Unia Europejska

Gigathon nauka programowania
Blog

5 powodów, dla których Gigathon to doskonała okazja do rozwoju umiejętności programistycznych


4 minuty czytania

Największe programistyczne wyzwanie 2023 roku właśnie się rozpoczęło! Gigathonowy konkurs to nie tylko szansa na zdobycie wyjątkowych nagród, ale przede wszystkim okazja do rozwoju umiejętności programistycznych. Dlaczego? Zapraszamy do lektury!

Nauka programowania i świetne nagrody

Nie da się ukryć, że rozwój programistycznych umiejętności jest w dzisiejszych czasach niemal tak samo ważny, jak nauka języków obcych. Rozwój nowych technologii i wszechobecna cyfryzacja sprawiły, że to właśnie takie zdolności są obecnie pożądane na rynku pracy. Gigathon to idealna okazja do doskonalenia swoich umiejętności kodowania - tym bardziej że stawka jest naprawdę wysoka!

Dla zwycięzców przygotowaliśmy bowiem szereg atrakcyjnych nagród w tym m.in.:

  • konsole PlayStation 5,
  • konsole Nintendo Switch,
  • roczny kurs nauki programowania w Gigantach Programowania,
  • voucher na wyjazd wakacyjny z Gigantami Travel,
  • i wiele, wiele więcej! 

Gigathon jako Ogólnopolski Konkurs Programistyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat, to szansa wykazania się w jednym z trzech środowisk programistycznych, które zostały dostosowane do poszczególnych kategorii wiekowych. Mowa tutaj o Minecrafcie, Scratchu i Pythonie, C# lub C++ (do wyboru). Zdobyte w procesie nauki umiejętności mogą pomóc w wyborze ścieżki zawodowej w przyszłości, a także w osiąganiu lepszych wyników podczas edukacji szkolnej. 

Zapisz się na Gigathon!

Logiczne i analityczne myślenie 

Atrakcyjne nagrody, które przygotowaliśmy dla zwycięzców Gigathonu to kluczowa motywacja do wzmożonej nauki programowania. W trakcie przygotowań uczniowie mogą korzystać z opracowanych przez nas materiałów, a także brać udział w kursach, szkoleniach itd. Dobrym pomysłem mogą być także poradniki i tutoriale, których w świecie internetu jest po prostu mnóstwo. 

Jedną z największych korzyści płynących z przygotowań do Gigathonu jest uzyskanie praktycznych umiejętności programistycznych, które później można wykorzystać w dalszej nauce i w pracy zawodowej. Co więcej, nauka kodowania rozwija też logiczne i analityczne myślenie — Gigathon to okazja do stworzenia indywidualnego projektu, którym można się będzie pochwalić w szkole lub, który będzie można dołączyć do swojego portfolio.  Gigathon to szansa na walkę z własnymi słabościami i naukę cierpliwości oraz radzenia sobie z porażkami. 

Gigathon nauka programowania

Uczysz się na bieżąco 

Przygotowania do Gigathonu zajmą Ci trochę czasu — to żadna tajemnica! Dzięki systematycznemu poszerzaniu wiedzy i udoskonalaniu już zdobytych umiejętności nauczysz się łączyć kreatywność z rozwiązywaniem błędów, dokładnością, organizacją pracy czy utrzymywaniem wysokiej motywacji.

Pamiętaj, że nasz konkurs to nie tylko teoria, ale również praktyka. Podczas III etapu zmierzysz się z własnymi słabościami i stawisz czoła projektowi, który będzie wymagać skupienia w różnych obszarach sztuki kodowania. W konkursie możesz brać udział samodzielnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś przygotowywał/a się w grupie! Gigathon to okazja do spotkania się z innymi osobami, dzielącymi te same pasje! 

Praktycznie umiejętności

Gigathon to także źródło wiedzy dla każdego młodego programisty. W trakcie wydarzenia musicie solidnie przygotować się z szerokiego zakresu materiału teoretycznego, a także z wykazać się umiejętnościami programistycznymi w praktyce. Gigathon to doskonała okazja dla każdego młodego programisty, który chce rozwijać swoje umiejętności. 

Dzięki praktycznym doświadczeniom, źródłom wiedzy, wyzwaniom programistycznym czy rozwijaniu kreatywności, uczestnicy będą mieli możliwość nauczenia się nowych rzeczy, zdobycia cennych informacji, doświadczeń i atrakcyjnych nagród, a także poszerzenia swoich horyzontów myślowych i nie tylko. 


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

Wakacyjne obozy z programowaniem 2024!
Blog

Letnie obozy z programowaniem. Tam, gdzie nauka staje się przygodą!

Nadchodzące wakacje to doskonały moment, aby zastanowić się nad niezapomnianym wypoczynkiem dla Twojego dziecka. Jeśli poszukujesz...

Czytaj więcej
 IT Girls i Giganci Programowania: Kobieca perspektywa w branży IT  
Blog

IT Girls i Giganci Programowania: Kobieca perspektywa w branży IT  

Czym jest ,,kobieca perspektywa” w branży IT? Kobiety wnoszą do środowiska technologicznego przede wszystkim unikalną perspektywę jaką...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs