w życiu zawodowym i osobistym. Praca nad projektami programistycznymi rozwija logiczne myślenie, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy w zespole. To umiejętności, które są poszukiwane przez pracodawców w różnych branżach. 

Oczywiście, programowanie to także świetna zabawa! Tworzenie gier, aplikacji czy stron internetowych może być nie tylko fascynujące, ale też niezwykle satysfakcjonujące. Wszelkie trudności i wyzwania, jakie napotkamy na swojej programistycznej drodze, stanowią okazję do nauki i rozwijania swoich umiejętności.

Wprowadzając w życie własne pomysły, uczestnicy Zachodniopomorskich RoboCampów odkryją, że programowanie to nie tylko praca, ale także ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach na Zachodniopomorskich RoboCampach to zarówno wspaniała okazja do nauki, jak i możliwość odkrycia pasji, która może ukształtować przyszłą ścieżkę zawodową.

Czekamy na Ciebie i do zobaczenia i usłyszenia wkrótce!

Formularz zapisowy i więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.szkolazgigantami.pl/zachodniopomorskie 

Bibliografia: 

https://www.researchgate.net/publication/242779815_Lasting_Consequences_of_the_Summer_Learning_Gap 


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Data Scientist - jeden z najlepszych zawodów przyszłości?
Blog

Data Scientist - jeden z najlepszych zawodów przyszłości?

Data Scientist już kilka lat temu został okrzyknięty mianem jednego z "zawodów przyszłości". Dla wielu osób wciąż jednak pozostaje...

Czytaj więcej
Gigathon nauka programowania
Blog

5 powodów, dla których Gigathon to doskonała okazja do rozwoju umiejętności programistycznych

Największe programistyczne wyzwanie 2023 roku właśnie się rozpoczęło! Gigathonowy konkurs to nie tylko szansa na zdobycie wyjątkowych...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs