Unia Europejska

Bezpłatne warsztaty dla młodzieży Robocampy
Blog

Kreatywne wakacje w Zachodniopomorskim! Bezpłatne warsztaty młodzieży


5 minut czytania

Szukasz kreatywnego zajęcia dla swojego dziecka podczas wakacji? Zapraszamy na Zachodniopomorskie RoboCampy — bezpłatne warsztaty dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego! Nasze zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa i mnóstwo pożytecznej wiedzy. Warto się zapisać, bo - jak wskazują badania - długa wakacyjna przerwa w nauce może mieć negatywny wpływ na wyniki na początku roku szkolnego.

 

Zapisy na Zachodniopomorskie RoboCampy online już trwają! 

Do udziału w bezpłatnych kursach wakacyjnych zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego — Olgierd Geblewicz. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku od 14 do 19 lat. 

Nasze zajęcia nie tylko uczą i bawią, ale również: 

  • stymulują kreatywność,
  • pokazują, jak radzić sobie z porażkami,
  • tłumaczą, jak rozwiązywać problemy,
  • ćwiczą logiczne i analityczne myślenie,
  • motywują do myślenia poza utartymi schematami, 
  • pokazują, jak ważna jest komunikacja z rówieśnikami i współpraca z innymi ludźmi. 

Zapisz się już teraz!

Nauka programowania to inwestycja w przyszłość zawodową. Średnie zarobki programisty z kilkuletnim doświadczeniem to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nauka programowania przyda się także w wielu innych zawodach, takich jak: Automation Tester czy Manual Tester. Podstawową wiedzę IT wykorzystuje się też w marketingu, copywritingu czy w pracy analitycznej.

Nasze zajęcia to doskonała okazja dla wszystkich uczniów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem! Lekcje odbywają się zdalnie — wystarczy laptop i dostęp do Internetu. Uczestnicy mogą wybrać naukę programowania w języku C# lub w języku Python. Kurs obejmuje 16 zajęć. Każda lekcja trwa 90 minut. 

Przypomnijmy, że kursy odbywają się w ramach projektu "Pomorze Zachodnie — gdzie biznes łączy się z nauką", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt jest realizowany przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego.

Organizatorami kursów są Giganci Programowania — najbardziej ceniona w Polsce prywatna szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, która do tej pory przeszkoliła już ponad 100 tysięcy zadowolonych uczniów!

Długa wakacyjna przerwa może być „szkodliwa”. Badania to potwierdzają

Badania przeprowadzone w 2007 roku przez Karla L. Alexandra, Lindę S. Olson i Doris R. Entwisle dowiodły, że wakacyjna przerwa może przysporzyć sporych problemów w nauce w kolejnym roku szkolnym. Warto zatem zadbać o to, by dziecko spędzało letni czas aktywnie, np. biorąc udział w warsztatach i kursach wakacyjnych.

Tym bardziej że przyjemna temperatura, odpowiednia ilość witaminy D3 i brak presji sprawiają, że umysł chętniej chłonie wiedzę. Nauka poprzez zabawę w formie kursów programistycznych może nie tylko pomóc odkryć swoje pasje, ale również przygotować do nadchodzącego roku szkolnego.

Programowanie to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności w dzisiejszym świecie cyfrowym. Coraz więcej dziedzin życia przenosi się do przestrzeni online, a umiejętność kodowania otwiera drzwi do wielu możliwości zawodowych. Jedną z najciekawszych aspektów programowania jest możliwość tworzenia swojego własnego świata. Języki programowania pozwalają na ożywienie własnych idei i pomysłów.

Twoja przygoda właśnie się zaczyna!

Gotowi na epicką przygodę? Zapnijcie pasy i dołączcie do RoboCampowej ekipy, by tworzyć własne niepowtarzalne projekty!

Nie masz doświadczenia? Bez obaw! Uczymy wszystkiego od podstaw! 

Po ukończonym kursie otrzymasz specjalny certyfikat potwierdzający zdobytą przez Ciebie wiedzę! Wspólnie z nami nauczysz się tworzyć aplikacje, programy i strony internetowe w Pythonie, C# oraz HTML, CSS i JavaScript. 

Nauka programowania rozwija nie tylko umiejętności techniczne, ale również miękkie, które są niezwykle cenne w życiu zawodowym i osobistym. Praca nad projektami programistycznymi rozwija logiczne myślenie, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy w zespole. To umiejętności, które są poszukiwane przez pracodawców w różnych branżach. 

Oczywiście, programowanie to także świetna zabawa! Tworzenie gier, aplikacji czy stron internetowych może być nie tylko fascynujące, ale też niezwykle satysfakcjonujące. Wszelkie trudności i wyzwania, jakie napotkamy na swojej programistycznej drodze, stanowią okazję do nauki i rozwijania swoich umiejętności.

Wprowadzając w życie własne pomysły, uczestnicy Zachodniopomorskich RoboCampów odkryją, że programowanie to nie tylko praca, ale także ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach na Zachodniopomorskich RoboCampach to zarówno wspaniała okazja do nauki, jak i możliwość odkrycia pasji, która może ukształtować przyszłą ścieżkę zawodową.

Czekamy na Ciebie i do zobaczenia i usłyszenia wkrótce!

Formularz zapisowy i więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.szkolazgigantami.pl/zachodniopomorskie 

Bibliografia: 

https://www.researchgate.net/publication/242779815_Lasting_Consequences_of_the_Summer_Learning_Gap 


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Granie i programowanie przez dzieci
Blog

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci

Gry komputerowe to jedna z ulubionych rozrywek dzieci (i dorosłych!), a często wręcz ogromna pasja. I choć granie samo w sobie jest...

Czytaj więcej
Ralph Baer i pierwsza konsola do gier w historii gamingu
Blog

Ralph Baer i pierwsza konsola do gier w historii gamingu

Każdy, kto choć trochę interesuje się gamingiem powinien kojarzyć postać Ralpha Baera – wyśmienitego wynalazcy i jednego z...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs