Unia Europejska

Blog

(Czy) Warto postawić na naukę programowania od dziecka(?)


5 minut czytania

Trzeba przyznać, że wybór zajęć pozalekcyjnych dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony powodem jest bardzo duża oferta różnorodnych aktywności, a z drugiej selekcja tych, na których dziecko faktycznie będzie się rozwijać i z chęcią na nie uczęszczać. Zajęcia językowe, sportowe, muzyczne, korepetycje z przedmiotów szkolnych - na które postawić?

Jak wybrać odpowiednie zajęcia dodatkowe?

Zajęcia dodatkowe z jednej strony są przestrzenią na podciągnięcie się w szkolnych przedmiotach, a z drugiej okazją do rozwijania czy pogłębiania zainteresowań oraz pasji dzieci i młodzieży, których nie mogą realizować w szkole. To właśnie na zajęciach dodatkowych uczniowie mogą skupić się dokładnie na tym, co chcą robić i co sprawia im przyjemność, rozwijać się w kierunku, który interesuje ich najbardziej lub poszukiwać nowych pasji - gry na instrumencie, uprawiania konkretnej dziedziny sportu, nauki nowych języków, czy programowania.

W jaki sposób wybrać zajęcia dodatkowe - sprawdź krótką check-listę

  • zapytaj dziecko, w jakich zajęciach chciałoby uczestniczyć,
  • obserwuj, czym interesuje się Twoje dziecko,
  • sprawdź ofertę zajęć dodatkowych w Twojej okolicy,
  • poznaj opinie o danej szkole i prowadzących zajęcia,
  • wybierz najlepszą formę zajęć dla Was - stacjonarną lub online.

Programowanie jako zajęcia dodatkowe dla dziecka? 

Jest wiele powodów, aby rozpocząć przygodę z kodowaniem już od najmłodszych lat. Programowanie rozwija kreatywność, logiczne myślenie. Obecnie dużym plusem jest również to, że można uczyć się tego z domu i co ważne szczególnie dla dzieci - łączyć naukę z zabawą.

W nauce tej dziedziny, rodzice dostrzegają nie tylko rozwój umiejętności cyfrowych, ale także dla wielu z nich nauka programowania oznacza możliwość rozwinięcia kreatywnych umiejętności, sprzyja rozwinięciu logicznego i analitycznego myślenia. Zajęcia te mają dobry wpływ na ćwiczenie wyobraźni, a także samodzielne radzenie sobie z problemami. Wielu rodziców naukę programowania traktuje też jako zdobywanie umiejętności, które zaowocują w przyszłości i otworzą furtkę do jednej z najbardziej perspektywicznych branży, jaką jest branża IT i jej pokrewne.

Wiodącą szkołą w Polsce oferująca takie kursy dla dzieci w wieku od 7 do 19 lat są Giganci Programowania.

Poznaj Gigantów Programowania

Giganci Programowania - kursy polecane przez Mamy

Wśród kursów Gigantów Programowania znajdują się zarówno kursy semestralne, jak i kursy uzupełniające w formule stacjonarnej oraz online. Dzięki tak bogatej i rozbudowanej ofercie, młodzi programiści mogą uczyć się programowania w takich językach i środowiskach, jak: Python, C#, Unity, JavaScript, CSS, Kodu, LUA, Minecraft, Scratch. W ofercie znajdują się także kursy dla osób interesujących się grafiką rastrową i wektorową oraz lekcje poświęcone działaniu YouTube’a i sztucznej inteligencji. 

Kursy Gigantów Programowania realizowane są w bardzo atrakcyjnej konwencji. Dzieci uczą się bowiem także poprzez zabawę, gdzie wykorzystywane są różne wyzwania, teleturnieje, quizy i nie tylko. Plan jest prosty - rozbudzić w nich pasję do nowych technologii i programowania, tak, aby były one świadome korzyści i zagrożeń wirtualnego świata i dążyły do rozwijania swoich umiejętności, które w przyszłości pomogą im zdobyć wymarzoną pracę.

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, zatem jest to idealny moment, aby wybrać zajęcia, dzięki którym nasze dzieci mogą się rozwijać. Twoje dziecko ma już zatwierdzony plan lekcji, więc zaplanowanie terminu aktywności pozaszkolnych jest dużo łatwiejsze. Z okazji powrotu do szkoły, z kodem BTS10 otrzymasz 10% zniżki na pierwszy kurs dla Twojego dziecka.  

Jeśli wciąż zastanawiasz się jednak, jakie zajęcia wybrać, pomocne okazują się lekcje pokazowe oraz dni otwarte w szkółkach.

Taką możliwość dają właśnie Giganci Programowania, którzy dwa razy do roku organizują bezpłatne warsztaty programowania “Koduj z Gigantami”, podczas których dzieci i młodzież mogą sprawdzić się w roli programisty i stworzyć swoje pierwsze programistyczne projekty. Jeśli Twoje dziecko w wieku 7-18 lat spędza dużo czasu przed komputerem, może właśnie nowe technologie okażą się jego mocną stroną. Najbliższe warsztaty odbywać się będą przez cały wrzesień w całej Polsce - stacjonarnie oraz online. Szczegóły oraz zapisy znajdują się na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Już teraz mamy dla Ciebie prezent na nowy rok szkolny - plan lekcji, dzięki któremu wspólnie z dziećmi, rozpiszecie wszystkie aktywności - te szkolne oraz pozaszkolne.

Pobierz plan lekcji bezpłatnie


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Jakie zajęcia dla dzieci w wakacje?
Blog

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Brak wakacyjnych wyjazdów nie musi wcale oznaczać długich tygodni nudy i „nicnierobienia”. Ten czas można spędzić w sposób zabawny, przy...

Czytaj więcej
Czy 6-latek też może uczyć się programowania?
Blog

Czy 6-latek też może uczyć się programowania?

Technologia na każdym kroku - jak sobie z tym radzą przedszkolaki? W dzisiejszym świecie pełnym technologii i rozwiązań cyfrowych,...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs