Unia Europejska

Uwaga! W Twojej sieci wykryto niezidentyfikowany ruch… Chwyć telefon w dłoń i spróbuj zdemaskować grupę hakerów. Przy pomocy środowiska App Inventor zaprojektujemy grę, w której będziemy musieli wykazać się zwinnością i ująć hakerów zanim Ci dezaktywują zaporę sieciową naszego systemu i wykradną nasze dane.

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)

  • Max. ilość osób (12)


bezpłatne 0,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Warsztaty pokazują uczestnikom zalety tworzenia własnych aplikacji na telefony komórkowe. Na zajęciach używane jest środowisko AppInventor, w którym nie tylko programujemy aplikację do działania ale również projektujemy jej design. Projektowanie desginu aplikacji odbywa się w bardzo prosty i wizualny sposób – różne obiekty (przyciski, okna, grafiki) umieszczane są na ekranie telefonu. Następnie elementy te programowane są przy pomocy bloków odpowiadających za konkretne funkcje aplikacji. Projekt można w każdym momencie pobrać i wykorzystywać po zajęciach.

Program kursu

Celem lekcji jest przedstawienie możliwości App Inventora w tworzeniu gier i aplikacji na smartfony. Uczestnicy poznają zasady projektowania designu aplikacji.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst