Unia Europejska

Czy znasz wszystkie tajemnice Kodu ? A może lubisz gry na telefon ? Na zajęciach z App Inventor o tematyce "Poszukiwacze Kodu" przeniesiemy się w świat Fortnite'a, gdzie wraz z bohaterami przemierzymy labirynt, zbierając V Dolce i odkrywając sekrety programowania. Pomóż nam odnaleźć portal i zaprogramuj swoją pierwszą własną grę mobilną.

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)

  • Max. ilość osób (12)


bezpłatne 0,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Warsztaty pokazują uczestnikom zalety tworzenia własnych aplikacji na telefony komórkowe. Na zajęciach używane jest środowisko AppInventor, w którym nie tylko programujemy aplikację do działania ale również projektujemy jej design. Projektowanie desginu aplikacji odbywa się w bardzo prosty i wizualny sposób – różne obiekty (przyciski, okna, grafiki) umieszczane są na ekranie telefonu. Następnie elementy te programowane są przy pomocy bloków odpowiadających za konkretne funkcje aplikacji. Projekt można w każdym momencie pobrać i wykorzystywać po zajęciach.

Program kursu

W czasie lekcji stworzymy elementy interfejsu gry oraz zaprogramujemy aplikację mobilną przy pomocy języka blokowego w środowisku App Inventor. Gra będzie polegała na poruszaniu się bohaterem gry fortnite i zbieraniu punktów a przy tym poznawaniu ciekawostek programistycznych

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst